Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 65
Like Tree84Likes

Thread: Sezonul 80 - Sunteti gata?

  1. #1
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544

    Cool Sezonul 80 - Sunteti gata?

    MULŢUMIM
    tuturor celor care au fost alături de noi în sezonul precedent şi un călduros
    BINE AŢI VENIT
    în noul sezon!
    Înainte să începem avem câteva întrebări pentru voi:

    Ce aţi învăţat din sezonul precedent?
    Pe ce loc v-aţi clasat sezonul trecut?

    Care este nivelul actual?
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon?
    Ce doriţi să schimbati?
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon?

    BAFTA!

    Valentin Nicolae likes this.

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Ce ati invatat din sezonul trecut : jucatorii obositi nu dau randament ,sa nu cumpar jucatori sub 5 stele ,sa nu investesc in SA ,sa citesc forumul si sa acumulez cat mai multe informatii (600 de tokeni cheltuiti aiurea) ,e nevoie de 6-7 meciuri pentru ca echipa sa se obisniuasca cu tactica, sa nu schimb mai mult de 2-3 jucatori deodata pentru a nu strica echilibrul si legaturile de joc etc ...
    Pe ce loc v-ati plasat sezonul trecut: 3 (echipa preluata pe locul 9 cu 8 etape inainte de final)
    Care este nivelul actual: 2
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon:intre 500 si 1000 tokeni in functie de evolutia echipei (majoritatea doresc sa ii investesc in dezvoltarea clubului !!
    Ce doriti sa schimbati:2 MC ,2 AMC si un ST
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon: Avand in vedere ca sunt sub nivelul baza dar nivelul in care activez este scazut Campionatul ,Semifinale Cupa si Semifinale Champions League !!!!

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    Ce ati invatat din sezonul trecut : jucatorii obositi nu dau randament ,sa nu cumpar jucatori sub 5 stele ,sa nu investesc in SA ,sa citesc forumul si sa acumulez cat mai multe informatii (600 de tokeni cheltuiti aiurea) ,e nevoie de 6-7 meciuri pentru ca echipa sa se obisniuasca cu tactica, sa nu schimb mai mult de 2-3 jucatori deodata pentru a nu strica echilibrul si legaturile de joc etc ...
    Pe ce loc v-ati plasat sezonul trecut: 3 (echipa preluata pe locul 9 cu 8 etape inainte de final)
    Care este nivelul actual: 2
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon:intre 500 si 1000 tokeni in functie de evolutia echipei (majoritatea doresc sa ii investesc in dezvoltarea clubului !!
    Ce doriti sa schimbati:2 MC ,2 AMC si un ST
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon: Avand in vedere ca sunt sub nivelul baza dar nivelul in care activez este scazut Campionatul ,Semifinale Cupa si Semifinale Champions League !!!!
    sal.Daca iti poti permite un buget pe sezon de 500-1000 tokeni nu te poti afla "sub nivelul baza".Orice trofeu ratat ar fi o dezamagire mare,adica sa o spun mai direct:fara sa faci tripla pe sezon cu 1000 tokeni gata sa fie investiti ar fi un esec total,mai ales tinand cont ca esti doar nivel 2 unde jucatorii nu prea investesc in echipa lor.Eu am facut tripla la nivel 2 cu 15 tokeni si am mai fost aproape de ea in cateva randuri pierzand doar cate o finala si investind doar tokenii primiti de la joc.succes
    Valentin Nicolae likes this.

  4. #4
    Champion madflo19's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    United Kingdom
    Posts
    2,104
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    Ce ati invatat din sezonul trecut : jucatorii obositi nu dau randament ,sa nu cumpar jucatori sub 5 stele ,sa nu investesc in SA ,sa citesc forumul si sa acumulez cat mai multe informatii (600 de tokeni cheltuiti aiurea) ,e nevoie de 6-7 meciuri pentru ca echipa sa se obisniuasca cu tactica, sa nu schimb mai mult de 2-3 jucatori deodata pentru a nu strica echilibrul si legaturile de joc etc ...
    Pe ce loc v-ati plasat sezonul trecut: 3 (echipa preluata pe locul 9 cu 8 etape inainte de final)
    Care este nivelul actual: 2
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon:intre 500 si 1000 tokeni in functie de evolutia echipei (majoritatea doresc sa ii investesc in dezvoltarea clubului !!
    Ce doriti sa schimbati:2 MC ,2 AMC si un ST
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon: Avand in vedere ca sunt sub nivelul baza dar nivelul in care activez este scazut Campionatul ,Semifinale Cupa si Semifinale Champions League !!!!
    Sa nici nu te gandesti sa bagi vreun token in dezvoltarea clubului,daca citesti forumul vei vedea k cei care au facut asta acum regrete,nu e nevoie sa platesti cu tokeni pt a finaliza mai rapid o constructie
    Jucatori nu trebuie sa cumperi dintre cei tineri(18,19 ani) pt k la nivelul la care esti nu sunt multi jucatori care investesc in antrenamentul jucatorilor
    Dak zici k dispui d atatia tokeni poti cumpara 2,3 jucatori f buni iar restul jucatori de 5* 26-30 ani,nu cred k vei avea probleme sa castigi toate competitiile..

