Results 1 to 5 of 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By florian slaniceanu

Thread: Din nou!!

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    10

    Din nou!!

    Sezonul trecut la cupa am cazut cu foarte multi jucatori cu 1 lvl mai mare ca mine. Sezonul asta in cupa am cazut cu multi cu 2 lvl mai mari ca mine !!!!!!!

  2. #2
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    Quote Originally Posted by Xrailer View Post
    Sezonul trecut la cupa am cazut cu foarte multi jucatori cu 1 lvl mai mare ca mine. Sezonul asta in cupa am cazut cu multi cu 2 lvl mai mari ca mine !!!!!!!
    asta inseamna ca ai jucatori puternici.

    alegerea echipelor in cupa se vafe in functie de valoarea primilor 14 jucatori pe care ii ai in lot.

    functie de valoarea acestor 14 jucatori se grupeaza echipele iar daca acesti 14 jucatori au valoare mare 5 - 6 stele exista sanse mari sa ai adversari de 1, 2 sau chiar 3 lvl mai mari (eu am avut adversari de 3 lvl mai mari)
    funker likes this.

  3. #3
    Addicted
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Bucharest
    Posts
    505
    Eu tot timpul am avut adversari cu 2-3 lvl mai mari ca mine, n-am castigat cupa pana acum de 1 an de cand joc, am ajuns doar in semi-finale o singura data, culmea, exact cand am fost lipsa si intram doar pentru tokeni ))))

  4. #4
    Addicted
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    544
    asta inseamna ca echipa ta (sau primii 14 jucatori) au o valoare medie de 5 - 6 stele.

    incearca sa ajungi la sfarsitul sezonului cu o echipa cu valoare medie de 4 stele sa vezi cum va arata valoarea jucatorilor din cupa atunci, sa vezi ce surpriza mare o sa ai daca reusesti sa ai o echipa de 3 stele

  5. #5
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Daca vorbim de CUPA eu zic ca e normal sa fie adversarii cu 1,2,3 nivele mai mari dar cu conditia sa ajungi si tu in aceasi conditie, deci printr-o oarecare rotatie.

    Cupa de regula este nedreapta iar castigatorii in mare sunt bine definiti, desi desigur mai sunt si exceptii.

    Uite, daca e sa luam CUPA Romaniei, avem echipe din liga 4-a care trebuie sa joace cu echipe din liga 1,2a si pleaca cu un handicap enorm iar de regula se stie ca nu au nici-o sansa.

    Dar cum am zis, e corect ca la un moment dat si tu sa ajungi in postura in care sa fii cel mai mare nivel din CUPA insa din pacate acest lucru nu se prea intampla in Top Eleven.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook