Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
Like Tree1Likes

Thread: Faceti o oferta!

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    3

    Question Faceti o oferta!

    Salut! E prima oara cand postez pe forum
    Am trecut la nivelul 4 si am vazut ca pot sa fac oferte altor cluburi pentru anumiti jucatori. Dar din ce am vazut jucatorul trebuie sa aibe minim 3 stele si maxim 5, sa nu se retraga la sfarsitul sezonul, iar managerul trebuie sa aiba si el minim nivelul 4. Pot face oferte si altor echipe, chiar daca nu o am la prieteni? Din ce am vazut e destul de scump: pe langa bani(valoarea jucatorului) trebuie sa mai dai si niste tokeni(incepand de la 5-9 tokeni, in functie de calitatea jucatorului).
    Am facut un astfel de transfer si am facut cea mai mica oferta posibila: pentru un atacant de 29 ani, calitate 35 si valoare de piata 1.22M am dat 8 tokeni si 1.17M . Ce parere aveti?

  2. #2
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Grigoras Goaga View Post
    Salut! E prima oara cand postez pe forum
    Am trecut la nivelul 4 si am vazut ca pot sa fac oferte altor cluburi pentru anumiti jucatori. Dar din ce am vazut jucatorul trebuie sa aibe minim 3 stele si maxim 5, sa nu se retraga la sfarsitul sezonul, iar managerul trebuie sa aiba si el minim nivelul 4. Pot face oferte si altor echipe, chiar daca nu o am la prieteni? Din ce am vazut e destul de scump: pe langa bani(valoarea jucatorului) trebuie sa mai dai si niste tokeni(incepand de la 5-9 tokeni, in functie de calitatea jucatorului).
    Am facut un astfel de transfer si am facut cea mai mica oferta posibila: pentru un atacant de 29 ani, calitate 35 si valoare de piata 1.22M am dat 8 tokeni si 1.17M . Ce parere aveti?
    Eu nu prea sunt adeptul transferurilor de la negocieri !
    Cu 8 tokeni imi iau cel putin 3-4 jucatori de varsta asta de la licitatii!

  3. #3
    Rookie Alin Potec's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Timisoara
    Posts
    77
    ahaa, deci asa fac bani managerii mai mari de nivelul 4

  4. #4
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Quote Originally Posted by Alin Potec View Post
    ahaa, deci asa fac bani managerii mai mari de nivelul 4
    Nu chiar,banii ii faci din competitii,din jucatorii free-agent,vanzare de jucatori sau prin plata unui numar de tokeni pentru o anumita suma de bani !

  5. #5
    Rookie Alin Potec's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Timisoara
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by Stratila Alexandru View Post
    Nu chiar,banii ii faci din competitii,din jucatorii free-agent,vanzare de jucatori sau prin plata unui numar de tokeni pentru o anumita suma de bani !
    Eu ma refeream la manageri care au mai multe conturi apropiate de nivel... vrei sa iti ajuti "main" contul, vandand jucatori mai slabi pe mai multi bani si tokeni la un cont, tot al aceluiasi manager. Nu stiu, zic si eu, suna bine pe hartie

  6. #6
    Apprentice Catalin Joel's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Timisoara, Romania.
    Posts
    278
    Quote Originally Posted by Alin Potec View Post
    Eu ma refeream la manageri care au mai multe conturi apropiate de nivel... vrei sa iti ajuti "main" contul, vandand jucatori mai slabi pe mai multi bani si tokeni la un cont, tot al aceluiasi manager. Nu stiu, zic si eu, suna bine pe hartie
    Nu detin doua conturi dar ma indoiesc ca ai putea avea jucatorii tai in lista ta de 'Negocieri' .

  7. #7
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Alin Potec View Post
    Eu ma refeream la manageri care au mai multe conturi apropiate de nivel... vrei sa iti ajuti "main" contul, vandand jucatori mai slabi pe mai multi bani si tokeni la un cont, tot al aceluiasi manager. Nu stiu, zic si eu, suna bine pe hartie
    E posibil, stiu persoane care au facut dar nu poti castiga mare lucru si nu-i prea rentabil.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  8. #8
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Avantajul la negocieri este ca nu pierzi nimic daca oferta nu-ti este acceptata. Practic in afara de timpul pe care trebuie sa-l astepti nu ai ce sa pierzi.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    61
    Am facut si eu azi o oferta la negocieri si vad ca nu prea e avantajoasa din cauza ca trebuie sa astepti pana urmatoarea zi cu nesansa sa-l cumperi. partea buna, cum zic si ceilalti, este ca vei primi jetoanele si banii inapoi daca nu accepta oferta ta.

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    3
    Da, va multumesc de ajutor

Page 1 of 3 123 LastLast