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

    A.C. MILAN LEGENDS-Team Showcase
    http://forum.topeleven.com/team-show...n-legends.html
    Season 45,lvl 43(24 trebles)
    GAME OVER

  5. #5
    Apprentice Valentin Nicolae's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    235
    Nu stiu daca ai primit vreo aprobare de a incepe thread-ul pt sezonul 80 in locul adminului,cel care este responsabil cu asta mereu,dar avand in vedera ca este deja a doua zi am sa postez aici.


    Cu placere si bine te-a gasit.

    Ce aţi învăţat din sezonul precedent?
    -Nimic nou.
    Pe ce loc v-aţi clasat sezonul trecut?
    -In Campionat-locul 4;in Cupa-Sferturi:in Liga Campionilor nu am jucat.

    Care este nivelul actual?
    -Nivelul 30,sezonul 33.
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon?
    -1,64B si 133 T.
    Ce doriţi să schimbati?
    -O sa pastrez formatia(3N-4-3),insa voi inlocui jucatori care nu au o calitate maxima sau aproape maxima(pastrez numai jucatori de 169 si POATE 168).Voi cumpara:1 GK;3 DC;1 ML;2 MC;1 ST.In total 8 jucatori.Din fericire ieri am cumparat tot ce aveam nevoie,deci acest obiectiv este indeplinit 100%.
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon?
    -Toate trofeele pentru care ma aflu in batalie,chiar daca stiu ca va fi imposibil...TRIPLA .

    Bafta si celorlalti manageri,in special celor noi veniti

  6. #6
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Valentin Nicolae View Post
    Nu stiu daca ai primit vreo aprobare de a incepe thread-ul pt sezonul 80 in locul adminului,cel care este responsabil cu asta mereu,dar avand in vedera ca este deja a doua zi am sa postez aici.


    Cu placere si bine te-a gasit.

    Ce aţi învăţat din sezonul precedent?
    -Nimic nou.
    Pe ce loc v-aţi clasat sezonul trecut?
    -In Campionat-locul 4;in Cupa-Sferturi:in Liga Campionilor nu am jucat.

    Care este nivelul actual?
    -Nivelul 30,sezonul 33.
    Care este bugetul vostru pentru acest sezon?
    -1,64B si 133 T.
    Ce doriţi să schimbati?
    -O sa pastrez formatia(3N-4-3),insa voi inlocui jucatori care nu au o calitate maxima sau aproape maxima(pastrez numai jucatori de 169 si POATE 168).Voi cumpara:1 GK;3 DC;1 ML;2 MC;1 ST.In total 8 jucatori.Din fericire ieri am cumparat tot ce aveam nevoie,deci acest obiectiv este indeplinit 100%.
    Care este obiectivul vostru pentru acest sezon?
    -Toate trofeele pentru care ma aflu in batalie,chiar daca stiu ca va fi imposibil...TRIPLA .

    Bafta si celorlalti manageri,in special celor noi veniti
    nu am primit nici o aprobare pentru ca NU am cerut asa ceva.

    topicul deschis s-a dorit a fi o simpla gluma - asa cum spune si titlul sau "hai cu ..." si nu are nici o legatura cu topicul oficial care va fi deschis de moderator
    Valentin Nicolae likes this.

  7. #7
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    multumesc pt. sfaturi! Din pacate la lvl meu gasesti jucatori maxim 5 stele dar inainte de a blinda echipa si a le dezvolta capacitatile as astepta 3-4 etape pt a vedea daca tactica pe care o folosesc functioneaza .Intradevar deja este peste adversarii din grupele CL si cupa (nu cu mult ).In acest caz hai cu tripla 😊(Din pacate deja am cheltuit 400 tokens pe constructii l3-l4 aproape toate constructiile ce Inseamna sa nu citesti tot forumul 😡)
    Last edited by Adam Andrei; 05-30-2016 at 06:25 PM.

  8. #8
    Addicted
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    536
    Am ajuns la nivelul 22.

    Sezonul trecut am reusit tripla ( a 5-a)

    Am inceput bine si acum 6-0 si 4-0 in cupa. Campionatul pare mai accesibil ca de obicei, insa un adversar este foarte bun. In CL pare ok, cel putin in faza grupelor.

    In alta ordine de idei cu o investitie de 100-150 tokeni poti emite pretentii la tripla, in functie si de nivelul adversarilor.

    Multa bafta tuturor !

  9. #9
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    E OK ca ai deschis acest topic si chiar iti multumesc. Eu abia astazi am reusit sa intru pe forum. Atata timp cat topicul vostru seamana cu cel original e OK. Oricine doreste si este dispus sa contribuie pozitiv e bine venit.

    La fel si pe viitor daca dupa prima zi a sezonului nimeni nu a deschis un topic il puteti deschide voi fara absolut nici-o problema.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  10. #10
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Dupa ce doua sezoane nu am jucat sau unul si unul in care am luat titlul fara sa vreau, sezonul asta vreau sa castig tot pentru ca se poate dar ma si astept la unele surprize din partea jocului ca de obicei.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

Page 1 of 7 123 ... LastLast