Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Intrbare intrebatoare..

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    10

    Intrbare intrebatoare..

    Joc si eu de 2 luni am invatat sa nu ma plang oricat de greu ar fi un joc , insa o problema mare ar fi la acest joc si cred eu o mare tampenie la (Stadion) si mai exact dupa ce ca munceste fiecare manager in parte cum poate el , altii mai baga bani in joc altii nu au , Scoala de Fotbal care trebuie ridicata pentru promovarea jucatorilor tineri sunt 2 la (o luna de zile) sa zicem ca ar fi ok dar totusi de ce ne obliga cei care au creat jocu sa platim unu'l sau ba chiar ambii juniori cand ii primim ? De ce sa nu fie un jucator de levelu meu si unu cu un level mai mic sa il pot vinde(m) sa ne facem si noi ceva banuti? Chiar nu inteleg de ce acest joc este atat de complex dar nu da nici o sansa managerilor cat de cat mica.

    Poate se ia in considerare si se face ceva in acest sens.

    Rog sa nu fiti rai ceilalti de pe margine si sa cititi atenti ce am scris ca este in interesul tuturor.

  2. #2
    Newbie
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    daca ne da jucatorii gratis ei ce mai castiga. jocul e conceput sa castige si ei "ceva banuti" doar nu muncesc degeaba la el.
    ideea e ok. eu am primit de 3 ori pana acum cate 2 jucatori [1 gratis si unul cu 15-21 tokene]. tot timpul am platit tokene ca apoi sa ii vand sa castig bani pentru alte imbunatatiri.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Claudiu Ghiura View Post
    daca ne da jucatorii gratis ei ce mai castiga. jocul e conceput sa castige si ei "ceva banuti" doar nu muncesc degeaba la el.
    ideea e ok. eu am primit de 3 ori pana acum cate 2 jucatori [1 gratis si unul cu 15-21 tokene]. tot timpul am platit tokene ca apoi sa ii vand sa castig bani pentru alte imbunatatiri.


    Sunt curios cand primesti 2 jucatori cu nivel mai mic decat tine si dai 21 tokens iar apoi surpriza il vinzi pe 500K si tu ridici o simpla peluza care te costa aproape cam tot atata. Ei castiga n-ai tu frica de banii lor , in fine era o idee mi-as dori sa ridice pretu la 50 tokens sa va vad atunci daca a-ti mai avea pareri de genu asta sau probabil tu iti permiti sa platesti mereu chiar si pentru un jucator care nu-si are rostu in echipa ta.


    Castigurile Nordeus ( Stadion , Schimbare nume jucator , imprumut bancar , tokens pentru licitatii , tokens pentru jucatori de la impresar , tokens tricouri mai frumusele , embleme , tratamente , odihna , moral etc.

    Banuiesc ca tu nu castigi cat ei , nu? : )

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    2
    cel mai usor sa faci bani e sa cumperi jucatori liberi de contract

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    2
    dupa care binenteles ii vinzi, atentie doar cei tineri au cautare

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by Cosmin Badescu View Post
    dupa care binenteles ii vinzi, atentie doar cei tineri au cautare
    Sunt de acord cu tine.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Mihaiu Cristian Si Aurora View Post
    Sunt curios cand primesti 2 jucatori cu nivel mai mic decat tine si dai 21 tokens iar apoi surpriza il vinzi pe 500K si tu ridici o simpla peluza care te costa aproape cam tot atata. Ei castiga n-ai tu frica de banii lor , in fine era o idee mi-as dori sa ridice pretu la 50 tokens sa va vad atunci daca a-ti mai avea pareri de genu asta sau probabil tu iti permiti sa platesti mereu chiar si pentru un jucator care nu-si are rostu in echipa ta.
    ai dreptate nu aveam nevoie de niciunul din ei, dar i-am cumparat sa-i vand pentru a face bani. cu 15 tokene am castigat 4 milioane. si acei bani i-am investit in alt jucator Nordgen de nivel maxim [39]. am castigat bani din champions league si din cupa suficienti de multi incat sa imi contruiesc stadionul si celelalte facilitati necesare.
    Deci investeste banii si tokenele cu cap daca vrei sa ai rezultate.

    mult succes in continuare!!!

    ps. nu am zis ca nu sunt de acord cu tine sa primim jucatorii free, ci am zis ca trebuie sa te descurci in orice imprejurare chiar si cu bani putini. asta e rolul unui manager sa conduca un club cu bani putini si eficianta maxima
    Last edited by Claudiu Ghiura; 04-21-2014 at 05:28 PM.

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Jucatorii de la academie se dezvolta mult mai rapid decat oricare jucator cumparat de la piata de transferuri/negocieri sau impresar de acea este si acea taxa.

    Cel de 1,2 stele este recomandat sa-l vinzi pentru niste banuti, cel putin eu asa fac.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    10
    Exista si posibilitatea ca unu din juniorii primiti sa fie si de nivelu' tau sau cu un nivel mai mic? Mersi de info chiar nu stiam faza cu juniorii ca se dezvolta mult mai repede.

  10. #10
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Mihaiu Cristian Si Aurora View Post
    Exista si posibilitatea ca unu din juniorii primiti sa fie si de nivelu' tau sau cu un nivel mai mic? Mersi de info chiar nu stiam faza cu juniorii ca se dezvolta mult mai repede.
    Din cate am observat in ultima vreme eu am primit de 2 si 3 stele dar inainte primeam de regula unul de 2 stele si unul de 4.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 1 of 2 12 LastLast