Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30
Like Tree44Likes

Thread: Sfat achizitie jucatori impresar

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31

    Sfat achizitie jucatori impresar

    Salutare tuturor !
    As vrea parerea voastra in legatura cu achizitia jucatorilor direct de la impresar !
    E clar ca , din punct de vedere al calitatii e over peste ce se gaseste la licitatii/negocieri.
    Intrebarea e urmatoarea? Care va fi nivelul jucatorului achizitionat de la impresar sezonul urmator ? Am facut asa un calcul : un jucator creste pe sezon cam 5-6%. Asta insemnand ca jucatorul va mai acumula pana la sf sezonului 5-6% deci un 115% ajunge 120+%. Practic jucatorul sezonul viitor ar trebui sa fie de 6 * . Zic bine ?
    florian slaniceanu likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Iulyus Iulian View Post
    Salutare tuturor !
    As vrea parerea voastra in legatura cu achizitia jucatorilor direct de la impresar !
    E clar ca , din punct de vedere al calitatii e over peste ce se gaseste la licitatii/negocieri.
    Intrebarea e urmatoarea? Care va fi nivelul jucatorului achizitionat de la impresar sezonul urmator ? Am facut asa un calcul : un jucator creste pe sezon cam 5-6%. Asta insemnand ca jucatorul va mai acumula pana la sf sezonului 5-6% deci un 115% ajunge 120+%. Practic jucatorul sezonul viitor ar trebui sa fie de 6 * . Zic bine ?
    depinde cat de repede se dezvolta - de regula la impresar sunt jucatori peste 22 ani (nu se dezvolta asa de rapid)

    daca jucatorul pleaca de la 6 stele si se dezvolta in timpul sezonului la 7 stele, el va avea sezonul urmator 6 stele
    daca jucatorul pleaca de la 6 stele si nu se dezvolta suficient si ramane tot la 6 stele - el va avea sezonul urmator 5 stele, dar in timpul sezonului urmator se va dezvolta in continuare si foarte posibil sa ajunga din nou la 6 stele.

    eu evit sa cumpar de la impresar, sunt jucatori dezvoltati dar la mine nu au dat ramdamnet, degeaba au 6 stele daca in meci primesc note de 6 - 7 - si cand si cand 8 - un astfel de jucator nu se merita

    mai bine iei un jucator tinar de la licitatii cu 1-2 tokeni si de restul de 40 tokeni cumperi bustere de odihna si le folosesti la dezvoltarea "fortata" a acelui jucator - iesi mai castigat.

    acum, fiecare cu filosofia lui, cu tactica lui
    Iulyus Iulian likes this.

  3. #3
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31
    Interesanta si strategia ta ! momentan testez 2 dc si 1 mr de la impresar. Zici bine faza cu notele acordate ! Ratingul lor difera de la meci la meci cateva de 7 dar majoritatea 8-9-10, acum depinde si de adversar ! Ce sunt multumit e ca-mi marcheaza si se vede oarecum o diferenta prin abilitatile pe care le au.

    Nu stiu de unde iei tu jucatori la licitatii pe 1-2 tokeni si nici nu stiu pe ce server asa liber poti fi ! Cu 3-4 tokeni pusi la bataie pe jucator poate il iei dimineata cand dorm toti in rest nu prea vad !
    Acum referitor la notele alea ale tale depinde si ce asezare folosesti si ce indicatii/nivel adversar !
    Last edited by Iulyus Iulian; 07-05-2016 at 01:06 PM.

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31

    Cool

    Quote Originally Posted by florian slaniceanu View Post
    mai bine iei un jucator tinar de la licitatii cu 1-2 tokeni si de restul de 40 tokeni cumperi bustere de odihna si le folosesti la dezvoltarea "fortata" a acelui jucator - iesi mai castigat.

    .....
    Last edited by Iulyus Iulian; 07-05-2016 at 01:09 PM.

