Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: Mentalitatea echipei

  1. #1
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783

    Mentalitatea echipei

    Poate sa imi spuna si mie un expert cum sa joc? Mentalitatea echipei, liniile rosii, albastre. Asta este echipa mea.

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Nu sunt un expert dar parerea mea: mentalitate ofensiva, stil de joc pe flancuri,pase mixte,deposedare normala,presing pe tot terenul,marcaj zonal. Sagetile sunt ok. Asta doar parerea mea!!!

  3. #3
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Mai astept in continuare.

  4. #4
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Nu am jucat niciodata 4-4-2...nu am pareri despre ea nu o cunosc eu joc 4-3-2-1 ( dl dc dc dr, mc mc mc, amc, st st). Sfaturi antrenor: atatc puternic joc pe mijloc pase mixte marcaj zonal deposedare normal si contra atac . sageti rosii pe 1 mc si amc si am castigat campionatul sezonul trecut si acum sunt nivel 2 si merg foarte binee!! Poti incerca daca esti tentat. Mult succes!

  5. #5
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Alecs Spd View Post
    Nu sunt un expert dar parerea mea: mentalitate ofensiva, stil de joc pe flancuri,pase mixte,deposedare normala,presing pe tot terenul,marcaj zonal. Sagetile sunt ok. Asta doar parerea mea!!!
    Este ok asa cum a zis Alecs dar eu nu as pune sageti si pe ML/MR doar pe DL/DR atat. Si bifezi Contraatac in forta si Pas la ofsaid

  6. #6
    Romanian Forum Moderator Zaharia Cristian's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Romania
    Posts
    783
    Eu sfaturile antrenorului le am asa:
    Mentalitatea echipei - Normala
    Stil de joc - Mixt
    Stil de presing - In jumatatea proprie
    Stil de deposedare - Dura
    Stil de pase - Mixte
    Stil de marcaj - Zonal
    Contraatac in forta
    Pas la ofsaid

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    171
    Schimba mentalitatea,pune atac puternic sau ofensiv. Deposedare normal. Cu deposedare dura primesti multe cartonase galbene chiar si rosii si oferi lovituri libere adversarului.

  8. #8
    Apprentice Mihai Si Ioana Stan's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Romania
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by AmNNNez1c View Post
    Eu sfaturile antrenorului le am asa:
    Mentalitatea echipei - Normala
    Stil de joc - Mixt
    Stil de presing - In jumatatea proprie
    Stil de deposedare - Dura
    Stil de pase - Mixte
    Stil de marcaj - Zonal
    Contraatac in forta
    Pas la ofsaid
    La mentalitare incearca cum a zis alecs, dar incearca sa pui si ofensiva iar la deposedare pune normal restu e bine cum este,iar sageti rosii doar pe DL/ DR asta la tactica 4-4-2

  9. #9
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Mihai Si Ioana Stan View Post
    La mentalitare incearca cum a zis alecs, dar incearca sa pui si ofensiva iar la deposedare pune normal restu e bine cum este,iar sageti rosii doar pe DL/ DR asta la tactica 4-4-2
    Imi place ca il sustii pe #Alecs !! ) Zici acelasi lucru ca sa faci post cumva ? )

  10. #10
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by AmNNNez1c View Post
    Poate sa imi spuna si mie un expert cum sa joc? Mentalitatea echipei, liniile rosii, albastre. Asta este echipa mea.
    Uite sfatul meu !!
    Mentalitatea echipei incerca sa o schimbi in functie de meci ,asta daca esti activ. Adica,daca joci cu unul mult mai slab calitativ ca tine joci cu atac puternic,daca aveti aproximativ aceeasi calitate joaca normal sau ofensiv(aici inerci si vezi care se comporta mai bine ) iar daca echipa adversa e mai buna joci mai mult defensiv ,cu unele schimbari spre normal !!
    Sagetile sunt ok,dar nu pune rosii pe DR-DL ,lasa-i fara si pune sageata albastra pe ambii DC.
    Stilul de joc la fel,il schimbi in functie de echipa adversa. Aici ai doua optiuni,sa joci mixt ,daca echipa adversa ocupa flancurile si acopera mai mult teren sau sa joci pe flancuri daca echipa adversa joca mai mult central(Ex. echipa adversa joaca 4-3-1-2 ).
    Deposedarea pune-o normala,pentru a evita ca jucatorii tai sa obtina cartonase galbene sau mai rau eliminari !
    Pasele sunt ok mixte. Poti incerca, daca ai bifat contra-atac sa joci cu pase lungi, si vezi la fel cum se comporta echipa !!
    Sper ca te-am ajutat putin !
    Bafta !

Page 1 of 3 123 LastLast