Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Adversari cupa.

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    69

    Adversari cupa.

    De ce de fiecare data in cupa am numai adversari cu unul sau doua nivele mai mari decat mine. Adica atunci cand eram lbl 3 am dat numai si numai de formatii de lvl 5. Absolut niciuna nu a fost mai mica de acest nivel, dar nici mai mare. Si ma gandeam ca poate cand o sa fiu si eu lvl 5, o sa dau de formatii de nivelul meu, sau de ce nu, de nivel 3 asa cum mi s-a intamplat mie. Dar se pare ca acum vin formatii de nivel 7, si nu inteleg de ce se intampla asta.

  2. #2
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Cam asa se intampla cand ai echipa de 5,6 stele, sincer eu nu sunt de acord cu noul sistem prin care se selecteaza echipele.... Cu cat ai echipa mai tare cu atata-i mai greu sa castigi...
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #3
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Cam asa se intampla cand ai echipa de 5,6 stele, sincer eu nu sunt de acord cu noul sistem prin care se selecteaza echipele.... Cu cat ai echipa mai tare cu atata-i mai greu sa castigi...
    Partial adevarat dar nu in totalitate ... si mie mi se intampla asa dar in ultimele 2 sezoane am facut in asa fel incat calitatea generala a echipei sa fie de 3 stele ( sezonul asta am avut 2 dar foarte apropiat de 3 stele ) si tot cu adversari mai mari ca mie am cazut in cupa chiar si in campionat si Champions League , ma gandeam ca sezonul trecut sa intamplat dar si sezonul asta tot acelasi lucru ... credeam ca daca imi fac calitatea generala cat mai mica voi avea adversari cu un lvl sau 2 mai mici ca mine ( in special in cupa ) dar tot adversari mai mari ca mine am avut sau acelasi nivel dar de 4-5 stele ...
    Ca drept dovada voi pune un print cu un adversar din campionat in care se va vedea diferenta de calitate ( la inceput am avut calitatea mai mica dar am facut 4 transferuri )



    Asta ii adversaru care m-a batut azi in campionat dar am si adversari de 5 stele si intradevar si de 3 dar doar 5 si din astea 5 doar unu are calitatea mai mica ca mine ...

    Nu vreau sa ma plang ( in caz ca asta credeti ) am vrut doar sa spun ca avand calitatea generala a echipei mai mica nu-i neaparat sa ai adversari mai slabi in nici un gen de competitie ... eu am incercat treaba asta cu calitatea mai mica sperand ca voi face ceva in Cupa , nu am mai trecut mai departe de Optimi inca de cand eram in sezonul 5 )))

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    56
    Cred ca mecuirile din cupa sunt cele mai grele....

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    98
    @Bogdane, si tu esti tot la lvl 16? Mi se pare foarte greu odata ce avansezi in joc. Probabil si pentru ca nu ma mai ocup asa cum o faceam pana mai recent.

  6. #6
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Da si eu sunt lvl 16
    Asa-i daca nu te ocupi zilnic de echipa cam greu faci fata mai ales in cupa si CL ... eu intru zilnic dar nu pot urmari un numa important de meciuri ...

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    14
    In campionat e cu totul si cu totul altceva dar in cupa totusi daca nu poti avea adversari de acelasi nivel macar de o valoare mai apropiata adica una e sa joci in cupa cu o echipa de 3 stele si una e sa dai peste o echipa de 4 stele cand tu ai 2. Sistemul mi se pare mai mult decat eronat si iata un exemplu:




    Restul e cancan

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    20
    Salut, eu sunt LEVEL 2 si tot din aceasta cauza am numai adversari din ligi superioare (3 si 4). La nivelul asta pot spune ca te motiveaza lucrul asta avand in vedere ca sunt multi adversari "boti" si nu prea-i asa interactiv. Cred ca o tactica ar fi ca inainte de fiecare sfarsit de sezon sa incepi sa-ti vinzi jucatorii, cel putin o parte din ei asta pt. a scadea din "stele" si a fi intr-un sa-i zicem avantaj pt. tragerile la sorti. Acum ramane sa vedem si cu ce schimbari vin baietii din 26/01/2015.

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    103
    In cupa am picat de obicei cu adversari mult mai tari ca echipa mea, iar in Cl sunt adversari acceptabile. Normal ar fii in Cl sa fie adversari cei mai tari . părerea mea

  10. #10
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    Si eu in cupa am avut aproape numai jucatori cu un nivel , chiar 2 mai mare ca al meu. Foarte greu in aceste conditii sa emiti pretentii.

Page 1 of 2 12 LastLast