Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Întrebare: Formaţia preferată?

  1. #1
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976

    Întrebare: Formaţia preferată?

    Ne-am gândit să organizăm un sondaj şi să vă întrebam care este formaţia voastră preferată şi de ce?

    Last edited by PricopGeorgeCătălin; 07-26-2014 at 11:22 AM.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Formaţia mea preferată este 3-5-2 (dc-dc-dc, deoarece necesită un nr. nimic de fundaşi + doar o singură rezervă, iar 3 fundaşi eu cred că-s destui), (mc-mc-mc, deoarece necesită doar o rezervă), (aml,amr, pentru un atac mai puternic), (st-st).

    GK
    DC-DC-DC
    MC-MC-MC
    AML-AMR
    ST-ST

    rezerve:

    1 GK
    1 DC
    1 MC
    1 AML
    1 AMR
    1 ST
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Formatia mea preferata 4-3-1-2 ( dl dc dc dr, mc mc mc,amc,st st). De ce?! Pentru ca mi se pare o echipa echilibrata, aparare buna,atac bun dar din pacate mijlocul nu chiar foarte bun. (Parerea mea ) doar ca am nevoie de putin ajutor in legatura cu sfaturile de antrenor daca imi puteti da cateva sfaturi

  4. #4
    Newbie RoBBBy's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    26
    Formatia mea preferata pe care o folosesc in prezent este 3-2-3-2 ( DC DC DC, DML DMR, MC MC MC, ST ST) deoarece cu ea am jucat de la inceput si am avut numai de castigat, am terminat campionatul de 2 ori pe primul loc cu ajutorul ei si multe alte victorii. Sper sa fie la fel si de acum inainte !

  5. #5
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Formatia mea preferata este 3-2-3-2
    DC-DC-DC
    DMR-DML
    MC-MC-MC
    ST-ST
    Este preferata mea pentru ca pot folosi mai multe setari de joc si acopar mai mult teren !
    Acum am si o a doua formatie "preferata"
    DR-DC-DC-DL
    MC-MC-MC
    AMR-AML
    ST
    De ce asta ?
    pentru ca imi ofera un atac puteric si o aparare echilibrata !

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    52
    Preferata mea este 4-1-4-1 pe care o transform in functie de desfasurarea meciurilor in 4-5-1 V. Folosesc pe benzi ML/AML si MR/AMR. Si eu cred ca terenul este destul de bine acoperit pe fazele de atac-aparare.

  7. #7
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Formatia mea preferata este 4-4-2 este cea mai echilibrata formatie si pe aparare si pe atac. Ar mai fi inca o formatie pe lista mea alba 4-1-3-2

  8. #8
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Salut! Pana acum am folosit 3 DC, 1 DML, 1 DMR, 3 MC, 2 ST si am fost multumit. Sa vedem ce urmeaza, dar din cate am citit pe forum se anunta vremuri dificile.

  9. #9
    Apprentice Akaelite Ionutz's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucharest, Romania, Romania
    Posts
    258
    Formatia noastra este: 4-2-1-3

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    268
    4-4-2 sau 4-3-3

Page 1 of 2 12 LastLast