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    se gasesc o gramada de jucatori buni la licitatie si daca esti putin atent nu costa mai mult de 2 tokeni.

    am avut echipa facuta in proportie de 80 % de la impresar si nu am fost deloc multumit.

    ai cerut sfaturi, eu ti-am oferit niste sfaturi avand in spate aproape 4 ani de joc,

    tu vrei "sfaturi"ca sa ai ce comenta?

    nu inteleg de fapt ce doresti

    un jucator de la impresar costa in medie 40 - 50 tokeni,, cu banii astia iei un jucator de 5 stele de la licitatii (jucator de 18-20 ani) si mai cumperi si 50 bustere de odihna care sa le foloseste la dezvoltarea jucatorului

    daca esti putin atent poti cumpara jucatori de la licitatie cu maxim 3 tokeni, si in gasesti si dimineata si la pranz si seara (eu nu pot intra pe joc mai devreme de ora 8, nu stiu cum e mai devreme)

    eu am cumparat o echipa intreaga (11 jucatori de 5 stele) cu maxim 25 tokeni (pe toti), este adevarat ca am avut si licitatii unde am pierdut la scoruri mari (am realizarea berbec - asta inseamna ca am ajuns la nivelul 50 al unei licitatii)

    sfatul meu este sa urmaresti putin mai atent fenomenul de la licitatii si ai sa vezi ca este un castig mult mai mare decat ce e pe la impresar.

    o varianta mai buna decat impresarul este negocierea directa unde poti lua jucatori de 6 stele cu abilitate cu maxim 10 tokeni

    din punctul meu de vedere impresarul e cea mai proasta afacere, nu e vorba, exista jucatori buni si la impresar dar costul (tokeni+bani) e mult mai mare decat la un jucator relativ identic de la licitatii sau negociere, despre asta e vorba
    Iulyus Iulian and madflo19 like this.

  6. #6
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Jucatorii de la impresar sunt ca si cei de la licitatii in ceea ce priveste notele pot fi buni sau parasute am de impresar care imi ia 8-9-10 si rareori 7 si care imi ia 6-7-6-6-7 discursul e altul cei mai tinerii pe care ii gasesti sunt de 22 ani deci cat timp il poti folosi ? Si mai mult de 60 sau 70% dintr-un pct de abilitate nu ia pe meci (daca are note mari) iar pe antrenament 30-40% dintr-un pct de abilitate desigur poti lua plasa si cu jucatori de 18-19 ani si de la licitaii
    Si intradevar poti lua jucatori si cu cativa tockeni de la licitatii dar asta mie mi se intmpla de obicei din a doua saptamana(jucatorii deja au irosit tockenii sau strang pentru urmatorul sezon pana la sfarsitul sezonului in prima saptamana mai greu !!!!!
    Parerea mea este sa cumperi impresarii doar daca nu gasesti la licitatii ceea ce iti trebuie !!!!

  7. #7
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31
    Merci de sfaturi baieti ! E bine de stiut pentru sezonul viitor ! Acum imi dau seama ce prostie am facut cu app 200tokeni Puteam avea acum o echipa de 20 jucatori in loc de 14 Problema mea de acum e ca echipa e obosita dupa meciuri in campionat/cupa(de unde tocmai am iesit)/si CL.
    Asa ca idee Sfat achizitie jucatori impresar-111.jpgSfat achizitie jucatori impresar-3333.jpgSfat achizitie jucatori impresar-22222.jpgSfat achizitie jucatori impresar-4444.jpg
    Last edited by Iulyus Iulian; 07-06-2016 at 08:25 AM.

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    May 2016
    Posts
    196
    Opinie personala echipa ta este foarte batrana acesti jucatori vor creste mai nimic toti jucatorii over 24 sunt de schimbat la sf sezonului iar sa cumperi de la impresar over 23 este chiar risipa de tokeni.
    Axeazate pe jucatori tineri sub 24 ani preferabil 18-19 ani cresc mult mai mult

  9. #9
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31
    asta mi-am si propus din sezonul viitor ! de obicei schimb echipa complet la inceputul sezonului nou !

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    31
    O intrebare penibila : cand faci transferurile ? ii urmaresti la licitatii pe cei de 5*care mai au 1%pana fac 6*? eu unul nu prea am vazut jucatori de 18-19 ani sa mai fie si dezvoltati ! Sunt level 10 / ce e drept am si facut o pauza mare de cand nu am mai jucat top eleven si sincer ma cam depaseste noul sistem/versiune de la top eleven. Incepand de la transferuri pana la sesiunea de antrenamente ! Sesiunea de antrenamente poate e benefica prin faptul ca au diversificat exercitiile / cu bonusul ala nu prea ma impac pentru ca scade cu 2%. Obligatoriu trebuie sa faci si sesiunile alea de antrenament 4, dar si sa bagi boostere de odihna in jucatori ca sa ii ai ok la meciuri. Inainte stiu ca se gaseau jucatori la licitatii*(tineri si buni/cu abilitati) tokeni daca aveai ca echipe iti faceai 3 . Acum stau cu tokenii in cont si pedalez in gol pe la licitatii ca nu apar jucatori interesanti !
    florian slaniceanu likes this.

Page 1 of 3 123 LastLast