Results 1 to 8 of 8
Like Tree6Likes
  • 1 Post By steaua fcsb
  • 1 Post By florian slaniceanu
  • 1 Post By Mr.Uzzy
  • 1 Post By snakkke
  • 1 Post By steaua fcsb
  • 1 Post By steaua fcsb

Thread: Finala de cupa

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    63

    Finala de cupa

    Salutare tuturor jucatorilor de te.
    Asa cum mentionez inca din titlu azi joc finala cupei.Nici nu are rost sa va arat echipele,va spun doar ca tot lotul lui e de 9 stele calitate 87 cu vreo 2-3 intrusi de calitate 12()Iar eu aproape ajung la 5 stele.
    Vreau daca doriti sa mi rezolvati dilema :sa pierd punand rezervele sau sa joc onorabil cu tot ce am maibun sperand la o minune marca te(app echipa lui nu a luat nici un gol sez asta in cupa si anu trecut o luat tripla.)
    Si daca tot suntem aici cum as putea creste raitingurie jucatorilor mei .Are vreo legatura instructiunea capitan cu asta?
    Valentin Nicolae likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by steaua fcsb View Post
    Salutare tuturor jucatorilor de te.
    Asa cum mentionez inca din titlu azi joc finala cupei.Nici nu are rost sa va arat echipele,va spun doar ca tot lotul lui e de 9 stele calitate 87 cu vreo 2-3 intrusi de calitate 12()Iar eu aproape ajung la 5 stele.
    Vreau daca doriti sa mi rezolvati dilema :sa pierd punand rezervele sau sa joc onorabil cu tot ce am maibun sperand la o minune marca te(app echipa lui nu a luat nici un gol sez asta in cupa si anu trecut o luat tripla.)
    Si daca tot suntem aici cum as putea creste raitingurie jucatorilor mei .Are vreo legatura instructiunea capitan cu asta?
    sfatul meu este sa pui cea mai buna echipa - au fost multe cazuri cand echipele mici au invins echipele mari
    valoarea jucatorilor creste prin antrenamente si jocuri - exista si jucatori care "investesc" multi bani in astfel de jocuri si atunci daca bagi bani - ai si jucatori (sa ai jucatori de 9 - 12 stele cred ca inseamna cca 400 - 500 euro "investiti)

    exista si varianta mai greoaie - in timpul unui sezon un jucator creste cu o stea - atunci iti formezi o echipa de jucatori tineri 18-19 ani si cu aceasta echipa stai la acelasi nivel timp de 4-5 sezoane (inseamna sa nu promevezi timp de 4-5 sezoane) astfel timp de 5 sezoane jucatorii obtin 5 stele + 4 (5) stele la inceput vei ajunge dupa 5 sezoane cu jucatori de 23-24 ani cu 9-10 stele.
    Valentin Nicolae likes this.

  3. #3
    Dreamer Mr.Uzzy's Avatar
    Join Date
    Feb 2015
    Location
    Braila
    Posts
    327
    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    sfatul meu este sa pui cea mai buna echipa - au fost multe cazuri cand echipele mici au invins echipele mari
    valoarea jucatorilor creste prin antrenamente si jocuri - exista si jucatori care "investesc" multi bani in astfel de jocuri si atunci daca bagi bani - ai si jucatori (sa ai jucatori de 9 - 12 stele cred ca inseamna cca 400 - 500 euro "investiti)

    exista si varianta mai greoaie - in timpul unui sezon un jucator creste cu o stea - atunci iti formezi o echipa de jucatori tineri 18-19 ani si cu aceasta echipa stai la acelasi nivel timp de 4-5 sezoane (inseamna sa nu promevezi timp de 4-5 sezoane) astfel timp de 5 sezoane jucatorii obtin 5 stele + 4 (5) stele la inceput vei ajunge dupa 5 sezoane cu jucatori de 23-24 ani cu 9-10 stele.

    In cupa repartitia se face in functie de calitatea echipei ,nu de nivel deci poti avea tu echipa de 10 stele,vei pica cu adversari cu 3-4 nivele mai mari.

    iti sugerez sa bagi cea mai buna echipa,prima de joc maxima,antrenamente inainte,conditie si moral full + pressing avansat. Ai cam 10% sanse
    Valentin Nicolae likes this.





  4. #4
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Si parerea mea este ca ar trebui sa joci cu cea mai buna formula pe care o ai la dispozitie.Pana la urma trebuie sa dai tot ce ai mai bun pentru a face performanta,chiar daca sansele sunt putine in cazul tau.
    De exemplu sezonul trecut am castigat cupa in fata unui adversar cu 2 nivele mai mari decat mine,iar el avea jucatori de 7-8 stele iar eu de 5-6.

    In acest joc totul este posibil.

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    Eu zic ca nu are sanse, totusi diferenta e prea mare de la 5 la 9 stele. Am mai vazut surprize dar la o diferenta de valoare de 2 stele. Aici e prea mult. Bineinteles ca trebuie sa joci cu ce ai mai bun ca risti sa pierzi la scor mare altfel. Te asteptam cu rezultatul. Bafta !
    Valentin Nicolae likes this.

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    63
    Mda am pierdut 0-4 si avusesem bonus de aparare maxim asta e.Pre mare diferenta..Poate la anul.
    Valentin Nicolae likes this.

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    63
    Cand ziceam de raitinguri nu ma refeream la calitate ci la notele pe care le iau jucatorii.
    Unii iau 6-7 altii 9 pe linie chiar 10. Ma gandeam ca punandu i sa execute fazele fixe sau capitani le voi creste aportul in jocul echipei.
    Valentin Nicolae likes this.

  8. #8
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Eu unul pun sa execute penaltiurile si loviturile libere jucatorul cu cea mai mare calitate la sut,iar centrarile jucatorul cu cea mai mare calitate la centrare.
    De obicei ma iau dupa calitatile ofensive ale jucatorilor,desi ai putea sa ii pui si pe cei care au abilitati speciale.
    In cazul meu abilitatile speciale sunt nule,deoarece am cumparat acum cateva sezoane pe cineva care executa lovituri libere si aproape mereu le batea in tribuna sau in out,iar dupa aceea am hotarat sa-l pun sa execute pe cel care avea calitatea de sut cea mai mare si dadea mai multe goluri decat celalalt.