Results 1 to 9 of 9
Like Tree4Likes
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin
  • 1 Post By Fllo Cristea
  • 1 Post By Yuly Ioan
  • 1 Post By Bogdan Stratulat

Thread: Se poate bana ?

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    5

    Se poate bana ?

    Poti bana pe cineva pe jocul asta ? am facut bid vs un arab am dat dat bid in ultimele 3 secunde mereu la round 18 mia spamat cu friendship request multe multe asa ca am avut lag mare si sa dus de la 3 secunde la 0 si am pierdut , nu prea mi se pare corect dar daca nu se baneaza am sa fac si eu chestii dinastea ce parere aveti ?

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Bogdan Stratulat View Post
    Poti bana pe cineva pe jocul asta ? am facut bid vs un arab am dat dat bid in ultimele 3 secunde mereu la round 18 mia spamat cu friendship request multe multe asa ca am avut lag mare si sa dus de la 3 secunde la 0 si am pierdut , nu prea mi se pare corect dar daca nu se baneaza am sa fac si eu chestii dinastea ce parere aveti ?
    eu nu am mai auzit sa fie cineva banat. oricum trebuie dovezi clare pentru asa ceva.

    sincer eu nu sunt foarte priceput si nu prea am inteles eu ce ai patit

  3. #3
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Nu exista un regulament care sa acopere asta iar reportul tau este destul de subtire, iti trebuie unele dovezi, nici macar nu stim cine este persoana respectiva, doar ca este un arab.

    Te sfatuiesc ca pe viitor mai ales daca ai jetoane sa nu mai stai pana-n ultimele secunde. Oricand este posibil sa prinzi o fluctuatie mai slaba si sa "primesti" lag iar timpul sa-ti zboare din 2,3,4 in 2,3,4 secunde sau chiar mai mult.

    Oricum cu tactica lui nu a avut cum sa-ti faca tie lag.
    florian slaniceanu likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    5
    ba da stiu cine este numele lui e Amirhosein Garshasebi la a 18-lea bid ma spamat cu asta , am fost destul de inspirat sa ii dau add daca totusi mia dat spam cu friend request ! asa doar sa aduc aminte pe unde mie cerut numele lui sau in caz ca sunt contactat de catre cei de la top eleven le-am lasat un mesaj pe facebook la postari poate se uita prin ele si verifica .... cel putin sper !? playerul cu buba este Leszek Wesecki pe pozitia ST/AMC 97% quality
    Last edited by Bogdan Stratulat; 06-03-2016 at 11:26 PM.

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Bogdan Stratulat View Post
    ba da stiu cine este numele lui e Amirhosein Garshasebi la a 18-lea bid ma spamat cu asta , am fost destul de inspirat sa ii dau add daca totusi mia dat spam cu friend request ! asa doar sa aduc aminte pe unde mie cerut numele lui sau in caz ca sunt contactat de catre cei de la top eleven le-am lasat un mesaj pe facebook la postari poate se uita prin ele si verifica .... cel putin sper !? playerul cu buba este Leszek Wesecki pe pozitia ST/AMC 97% quality
    nu cred ca se va intampla nimic si nimeni nu va verifica deoarece nu exista dovezi iar ceea ce descri tu acolo se intampla frecvent - cred ca ar trebui sa baneze jumatate din jucatori

    sunt foarte multi jucatori care trimit cereri de prietenie in timpul licitatiilor (si eu am procedat asa) dar nu s-a intamplat nimic.

    fenomene, ca cele descrise de tine, acel lag, este foarte des intalnit si in general se datoreaza vitezei de internet, puterii calculatorului si aglomerarii serverului (asta e parerea mea din experienta in acest joc)

    eu joc acest joc doar de pe PC si folosesc 3 calculatoare si 2 conexiuni la internet (acasa si la servici) si am patit de multe ori astfel de cazuri - licitatii pe care le-am pierdut deoarece licitez si eu la ultima secunda si am avut surpiza sa se inchida licitatia "mai repede decat ma asteptam" cel mai rau moment a fost cand imi arata ca mai sunt 7 secunde si de la 7 secunde mi-a aparut direct licitatie pierduta

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    93
    sal.ti-a facut tie alt player lag si ai pierdut licitatia?bai ma lasi cu prostii de astea.Atunci hai sa facem toti lag cand licitam.Propun si un concurs:care face cel mai mare lag are 2 tokeni si un tricou cu banel.
    florian slaniceanu likes this.

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    24
    nu are cum sa ia ban pentru asa ceva
    florian slaniceanu likes this.

  8. #8
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    5
    calmeazate am destui tokens , ce am vrut sa aflu a fost daca este normal asa ceva , daca este atunci sa fie intrun ceas bun pentru cei carora le voi face si eu asa ceva p.s am castigat vreo 4 licitatii cu aceeasi metoda prin care mi-am muscato deci posibil sa fie pe bune dar daca ce descrie florian slaniceanu e pe bune atunci posibil sa fi fost si din vina mea ... adica conexiunea la net in orice caz nu mai are sens topicul , rog moderatorul daca poate sa inchida topicul , multam fain la toti cei ce mi-au raspuns decent .
    florian slaniceanu likes this.

  9. #9
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Bogdan Stratulat View Post
    calmeazate am destui tokens , ce am vrut sa aflu a fost daca este normal asa ceva , daca este atunci sa fie intrun ceas bun pentru cei carora le voi face si eu asa ceva p.s am castigat vreo 4 licitatii cu aceeasi metoda prin care mi-am muscato deci posibil sa fie pe bune dar daca ce descrie florian slaniceanu e pe bune atunci posibil sa fi fost si din vina mea ... adica conexiunea la net in orice caz nu mai are sens topicul , rog moderatorul daca poate sa inchida topicul , multam fain la toti cei ce mi-au raspuns decent .
    credema, joc din 2012 si am participat la sute de licitatii, am cerut prietenie la sute de jucatori si am primit cereri de la alte cateva zeci si nu are nici o legatura.

    aceste cereri nu au influentat cu nimic.

    am avut licitatii in care am pierdut in ultima secunda, am avut licitatii castigate in ultima secunda, am avut si o licitatie unde s-a mers pana la nivelul 62 al licitatiei (am renuntat la acea licitatie dupa 62 de tokeni investiti - daca se putea face lag, crezi ca opozanti mei nu gaseau o cale sa faca lag pentru a nu se risipi atatia tokeni?)

    asa cum am zis, folosesc 3 calculatoare diferite (configuratii diferite) si 2 coneziuni diferita (locatii diferite) si am avut ocazia sa experimentez, am vazut multe licitatii unde cronometru sare din 2 in 2 secunde, am pierdut licitatii unde eu asteptam ultima secunda si licitatia s-a pierdut pentru ca pe la secunda 4 s-a terminat, iar aia cu secunda 7 a fost cea mai tare.

    eu licitez doar la ultima secunda, dar in timp am sesizat cand sunt probleme (exista lag) si atunci pentru a nu avea surprize licitez imediat cum incepe cronometru (e si asta o varianta - licitand mereu imediat dupainceperea nivelului de licitatie dai senzatia ca ai multi tokeni si esti bazat iar adversarii renunta la licitatie)

    succes!