Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
Like Tree1Likes

Thread: Cupa

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149

    Cupa

    Sunt level 2 . Si cu toate astea, 75% din echipele din cupa sunt de level 5 si 6 ). Inteleg sa fie 2,3,4 la un loc, dar pana la 6? ). E absurd! Nu ma plang, media echipei mele e mai buna ca a 95% din restul echipelor, dar ei au acces la jucatori la care eu nici nu visez, nici macar prin impresar! Automat, e mult mai greu pentru mine sa pun mana pe trofeu, oricati bani as investi. E de ajuns sa vina un lvl 6 care are o medie average de 35, sa ma rupa in doua.

  2. #2
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Revin cu o precizare. Din 44 de echipe, verificate, am gasit doar 4 echipe de level 4, restul fiind numai 5 si 6! ). Oare ce sanse am la cupa sezonul asta? )))

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Primul meci, inceput promitator.

    Cupa-cupa-tur1.jpg

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Si returul

    Cupa-cupa-retur.jpg

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Calificari, primul meci, contra lvl 6. Sper ca voi reusi sa fac un meci bun in deplasare.

    Cupa-meci-cupa.jpg

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    13
    In CUPA intri in functie de calitatea echipei tale. Tu avand o echipa excelenta pentru nivelul tau e normal sa pici cu cei de nivel mai mare. Faza e ca pana la sfarsitul sezonului acewl jucator de lv 6 isi poate cumpara un jucator care pentru tine ar avea 9 stele...
    Incearca ca la inceputul sezonului sa ai catriva jucatori slabi in echipa pentru a a vea o calitate mai mica- astfel vei pica cu adversari mai slabi.

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Florian Bunea View Post
    Sunt level 2 . Si cu toate astea, 75% din echipele din cupa sunt de level 5 si 6 ). Inteleg sa fie 2,3,4 la un loc, dar pana la 6? ). E absurd! Nu ma plang, media echipei mele e mai buna ca a 95% din restul echipelor, dar ei au acces la jucatori la care eu nici nu visez, nici macar prin impresar! Automat, e mult mai greu pentru mine sa pun mana pe trofeu, oricati bani as investi. E de ajuns sa vina un lvl 6 care are o medie average de 35, sa ma rupa in doua.
    Salut, aceasi problema o am si eu si ma "judec" cu Nordeus, vorba ta, e ok sa fie 2,3,4 dar sez urmator sa fi tot contra 2,3,4 si urmatorul la fel iar dupaia sa fi cu 5,6,7 si tot asa...

    Sper sa schimbe acest sistem deoarece e prost facut si daca ai echipa buna practic ai sanse mai putine sa castigi.

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Mersi frumos pentru info, dar personal, mi se pare o tampenie. Daca Avantul Prabusirea il transfera pe Messi, nu inseamna ca va juca in La Liga. Tot in judeteana va ramane. Asa si aici, daca sunt level 2, nu mi se pare normal sa joc cu lvl 6, oricat de buna ar fi echipa mea. Pai unul de 6 isi poate face echipa de la impresar cu medie de peste 50. Si ce fac atunci? Nu-mi vine sa-mi bag ceva si sa dau delete la tot? Iti spun sigur, nu sunt eu singurul level 2 care isi face echipa de nivelul asta, mai stiu cel putin 2 persoane si mi se pare normal sa jucam unul contra altuia. Pana la urma, oricati bani as baga, sunt destui alti factori care influenteaza un rezultat.

    Quote Originally Posted by sandrudumitrel View Post
    In CUPA intri in functie de calitatea echipei tale. Tu avand o echipa excelenta pentru nivelul tau e normal sa pici cu cei de nivel mai mare. Faza e ca pana la sfarsitul sezonului acewl jucator de lv 6 isi poate cumpara un jucator care pentru tine ar avea 9 stele...
    Incearca ca la inceputul sezonului sa ai catriva jucatori slabi in echipa pentru a a vea o calitate mai mica- astfel vei pica cu adversari mai slabi.

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    149
    Exact man! Vreau sa spun ca mi-am facut echipa tocmai pentru a pune mana pe toate trofeele posibile, nu pentru a ma bate cu playeri care isi cumpara jucatori cu un token poate, iar eu nu am nici cea mai mica sansa la ei din simplul motiv ca sunt mult mai mic decat ei in level. E absurd!

    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Salut, aceasi problema o am si eu si ma "judec" cu Nordeus, vorba ta, e ok sa fie 2,3,4 dar sez urmator sa fi tot contra 2,3,4 si urmatorul la fel iar dupaia sa fi cu 5,6,7 si tot asa...

    Sper sa schimbe acest sistem deoarece e prost facut si daca ai echipa buna practic ai sanse mai putine sa castigi.

  10. #10
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Si eu sunt lvl 6 si am cazut in cupa cu dinastea de lvl 8 , am trecut de primu scoruru 1-1 , 3-1 , acum am cazut iar cu unu de 8 care ma batut cu 2-0 acasa la el , poate reusesc sa-mi iau revansa la mine acasa ...

Page 1 of 2 12 LastLast