Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Recomandari

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52

    Recomandari

    Am o problema in alerea tacticii de joc pentru echipa mea. De la mijlocul sezonului trecut nu am reusit sa castig doar cateva meciuri cu tacticile 4-1-2-1-2 si 4-1-3-2. Spre sfarsit am incercat si 4-1-4-1 cu trecere in 4-5-1 V. Aceeasi treaba. Cred ca gresesc undeva. Doresc sa stiu si parerile voastre poate inteleg unde gresesc.
    ECHIPA MEA ACUM

    Recomandari-11.jpg

    Recomandari-22.jpg
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Recomandari-1.jpg   Recomandari-2.png  

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52
    Atacantul joaca de obicei cu sageata rosie.

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    97
    eu as lasa atacantul fara sageti..as sterge sagetile de pe DR/DL si as pune rosu pe tot mijlocul...si as juca pe tot terenul nu doar pe flancuri

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52
    Nu merge. Am fost invins cu 3-1 si am ajuns ultimul. Nu mai stiu ce tactica sa fac in contextul in care sezonul trecut cu aceeasi formatie eram pe primele locuri, iar dupa etapa 13 nu stiu daca am mai castigat 3-4 meciuri.

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69
    Eu joc aceeasi formatie cu sageti rosii doar pe wingeri restul jucatorilor fiind fara sageti. Nu vad rostul sagetii albastre pe atacant. Incearca asa cum ti-am zis si vezi cum merge.

  6. #6
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Cristian Florentin View Post
    Am o problema in alerea tacticii de joc pentru echipa mea. De la mijlocul sezonului trecut nu am reusit sa castig doar cateva meciuri cu tacticile 4-1-2-1-2 si 4-1-3-2. Spre sfarsit am incercat si 4-1-4-1 cu trecere in 4-5-1 V. Aceeasi treaba. Cred ca gresesc undeva. Doresc sa stiu si parerile voastre poate inteleg unde gresesc.
    ECHIPA MEA ACUM

    Click image for larger version. 

Name:	11.jpg 
Views:	122 
Size:	73.5 KB 
ID:	26812

    Click image for larger version. 

Name:	22.jpg 
Views:	122 
Size:	22.3 KB 
ID:	26813
    Incearca sa schimbi un pic si la sfaturi !! Joaca Ofensiv sau cu atac puternic si cu presing pe tot terenul si vezi cum merge !!

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52
    Multumesc de ajutor tuturor. Am schimbat mentalitatea echipei in ofensiva si jocul echipei in mixt. Acum este OK.

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Ai un lot compact deci ai putea să joci mai ofensiv. Să-ţi spun cum aş juca eu (bonus maxim), ordine: ofensivă, mixt, tot terenul, normal, mixt, zonal, contraatac (da).

    Cât despre echipă, scoate săgeata albastră de pe atacant, nu-i văd rostul, eu personal prefer săgeţi roşii pentru toţi jucătorii de la mijloc în sus şi ai putea să încerci să joci cu 2 atacanţi, joci prea defensiv, n-ai nici-un mijlocaş ofensiv, doar un atacant.

    Cel puţin eu aşa aş juca, acum fiecare joacă cum vrea.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #9
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    E bună formația după părerea mea

  10. #10
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by Cristian Florentin View Post
    Am o problema in alerea tacticii de joc pentru echipa mea. De la mijlocul sezonului trecut nu am reusit sa castig doar cateva meciuri cu tacticile 4-1-2-1-2 si 4-1-3-2. Spre sfarsit am incercat si 4-1-4-1 cu trecere in 4-5-1 V. Aceeasi treaba. Cred ca gresesc undeva. Doresc sa stiu si parerile voastre poate inteleg unde gresesc.
    ECHIPA MEA ACUM

    Click image for larger version. 

Name:	11.jpg 
Views:	122 
Size:	73.5 KB 
ID:	26812

    Click image for larger version. 

Name:	22.jpg 
Views:	122 
Size:	22.3 KB 
ID:	26813
    Cam defensiv,doar cu un atacant,incearca sa te fortezi mai tare...

Page 1 of 2 12 LastLast