Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26

Thread: Calitate vs Abilitate Speciala

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    74

    Calitate vs Abilitate Speciala

    Nu am vazut nicaieri scriind despre asta pe forum..Am o dilema..

    Mereu am cautat sa cumpar jucatori si cu calitate maxima si cu abilitate speciala specifica! Stiu ca orice echipa are nevoie de executanti cornere, penalty si lovituri libere..
    Problema se pune in felul urmator :
    Sa spunem ca la transferuri gasesc jucatori cu calitate maxima 49 . E cam greu sa gasesti asemenea jucatori si cu o abilitate speciala si, atunci cand ii gasesti e foame mare pe ei.
    Intrebarea me este : Sa spunem ca detin 2 atacanti .. Unul are calitate 49 , iar unul are calitate 44 ( Spre exemplu) , dar are abilitate speciala ( Marcator unu la unu ) Care ar fi mai eficient ?
    Vad la multi de level mare ca nu prea au jucatori cu abilitati..Sa fie aceasta abilitate speciala "de forma"?
    Eu am in momentul de fata peste 60 % din lot cu abilitate speciala specifica, insa nu-mi permit sa am in fiecare sezon asa ceva, si cu calitate maxima !
    Astept cat mai multe pareri!

  2. #2
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Nu neaparat...Abilitatea speciala ajuta jucatorul,si da echipei o forma mai frumoasa(sa fie de 5 stele)...in niciun caz nu cumperi jucatorul de 4 stele 44,decat daca are 18-19 ani,si il cresti rapid,in rest iei jucatorul cu calitate mai buna...

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    74
    Bine de stiut..Daca nu ma aruncam sa cumpar cu abilitate speciala sezonul asta ( Am pierdut multi tokeni ) probabil acum stateam excelent la capitolul echipa!

  4. #4
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    Eu am un jucător de 79 cu marcator 1 la 1 și e mai bun ca un atacant de 83 pe care îl am...

  5. #5
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by A R R O W View Post
    Eu am un jucător de 79 cu marcator 1 la 1 și e mai bun ca un atacant de 83 pe care îl am...
    Are nationalitate Georgiana,si nici nu e asa de tanar...

  6. #6
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    Quote Originally Posted by SuperDunk View Post
    Are nationalitate Georgiana,si nici nu e asa de tanar...
    Păi și celălalt atacat de 85 are tot 25 de ani.. și are 9 goluri în 7 meciuri în sezonul ăsta

  7. #7
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by A R R O W View Post
    Păi și celălalt atacat de 85 are tot 25 de ani.. și are 9 goluri în 7 meciuri în sezonul ăsta
    Dar alta nationalitate...Serbii sunt mai buni ca Georgieni de 100 ori...

  8. #8
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Quote Originally Posted by SuperDunk View Post
    Dar alta nationalitate...Serbii sunt mai buni ca Georgieni de 100 ori...
    Conteaza si nationalitatea ? daca da , asta nu am stiut-o pana acum.

    Depinde si de jucator , nici eu nu prea inteleg partea asta dar uneori mai pastrez jucatori din sezonul anterior care sunt de 4 stele , chiar si atacanti si sunt la fel de buni sau chiar mai buni ca cei care ii cumpar noi de 5 stele , nu stiu sigur dar cred ca conteaza si cat de bine se integreaza in echipa , de exemplu sezonu asta am schimbat toata echipa si chiar daca sunt cel mai bun din campionat vad ca am dificultati ...

  9. #9
    Champion SuperDunk's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    2,269
    Quote Originally Posted by Bogdan Astefanei View Post
    Conteaza si nationalitatea ? daca da , asta nu am stiut-o pana acum.

    Depinde si de jucator , nici eu nu prea inteleg partea asta dar uneori mai pastrez jucatori din sezonul anterior care sunt de 4 stele , chiar si atacanti si sunt la fel de buni sau chiar mai buni ca cei care ii cumpar noi de 5 stele , nu stiu sigur dar cred ca conteaza si cat de bine se integreaza in echipa , de exemplu sezonu asta am schimbat toata echipa si chiar daca sunt cel mai bun din campionat vad ca am dificultati ...
    Conteaza nationalitatea in proportie de 65%,20-25% varsta,10-15% abilitatea...

  10. #10
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    nu cred că naționalitatea contează...

Page 1 of 3 123 LastLast