Results 1 to 6 of 6

Thread: 4-5-1

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5

    4-5-1

    la un 4-5-1 normal ar fi ok sa joc asa? abia am inceput sa joc jocul acesta si nu prea am habar de el.
    Iar la tactica?

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    24
    Sincer dupa mine am jucat un amical cu unu mai slab ca mn si am pierdut cu 3-4 zero incerca 3-5-2 ii destul de buna eu pe aia stau si in al doilea sezon(akm is in al treilea) am luat cupa +locu 1 si am fost eliminat in semifinale.. la u.c.l

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    da...am fost eliminat din cupa de o echipa net inferioara, so am schimbat pe un 4-1-3-2 dar nu stiu ce tactica se potriveste si cum sa pun sagetile sau ma gandeam la un 4-4-2 clasic?
    Last edited by Helek Raul; 01-22-2014 at 10:54 AM.

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    ar ajuta daca ai pune si o poza cu echipa ta pentru a ne da seama mai exact ce si cum
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    5
    Last edited by Helek Raul; 01-23-2014 at 10:06 AM.

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    1
    Foarte bine poti juca 4-4-2 cu ST, ML si MR inainte.Eu asa joc cu cei care sunt cam la aceasi calitatea ca a mea, da doar acasa.Poti sa iti schimbi tactica in functie de adversar atunci cand joci acasa.Daca adversarul e slab poti sa joci foarte ofensiv pentru a face un golaveraj bun.Iar pentru deplasare schimb la fel tactica in 4-1-4-1 cu ST in fata. Dar tot asa, depinde de cat de bun e adversarul. Asta dupa cum vezi e o tactica putin mai defensiva dar care este destul de greu de batut