Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 44

Thread: Ce transferuri ati reusit?

  1. #1
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303

    Ce transferuri ati reusit?

    Eu astazi am reusit sa transfer 1 portar cu un singur token.
    Are 30 de ani dupa cum observati, dar are si abilitate speciala de aparare penalty-uri, iar pentru mine asta inseamna foarte mult.
    Este mult mai bun ca cei doi portari ai mei din punct de vedere calitativ.
    In ciuda varstei incerc sa-l pastrez 2 sezoane sau pana gasesc un alt portar mai bun si ceva mai tanar.
    Tin sa mentionez ca nu am reusit pana acum sa cumpar 1 jucator cu 1 singur token, este o premiera pentru mine.

    Ce transferuri ati reusit?-transfer-cu-1-token.jpg
    Ce transferuri ati reusit?-transfer-cu-1tk.jpg

  2. #2
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Eu gasesc greu tare jucatori cu abilitati si cand apare ii bataie pe ei ... de pe la negocieri mai iau jucatori cu abilitate da si acolo apare greu , nici nu mai stiu cand am avut ultima data un Marcator unu la unu ...

  3. #3
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    Quote Originally Posted by Ștefan Tomescu View Post
    Eu astazi am reusit sa transfer 1 portar cu un singur token.
    Are 30 de ani dupa cum observati, dar are si abilitate speciala de aparare penalty-uri, iar pentru mine asta inseamna foarte mult.
    Este mult mai bun ca cei doi portari ai mei din punct de vedere calitativ.
    In ciuda varstei incerc sa-l pastrez 2 sezoane sau pana gasesc un alt portar mai bun si ceva mai tanar.
    Tin sa mentionez ca nu am reusit pana acum sa cumpar 1 jucator cu 1 singur token, este o premiera pentru mine.

    Click image for larger version. 

Name:	Transfer cu 1 token.jpg 
Views:	45 
Size:	43.0 KB 
ID:	35124
    Click image for larger version. 

Name:	Transfer cu 1tk.jpg 
Views:	45 
Size:	43.1 KB 
ID:	35125
    părerea mea e că ai irosit 1 token și niște bani.. jucătorii bătrâni nu-s chiar buni, chiar dacă au abilitate

  4. #4
    Pro Bogdan Astefanei's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    782
    Nu neaparat , depinde si daca ai noroc , eu am avut jucatori batrani mai buni decat unii mult mai tineri ...

  5. #5
    Famous A R R O W's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Neamț
    Posts
    1,005
    Quote Originally Posted by Bogdan Astefanei View Post
    Nu neaparat , depinde si daca ai noroc , eu am avut jucatori batrani mai buni decat unii mult mai tineri ...
    sunt destui de rari cei de peste 30 de aniși buni

  6. #6
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Bogdan Astefanei View Post
    Eu gasesc greu tare jucatori cu abilitati si cand apare ii bataie pe ei ... de pe la negocieri mai iau jucatori cu abilitate da si acolo apare greu , nici nu mai stiu cand am avut ultima data un Marcator unu la unu ...
    Bogdan, nici eu nu dispun de multi jucatori cu abilitati speciale.
    Inainte sa cumpar acest portar, am tras o privire la alt portar de 20 de ani cu abilitate aparator 1 la 1, costa +3 milioane.
    Parea perfect pentru mine, dar era bataie pentru el dupa cum ai spus si tu.
    Si am renuntat sa licitez pentru el, asa ca m-am indreptat spre celalalt portar de 30 de ani si, spre uimirea mea, am reusit sa-l cumpar cu un singur token, care era totodata si singurul meu token

  7. #7
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by A R R O W View Post
    părerea mea e că ai irosit 1 token și niște bani.. jucătorii bătrâni nu-s chiar buni, chiar dacă au abilitate
    Pentru un sezon, maxim doua zic ca merge.

  8. #8
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by Bogdan Astefanei View Post
    Nu neaparat , depinde si daca ai noroc , eu am avut jucatori batrani mai buni decat unii mult mai tineri ...
    Si eu am avut destui jucatori batrani care mi-au fost de folos.
    Pe majoritatea am reusit sa-i vand mai departe dupa 2,3 sezoane. Cativa s-au retras, dar momentan am ales sa fac acest transfer pentru ca dispun de 16 milioane si banii acestia sunt pentru mine mai mult decat suficienti.

  9. #9
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    303
    Quote Originally Posted by A R R O W View Post
    sunt destui de rari cei de peste 30 de aniși buni
    Ramane de vazut cum se va descurca. Promit sa revin cu notele jucatorului in cauza dupa ce va debuta in cateva meciuri.

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    140
    sezonul asta.. adica al-3 lea am luat 5-6 jucatori cu 1T majoritatea au fost liberi de contract. . singura achizitie notabila pe care am dat 1T este un DC-DR tanar 23 ani de 5 stele

Page 1 of 5 123 ... LastLast