Results 1 to 8 of 8

Thread: Bilete - preturi

  1. #1
    Newbie La Ma's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Craiova
    Posts
    43

    Bilete - preturi

    Salutare,

    Ma puteti ajuta cu un sfat sin experienta voastra va rog. Care ar fi pretul mediu pe care ar trebui sa il fixez pt biletele de la meciurile de acasa ?

    Campionat
    Cupa
    LG

    sunt level 2 manager

    Va multumesc

  2. #2
    Addicted Stratila Alexandru's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Iasi
    Posts
    706
    Seteaza preturile in asa fel in cat sa ai si posesia de 5% la fiecare meci.
    Daca vrei sa ai castiguri mai mari,poti pune preturi mai mari,dar iti va scadea posesia din meciurile de acasa si nu prea este indicat !

  3. #3
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    La nivelul tau profitul din meciurile de acasa sunt foarte mici asa ca cel mai bine te axezi pe acel bonus de 5% daca ai stadionul plin.
    Incearca sa setezi cel mai mare pret posibil dar in asa fel incat sa fie stadionul plin. La level doi probabil undeva intre 3-5$ daca nu ma insel.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  4. #4
    Newbie La Ma's Avatar
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Craiova
    Posts
    43
    Asta am observat si eu pana acum.
    Voi lasa 3 la toate meciurile, profitul fiind destul de mic chiar daca cresc pretul, asa ca voi merge pe pret mic dar stadion plin.

    Multumesc pt sfaturi.

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    56
    poti marii pretul biletelor in functie de performanta echipei, eu tin in campionat undeva la 6-7 si stadionul este plin

  6. #6
    Newbie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    5
    cat aveti setat pretul biletelor la meciurile amicale (level19), si daca s-a limitat cumva de catre joc

  7. #7
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Salut, Eu il am la 15$

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    112
    La mine daca pun preturi mari nu mai vin spectatorii pe stadion si canci bonus de posesie,acum am bilete la 10 desi maxim e peste 20 si ceva,lvl 8.
    La amicale am 5 si tot nu il am plin.