Results 1 to 5 of 5

Thread: Nemultumit de compensatiile financiare

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2

    Nemultumit de compensatiile financiare

    Salut.
    Joc de ceva ani acest joc. Sunt la nivelul 31. Dar "financiar" nu o mai scot la capat. Adica e clar ca jocul e conceput astfel incat sa fii nevoit sa faci si niste achizitii de tokeni cu bani. Am stadion de 211.000 locuri, pret pe bilet de 76 dolari. Acasa adun cam 160.000 spectatori. Dar din bilete + sponsori nu reusesc sa acopar salariile jucatorilor. Si desi sunt pe locul 2 nu am decat 4 jucatori de 5 stele. De fapt aici e problema....salariile jucatorilor secatuiesc bugetul clubului.
    La transferuri...alta belea: jucatorul de 5 stele si jucatorul de 3 stele au acelasi pret.
    Apoi, teermini campionatul pe primul loc si primesti 105 mil cu care cumperi un jucator doar.
    Si Top Eleven se tot "lauda" de ceva ani ca incearca sa fie un joc cat mai realist.
    Pai cum asa?!? Castigi campionatul si tu nu reusesti sa te reabilitezi financiar? Adica nu exista nici o motivatie sa tragi la campionat. Oricum ar fi, mai devreme sau mai tarziu, vei fi nevoit sa faci propriile investitii ca sa supravietuiesti in joc.

  2. #2
    Apprentice Mihai93's Avatar
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    London, United Kingdom
    Posts
    197
    Saau, poti sa strangi tokeni si la jumatatea sezonului alegi o echipa de nivel 3-4.. tragi asa cu ea ca sa fi in primele 7 si faci transferuri.
    Ii greu de la nivel 25+, eu trag tare sa duc stadionul la maxim, sa obtin realizarea apoi imi iau o echipa mica si incep de la 0

  3. #3
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Eu am propriul meu plan financiar.
    Cumpar liberi de contract pana in 21 de ani cu 2-3 tokeni si ii vând pe bani multi.
    Fac de 3-4 ori mai mult decât banii care mii da ei la 15 tokeni

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    Mai poti incerca sa joci si meciuri amicale. Se strang bani si de acolo. La nivelele mari ma refer.

  5. #5
    Moderator ModeratorRomania's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    496
    Se lucreaza la un plan pt. a stabiliza economia echipelor dar nu pot sa-ti dau detalii exacte ce si cum. Cum a zis si Snakke, prin amicale strangi bani usor la nivelele mari.



    Learn how to play with us on www.topeleven.info and find out the best informations