Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14
Like Tree8Likes

Thread: Tricouri RETRO - Editie Speciala

  1. #11
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Sper sa nu ma injure nimeni )) dar ar fi misto si tricouri oficiale romanesti (echipe de club ) macar de la un club !!!!!

  2. #12
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Adam Andrei View Post
    Sper sa nu ma injure nimeni )) dar ar fi misto si tricouri oficiale romanesti (echipe de club ) macar de la un club !!!!!
    daca nu gresesc, cred ca s-a mai discutat acest aspect.

    cred ca este necesar sa existe o aprobare din partea cluburilor de la noi si din cate stiu s-a incercat DAR nu s-a gasit dorinta din partea celor de la noi.

    nu cred ca isi permit sa puna tricouri si embleme oficiale fara anumite acorduri, vezi cazul Barcelona - unde au fost retrase aceste insemne de pe topeleven, din lipsa acordului.
    madflo19 likes this.

  3. #13
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Pot sa zic ca si personal am incercat sa contactez echipele romanesti dar e foarte greu la noi, majoritatea sunt in insolvente, unele nu sunt rentabile ....

    Steaua, Dinamo, Rapid sunt cam singurele cu traditie cat de cat de la noi.

    Politehnica si Craiova nu mai sunt echipele originale deci nu se baga nimeni la noile culori sau embleme...

    Dinamo abia a iesit din insolventa si inca au probleme...
    Rapid mai putin si zboara-n liga 4-a, cel mai sigur si oricum e o chestiune de timp pana se pune lacatul pe club, datoriile pe care le au nu o sa le plateasca nimeni niciodata.

    Steaua e singura dar si la ea, ce sa vinzi, brandul si emblema FCSB ? Emblema veche chiar era frumoasa si ar fi avut sanse si la cei din afara.

    Pe langa toate astea, colaborare 0 din partea echipelor romanesti....
    madflo19 likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  4. #14
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Imi pare rau sa aud asta !!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12