Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 29
Like Tree3Likes

Thread: O rusine de joc

  1. #11
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Faza e sa nu-ti schimbi intr-una asezarile pentru ca jucatorilor le trebuie cateva meciuri sa se acomodeze intre ei indiferent de valoare si nivel . Intradevar e cam ciudat ce spui tu si crede-ma ca si eu am trecut prin asta la nivelele mai mici , cand faceam egaluri cu cele mai proaste echipe si cu alea de pe primele locuri le bateam la scor , dar pana la urma cu timpul totul s-a rozolvat .

  2. #12
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Zuzu, jocul ne 'arde' pe toţi şi eu am pierdut trofee şi finale pe această logică a jocului care deşi trebuia să fie în favoarea mea nu a fost deloc.

    Îţi spun din poziţie de jucător ce o să-ţi spună şi un angajat Top Eleven, jocul este destul de complex şi sunt mulţi factori de risc care pot să decidă meciul. Din păcate jocul aşa este făcut şi nu cred că o să se schimbe ceva la acest capitol prea curând, mă joc de 4,5 ani şi tot aşa este.

    Referitor la Barca şi Real Madrid împotriva celor de la Elche, ai dreptate din câte ştiu nici-o echipă nu a pierdut contra celor de la Elche, nici acasă, nici în deplasare.

    Dar de-a lungul timpului rezultate cu adevarat surprinzătoare se tot găsesc şi nu mă refer doar la rezultate individuale. Putem să ne gândim şi la ceva mai recent:

    Manchester United - a venit din poziţie de campioană în 2012-2013 şi în 2013-2014 nu a prins nici măcar UEFA
    Borusia Dortmund - 4,5 sezoane foarte bune pt. ei iar acum împarte ultimul loc din Budesliga cu Freiburg
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  3. #13
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    10
    In acel an la MU s-a retras Ferguson si s-a vazut si in rezultate iar despre Borusia pot sa zic ca aceasta echipa sta in 3,4 jucatori pentru ca au vandut vedetele si nu au adus jucatori consacrati iar acum rezultatele se vad,nu este locul lor acolo dar la lotul pe care-l are acum pozitia lor in clasament ar trebui sa fie intre 4 si 7, asta este o parere personala,dar trebuie sa recunoastem ca lotul lor este subtire , valoric vorbind.

  4. #14
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Zuzu Piciu View Post
    In acel an la MU s-a retras Ferguson si s-a vazut si in rezultate iar despre Borusia pot sa zic ca aceasta echipa sta in 3,4 jucatori pentru ca au vandut vedetele si nu au adus jucatori consacrati iar acum rezultatele se vad,nu este locul lor acolo dar la lotul pe care-l are acum pozitia lor in clasament ar trebui sa fie intre 4 si 7, asta este o parere personala,dar trebuie sa recunoastem ca lotul lor este subtire , valoric vorbind.
    În CL au început foarte bine şi după primele 4 meciuri au stat chiar cel mai bine dintre toate echipele din CL.

    Cât despre lot, încă au al doilea lot valorit din Budesliga şi destule staruri gen: Subotic, Kagawa, Gundogan, Hummels, Immobile, Mkhitaryan, Blaszczykowsi, Aubameyang, Sahin, Reus, Piszczek, Sokratis, etc.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #15
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Intradevar lotul lor e mai slab . Daca sezoanele trecute Steaua avea amicale cu Dortmund , Nemtii le dadea vreo 4-5 goluri ,dar acum mai aveau putin si pierdeau , noroc ca a dat Keseru bara . Iar de United ... bine ca a venit va Gaal ca sa le toace bani pe toti prostii de jucatori , caci sa recunoastem in afara de cativa jucatori restu' sunt varza murata .

  6. #16
    Rookie
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    83
    Nu esti singurul care ia bataie sau face egal cu echipe slabe,e al doilea meci consecutiv in care fac egal cu echipe de 2 stele si avand posesia 76

    O rusine de joc-555555.jpg
    O rusine de joc-2344.jpg

  7. #17
    Rookie Beldea Alexandru's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bucuresti
    Posts
    88
    Din punctul meu de vedere, calitatea la nivelele superioare nu mai este asa inegala. Sa va explic. La nivelele mici (1,2,3,4), daca ai echipa de 2 stele si ceilalti au de 5 stele, calitatea este importanta, pentru ca ai multe skill point-uri peste adversarii.
    Dar, incepand cu nivele mari 20+, calitatea este destul de relativa. Pentru ca mai toti jucatorii din TopEleven au macar 150 skill point. Diferenta nu mai este asa mare ca la inceput.

    La inceput unii au 15 calitate, altii ajung la 34. Diferenta este astronomica. Rezultatele se vor vedea instant. Insa, e aiurea sa te vaiti la nivelul 20 ca iei bataie de la o echipa de 3 stele, in timp ce a ta are 5. Diferenta de calitate nu este asa mare.

    Stelele echipei sunt doar pentru a fura ochii. Doar cei ce stiu intr-adevar sa fie manageri reusesc sa castige trofee, restul se vaita uitandu-se la valoarea si calitatea celorlalte echipe. Asta este punctul meu de vedere.

  8. #18
    Newbie
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    1
    Pai atunci hai sa cumparam cu totii jucatori de 3 stele, ce rost are sa-i cumparam pe cei cu 5 ?

  9. #19
    Rookie Beldea Alexandru's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bucuresti
    Posts
    88
    De acord cu ce zici tu. Insa cam asa functioneaza jocul. Cred ca toti vrem sa castigam mereu. Sau macar sa nu mai avem parte de rezultate ce-ti creeaza spasme ). Ca si concluzie, nu putem face prea multe. Urmarim meciurile, cumparam jucatori buni si speram sa castigam. Restul e destul de random, cred eu.

  10. #20
    Rookie
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    103
    A fost echipe de prima divizie care au luat bătaie de la o echipa din divizia a 2 sau chear si mai rău. Mingea e rotunda. Bineînțeles mai sunt si ``blaturile de vina cate o data`` :-) :-) :-)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast