Results 1 to 5 of 5
Like Tree4Likes
  • 1 Post By Pdranca
  • 1 Post By Pdranca
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin
  • 1 Post By Pdranca

Thread: ceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?

  1. #1
    Newbie Pdranca's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    46

    ceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?

    Ce șanse as avea sau ce ar trebui sa modific sa am șanse la un rezultat cât de cât favorabil?
    ceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-29-27.jpgceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-29-16.jpg
    Echipa lui fiind mult superioară.
    El jucând în formația 4-4-2
    ceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-30-20.jpgceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-30-13.jpgceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-29-55.jpg
    Și asta e echipa mea.
    ceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-31-24.jpgceva șanse sa mai pot avansa în Cupă?-screenshot_2016-03-21-14-31-18.jpg
    Ceva păreri ce ar trebui sa schimb sau la o tactica contra acestei formații 4-4-2?
    Aștept părerile voastre.
    Stima
    Valentin Nicolae likes this.

  2. #2
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Din cate stiu contraformatiile lui 4-4-2 sunt: 3N-4-1-2(pe aceasta o detii,deci este un pas inainte pentru a te lupta contra acestei echipe), 4-5-1 V-Style, 3N-2-2-2-1 Butterfly
    Chiar daca ai sau nu jucatorii pentru pozitiile respective asigurate ca in primul tau 11 toti jucatorii sa aiba conditia fizica si moralul la maxim si pentru ai motiva poti pune chiar prime(primele te avantajeaza,dar ai grija sa nu pui foarte mult,deoarece asa ai iesi in pierdere pe partea materiala-asta in cazul unei posibile victorii).
    *Chiar daca echipa adversa are jucatori mai buni calitativ nu-ti pierde speranta si da tot ce ai mai bun.
    *Pe tine te dezavantajeaza faptul ca ai unii jucatori de 4 stele,iar el are jucatori de mai multe stele.
    *Sa fii atent la fazele fixe ale adversarilor,deoarece acesta are unii jucatori cu o calitate ofensiva mai mare si poate inscrie usor dintr-o lovitura libera(jucator ca *Lopez*,Pagliuca,Sjoberg,Gatti).

  3. #3
    Newbie Pdranca's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    46
    Mersi.
    Valentin Nicolae likes this.

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Sincer, la diferenta asta de calitate, tactica (prin absurd) daca ar functiona, tot nu te-ar ajuta, doar jocul te poate ajuta cu un rezultat surpriza, dupa mine asta-i singura sansa reala de a te califica mai departe.
    Valentin Nicolae likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Newbie Pdranca's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    46
    Din păcate am pierdut în ambele manșe cu scorul de 2-1 chear dacă am avut posesie, si mai multe suturi pe poarta. Dar diferența a fost totuși mult prea mare.
    Mulțumesc oricum de un răspuns sincer
    Valentin Nicolae likes this.