Results 1 to 8 of 8
Like Tree2Likes
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin
  • 1 Post By PricopGeorgeCătălin

Thread: Ajutor!!

  1. #1
    Newbie Mihai Androne's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Posts
    6

    Ajutor!!

    Salut! Am o problema am cumparat acum putin timp doua embleme Ajax & Borussia Dortmund cu bani dar totusi nu pot sa le fac cadou stie cineva de ce nu merge?....

  2. #2
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by Mihai Androne View Post
    Salut! Am o problema am cumparat acum putin timp doua embleme Ajax & Borussia Dortmund cu bani dar totusi nu pot sa le fac cadou stie cineva de ce nu merge?....
    Inainte regula era cam asa: ca sa poti trimite un OBIECT OFICIAL de pe un cont pe altul trebuia sa bagi tokeni pe contul care face cinste.Suma minima tre' sa fie cel putin egala cu valoarea obiectului ce vrei sa-l trimiti

  3. #3
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Cum TopEleven e printre putinele jocuri care permite multi-account-ul cei de la Nordeus sau gandit ei asa intr-o noapte,ca pot fi mai hoti ca hotii si au implementat aceasta "taxa de deschidere" pentru contrabanda de hainute si embleme OFICIALE de pe un cont de sustinere(de farmat tokeni mocca) pe contul principal de joc.Dupa ce ai decartat deschiderea o singura data poti trimite cate hainute si embleme OFICIALE doresti.Deschiderea nu e valabila pentru celelalte articole neoficiale,se pot trimite pe alte conturi fara restrictii(sau cel putin asa era,dupa atatea update-uri in ultimul an naiba mai stie sigur).
    Daca "taxa de deschidere" pt articole OFICIALE a ramas inca in vigoare atunci nu ai decat sa ajungi la suma de 155 tokeni(parca atat era valoarea maxima a unei embleme cumparata numai cu tokeni) bagati pe contul unde ai cumparat emblemele si ai eliminat problema pe viata ... nu uita ca100 de tokeni deja ii ai bagati in urma celor doua pachete cumparate ...deci ... vezi si tu ce oferta iti cade mai bine acuma in valoare de minim 55 de tokeni.Verifica si la varianta Pay with Mobile aveau oferte bune cei de la Centili.Succes!
    Last edited by TuninGGamer; 05-10-2017 at 05:03 PM.

  4. #4
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    De curiozitate, cate jetoane ai cumparat pana acum pe contul respectiv?
    Mihai Androne likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  5. #5
    Newbie Mihai Androne's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    De curiozitate, cate jetoane ai cumparat pana acum pe contul respectiv?
    Catalin n-am cumparat niciodata jetone , dar am cumparat cele doua embleme cu bani .

  6. #6
    Super Moderator PricopGeorgeCătălin's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Romania
    Posts
    12,976
    Quote Originally Posted by Mihai Androne View Post
    Catalin n-am cumparat niciodata jetone , dar am cumparat cele doua embleme cu bani .
    Inseamna ca le-ai cumparat recent? Mda, e posibil sa trebuiasca sa cumperi undeva la 160-170 de jetoane sa le poti trimite.

    O sa ma interesez sa vad mai exact cum sta treaba.
    Mihai Androne likes this.
    Orlova FC - onForum - LIKE Orlova FC - onYoutube - SUBSCRIBE Orlova FC - onFacebook

  7. #7
    Newbie Mihai Androne's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Inseamna ca le-ai cumparat recent? Mda, e posibil sa trebuiasca sa cumperi undeva la 160-170 de jetoane sa le poti trimite.

    O sa ma interesez sa vad mai exact cum sta treaba.

    Multumesc mult !!!

  8. #8
    Rookie TuninGGamer's Avatar
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    62
    Quote Originally Posted by PricopGeorgeCătălin View Post
    Inseamna ca le-ai cumparat recent? Mda, e posibil sa trebuiasca sa cumperi undeva la 160-170 de jetoane sa le poti trimite.

    O sa ma interesez sa vad mai exact cum sta treaba.
    Nici nu mai rețin unde sau cum am aflat de treaba cu "taxa de deschidere" dar mă bate gândul să le fac o plângere la TAS că umblă cu cioara vopsită ) știu sa-ți bage ca hint: trimite prietenilor tricourile și emblemele pe care nu le mai folosești ... dar că ești limitat să trimiți un produs dacă nu îndeplinești anumite condiții nici vorbă să pomenească pe undeva ... sau ... poate mi-a scăpat mie?(retorică)