Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
Like Tree1Likes

Thread: 2 Nelamuriri despre JOC

  1. #1
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61

    2 Nelamuriri despre JOC

    Salut.......am 2nelamuriri despre joc,poate ma ajuta cineva.....Eu am facut contu acum 4ani,am jucat o vreme si apoi m-am lasat si de 7zile m-am reapucat si nu inteleg 2chestii....Am mai citit ceva topicuri pe forum dar nu am gasit ce cautam.....

    1. S-a terminat campionatu,m-am uitat peste friendlist si am observat k pretenii mei au avut toate meciurile in timpul zile 12-22:00 toate meciurile din campionat......Pe cand in campionatul meu toate au fost 00:00-03:30 tot campionatul.
    Ce vreau sa intreb este random campionat de campionat timpul meciurilor sau sunt eu in alt GMt cu echipa?

    2.Am gasit un topic despre cineva care a zis k a schimbat echipa la manager......Cum si unde faci acest lucru k nu am vazut nici o optiune la manager sa alegi alta echipa dekt cea kre o managezi....Sau e acuma in prima zi,inainte de a incepe noul campionat?

    As vrea sa stiu astea ca sa stiu dak raman cu echipa asta sau imi formez alta.....numi place sa am toate meciuri in timpul noptii.....vreau sa le urmaresc ziua,mai fac o modificare ,etc

    Sper sa primesc un raspuns in scurt timp.....Multumesc
    florian slaniceanu likes this.

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by TanChisT View Post
    Salut.......am 2nelamuriri despre joc,poate ma ajuta cineva.....Eu am facut contu acum 4ani,am jucat o vreme si apoi m-am lasat si de 7zile m-am reapucat si nu inteleg 2chestii....Am mai citit ceva topicuri pe forum dar nu am gasit ce cautam.....

    1. S-a terminat campionatu,m-am uitat peste friendlist si am observat k pretenii mei au avut toate meciurile in timpul zile 12-22:00 toate meciurile din campionat......Pe cand in campionatul meu toate au fost 00:00-03:30 tot campionatul.
    Ce vreau sa intreb este random campionat de campionat timpul meciurilor sau sunt eu in alt GMt cu echipa?

    2.Am gasit un topic despre cineva care a zis k a schimbat echipa la manager......Cum si unde faci acest lucru k nu am vazut nici o optiune la manager sa alegi alta echipa dekt cea kre o managezi....Sau e acuma in prima zi,inainte de a incepe noul campionat?

    As vrea sa stiu astea ca sa stiu dak raman cu echipa asta sau imi formez alta.....numi place sa am toate meciuri in timpul noptii.....vreau sa le urmaresc ziua,mai fac o modificare ,etc

    Sper sa primesc un raspuns in scurt timp.....Multumesc
    1. verifica setarile de ora - nu e normal - meciurile sunt programate functie de ora setata. niciodata nu am avut meciuri in timp de noapte cu o singura exceptie, cand am avut un adversar de prin indonezia si atunci am jucat meciul pe la 6 dimineata dupa fusul sau orar.

    2. Da, in trecut puteai sa schimbi echipa DAR de cca 1 an Nu se mai poate, au schimbat setarile si nu mai este posibil. S-a renuntat la aceasta facilitate. Oricum nu era cine stie ce. Puteai sa iti alegi alta echipa de lvl relativ apropiat cu al tau sau o echipa de lvl foarte mic.

  3. #3
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Inteleg.....Ce setari de ora sa verific mai exact ? la facebook? la joc? la pc?
    Eu m-am gandit sa nu fi prins vreun campionat cu majoritatea oponentilor din alta fus orar....gmt +5-6 naiba stie?

  4. #4
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Si cum proceedezi sa faci oferta unui jucator de la alt manager? este vreo diferenta de level kre trebuie sa fie intre ei sau cum?
    Sau trebuie k acel prieten sal puna la vanzare si apoi imi apare si mie k pot sai fac oferta?
    Diferenta intre mine si prietenu meu este de 6nivele.....jucatori are 125% (76)

  5. #5
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    din cate stiu e vorba de ora calculatorului.din cate stiu jucatorii sunt cat de cat grupati pe zone. poti verifica jucatorii care ii ai in campionat si daca observi ca sunt din alte zone geografice poti depune tiket la echipa de suport.

    pentru a participa la negpciere (sa faci oferte altui manager) trebuie sa fi la minim lvl 4 - atunci se deblocheaza aceasta facilitate.

    la negociere iti apa automat jucatorii care urmeaza sa se dezvolte de la 5 la 6 stele, cand jucatorul ajunge la nivelul necesar el apare automat in lista iar dupa aparitia lui in lista poti sa faci oferta acelui manager.

    nu este nici o conditie de lvl al managerului este doar conditia de dezvoltare a ajucatorului (explicata mai sus).

    nu poti face oferte pentru jucatori mult mai dezvoltati se pot trimite oferte doar jucatorilor care au 4 - 5 stele de la managerii pe care ii ai in lista de prieteni sau doar jucatorilor care iti apar automat in lista de negociere.

  6. #6
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Inseamna k a fost doar random,eu am fost inactiv 3ani cred pe cont,am revenit acum 1saptamana knd era echipa de in campionat.....poate m-a situat k un robot din cauza inactivitatilor.......Am sa astept noul campionat si voi verifica....
    Campionatu trecut a fost random, am avut 2din germania,2din turcia,3din brazilia,mexic,rusia,etc

  7. #7
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Deci diferenta intre manageri trebuie sa fie de maxim 3nivele k sa poti licita asupra unui jucator de-al lui....
    Deci singura solutie sa am jucatori bun (1-2) intr-un sezon e sa caut un fast trainer de 4-5stele,iau pachete de odihna si training non-stop probabil nu?
    Si antrenamentele astea nu le inteleg, am nivel 14,am deblocat multe dar iau putine % la jucatorii tineri.....trebuie sa le dau multe antrenamente usoare simultan sau 2-3 dificile? kre e mai eficienta k sa cresc playeri mai repede?

  8. #8
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    Apropo primele de la finante is per jucator sau per match? vad k e 400-1.2m-2.5m momentan

  9. #9
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by TanChisT View Post
    Apropo primele de la finante is per jucator sau per match? vad k e 400-1.2m-2.5m momentan
    per meci

  10. #10
    Rookie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    61
    deci pt cupa si champions league e bine sa dau prima maxima nu?ink nush preturile la bilete acolo cum merge,doar la asociatie am obs k mai mult de 2dolari nu merge)

Page 1 of 2 12 LastLast