Results 1 to 8 of 8

Thread: transferuri

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    May 2014
    Posts
    2

    transferuri

    am o problema cu lista de transferuri...sunt la sezonul 5 si de cand joc nu mi-au aparut niciodata jucatori liberi de contract,absolut nici unul niciodata.si inca ceva,am observat la alti prieteni ca lor le apar in lista de transferuri foarte multi jucatori,mie imi apar maxim 25,dar de cele mai multe ori apar 15 sau 16...din care doar unul sau doi sunt buni si pe aia se bate toata lumea...trebuie sa strang foarte multi tokeni(peste 10) ca sa pot sa transfer ceva bun sau sa intru la 5 dimineata cand nu e asa mare bataie pe ei

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Asta tine direct de serverul pe care joci, nici eu la inceput de sezon nu am jucatori liber de contract.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    17

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Asta tine direct de serverul pe care joci, nici eu la inceput de sezon nu am jucatori liber de contract.
    EU am intrat la banuieli. Pun jucatori pe lista de transferuri de la inceputul sezonului si nu ii cumpara nimeni. Parca ar fi intr-o "black list" si nu pe lista transferuri. Nimeni nu ii vede? Nimeni nu ii vrea? Unii jucatori au specializari si sunt jucatori cu care am promovat.
    Am cumparat acum 3 zile mai multi jucatori si am buget pe minus. Am pus 5-6 jucatori pe lista de transferuri zilnic de cate 4-5 ori deci in total de 20 de ori. Chiar nu se gaseste nimeni sa ii transfere???!!! Stau cu jucatorii luati cu multi tokeni si nu ii pot folosi pt ca am echipa completa. Nu imi permit sa concediez jucatori de calitate 115 si cu specializari si apoi sa mi se scoata cei mai buni jucatori la vanzare pt ca nu am bani.

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by col_tv View Post
    EU am intrat la banuieli. Pun jucatori pe lista de transferuri de la inceputul sezonului si nu ii cumpara nimeni. Parca ar fi intr-o "black list" si nu pe lista transferuri. Nimeni nu ii vede? Nimeni nu ii vrea? Unii jucatori au specializari si sunt jucatori cu care am promovat.
    Am cumparat acum 3 zile mai multi jucatori si am buget pe minus. Am pus 5-6 jucatori pe lista de transferuri zilnic de cate 4-5 ori deci in total de 20 de ori. Chiar nu se gaseste nimeni sa ii transfere???!!! Stau cu jucatorii luati cu multi tokeni si nu ii pot folosi pt ca am echipa completa. Nu imi permit sa concediez jucatori de calitate 115 si cu specializari si apoi sa mi se scoata cei mai buni jucatori la vanzare pt ca nu am bani.
    Pai aici e si problema, mai ales daca sunt in varsta, jucatorii sunt de 115, ce rost are sa licitezi pentru jucatori de 115 cand poti sa te bagi la jucatori de 119?
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    17
    pai are logica. Jucatorul de 119 e dorit de multi si consuma multi tokeni. Eu daca am jucatori accidentati si suspendati dau un token pt un jucator pe postul pe care am nevoie si apoi vreau sa il vand....dar in 20 de zile sa nu se vanda un jucator, oricat de batran si slab ar fi, e mai mult decat inacceptabil. eu zic ca astea sunt smecherii ale jocului ca sa ne bage mana in buzunare. Daca in 7 sapte zile nu vand jucatorii de rezerve (am pus toti jucatorii de rezerva pe lista) inseamna ca e facatura si primesc inca un indemn sa ma las. Si in realitate se gasesc echipe in America sau la arabi care sa cumpere jucatori experimentati (vezi Raul sau Xavi vara asta). Dar aici nu se gasesc. Sunteti departe de realitate cu jocul asta

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    E logic ca cel de 119 sa fie dorit, nu neaga nimeni asta. Problema asta apare dupa un anumit nivel când numărul jucătorilor la nivele mai mari scade. Eu sunt în aceaşi postură ca şi tine, am pus jucătorul la vânzare de nu ştiu câte ori până m-am plictisit... Dar mă repet, nu există aşa ceva (liste secrete, negre, verzi, albastre).
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    17
    in primele zile ale sezonului se vand tot timpul jucatorii usor, dupa aceea nu ii mai vrea nimeni subit. Ciudat - cel putin spus - acest joc. Si suspect rau. Se urmareste doar sa se cumpere tokeni si sa se faca incasari. Cand nu mai cumperi, cum ai parte de tot felul de sicane. Cand cumparam tokeni pe bani grei pt transferuri mi se vindeau imediat jucatorii ca sa pot transfera si consuma tokeni, acum nu.

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by col_tv View Post
    in primele zile ale sezonului se vand tot timpul jucatorii usor, dupa aceea nu ii mai vrea nimeni subit. Ciudat - cel putin spus - acest joc. Si suspect rau. Se urmareste doar sa se cumpere tokeni si sa se faca incasari. Cand nu mai cumperi, cum ai parte de tot felul de sicane. Cand cumparam tokeni pe bani grei pt transferuri mi se vindeau imediat jucatorii ca sa pot transfera si consuma tokeni, acum nu.
    Păi şi nu-i logic? La început de sezon e fac transferurile.... e foarte logic.

    Nu sunt angajat la Nordeus (aka. Top Eleven) dar pot să-ţi garantez că nu sunt lucruri ascunse de genul.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook