Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 20 of 20
Like Tree1Likes

Thread: Oyuncu Gelisimi ve yeni sistem

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by Alkım Yılmaz Kadaif View Post
    Günlük eksilen 2 puanlık antrenman bonusunu yerine koymak çok yorucu oluyor. Antrenman hedefe ulaştığında takim kondisyonu sarıya düşüyor. Maç öncesi durumu toparlamak için dinlenme paketi harcıyorum ama bitince ne olacak bilmiyorum.

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    En kolaya al 1 oyuncunu antrenman yaptır antrenman yapmış olursun Şuanlık bende yeni çözümler arıyorum dediğinde çok haklısın

Rookie
    Yalnız oyuncuların maç içinde kondisyonları daha çabuk düşmeye başladı yeni antremanlardan sonra maça %95 ile giren ilk yarıda sarıya iniyor

Newbie
    Yeni sistemde sanki oyuncular daha cabuk gelisiyor..

Quote Originally Posted by Alheric View Post
    Yeni sistemde sanki oyuncular daha cabuk gelisiyor..
    Evet bonus puanlar sayesinde oyuncular hızlı gelişiyor.

Newbie
    Quote Originally Posted by Ercan Mehmet Minkil View Post
    En kolaya al 1 oyuncunu antrenman yaptır antrenman yapmış olursun Şuanlık bende yeni çözümler arıyorum dediğinde çok haklısın
    Malesef öyle olmuyor gibi...

Öncelikle evet antrenman simgesi üzerindeki işaretin gitmesi için bu yöntem yeterli gibi görünse de bonus almanız için yeterli değil. Tek oyuncuyla yaptırdığım antrenman bana hiçbir bonusu kazandırmıyor. Antrenman etkisi bir yana ben bonus sahibi olamıyorum. Ne kadar oyuncuya antrenman yaptırırsak o kadar bonus kazanabildiğimizi biliyoruz. Bu durumda bu sadece kendini tatmin etmeye yarar. Benim gibi hem lig, hem kupa, hem de şampiyonlar liginde oynayan kişiler, taktir edersiniz ki pek antrenman yaptıramıyor. Hal böyle iken ortaya çıkan sonuç;

Ne kadar çok maç yaparsanız o kadar az bonusunuz olacak; ki bu durumda da önceki sezon başarılı olmanın cezası, 3 kupada oynayıp rakiplerimin bana olan bonus avantajını artırmam oluyor. Ben günde iki maç yaptığım için antrenman yaptıramazken rakiplerim antrenmana tüm oyuncularla günde 3-4 defa girerek bonusa tavan yaptırıp maçta da bana karşı bunu gayet güzel kullanabilir yani.

Çözüm olarak benim önerim maçlardaki performansların da bonus kazandırmasıdır. Aksi taktirde her sezonki başarı, başarısız takımın önümüzdeki sezon avantajlı olacağı anlamına geliyor.

Quote Originally Posted by Ilker Türkmen View Post
    Malesef öyle olmuyor gibi...

Öncelikle evet antrenman simgesi üzerindeki işaretin gitmesi için bu yöntem yeterli gibi görünse de bonus almanız için yeterli değil. Tek oyuncuyla yaptırdığım antrenman bana hiçbir bonusu kazandırmıyor. Antrenman etkisi bir yana ben bonus sahibi olamıyorum. Ne kadar oyuncuya antrenman yaptırırsak o kadar bonus kazanabildiğimizi biliyoruz. Bu durumda bu sadece kendini tatmin etmeye yarar. Benim gibi hem lig, hem kupa, hem de şampiyonlar liginde oynayan kişiler, taktir edersiniz ki pek antrenman yaptıramıyor. Hal böyle iken ortaya çıkan sonuç;

Ne kadar çok maç yaparsanız o kadar az bonusunuz olacak; ki bu durumda da önceki sezon başarılı olmanın cezası, 3 kupada oynayıp rakiplerimin bana olan bonus avantajını artırmam oluyor. Ben günde iki maç yaptığım için antrenman yaptıramazken rakiplerim antrenmana tüm oyuncularla günde 3-4 defa girerek bonusa tavan yaptırıp maçta da bana karşı bunu gayet güzel kullanabilir yani.

Çözüm olarak benim önerim maçlardaki performansların da bonus kazandırmasıdır. Aksi taktirde her sezonki başarı, başarısız takımın önümüzdeki sezon avantajlı olacağı anlamına geliyor.
    Bonus kullanmak istiyorsan tabikide en az 4 oyuncu kadar antrenman yaptırman lazım fakat menajer çok yoruluyor takımım dediği için ve bonusu olaya katmadığı için önerim buydu Takımım benim kalite olarak çok iyi kondisyon paketi kullanacağıma ve bonusa ihtiyaç bazı kolay maçlarda duymadığım için antremanı yedeklerden seçiyorum. Bu tarz birçok alternatif olabilir.Bonuslar her gün zaten %2 azalıyor bu yüzden de düzenli antrenman yapmak çok önemli ama tabi kondisyon paketi olanlar için bu düzen sağlanacak gibi duruyor çünkü kondisyonları çok fazla yediği için bonus kazanıyoruz.Ne kadar mantıklı bir antrenman seçeneği seçip oyuncuda ne kadar antrenmanda çok seçiliyse oyun bize bonus puanını daha fazla veriyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Newbie
    Bonus kullanmak istiyorsan tabikide en az 4 oyuncu kadar antrenman yaptırman lazım fakat menajer çok yoruluyor takımım dediği için ve bonusu olaya katmadığı için önerim buydu Takımım benim kalite olarak çok iyi kondisyon paketi kullanacağıma ve bonusa ihtiyaç bazı kolay maçlarda duymadığım için antremanı yedeklerden seçiyorum. Bu tarz birçok alternatif olabilir.Bonuslar her gün zaten %2 azalıyor bu yüzden de düzenli antrenman yapmak çok önemli ama tabi kondisyon paketi olanlar için bu düzen sağlanacak gibi duruyor çünkü kondisyonları çok fazla yediği için bonus kazanıyoruz.Ne kadar mantıklı bir antrenman seçeneği seçip oyuncuda ne kadar antrenmanda çok seçiliyse oyun bize bonus puanını daha fazla veriyor

Sent from my iPhone using Tapatalk
    İşte dediğin gibi orada benim dinlenme puanı kullanmak gibi bir şansım yakında olmayacak çünkü 3 gün önce 170 olan tedavi puanım şu an 66 Elbette oyunu yapmak ciddi maliyet. Arkada kaç mühendis çalışır bilemiyorum. Ama Nordeus için yalnızca para karşılığı oynayabilen oyuncular tercih ise bu düzende devam etmeleri anormal olmaz. Yine de belirtmek isterim ki çoğumuz az da olsa para harcıyorken oyunun popülerliğini paraya tercih ederek kullanıcı sayısından riske girmek pek mantıklı olmasa gerek.. Bence sistem hiç de anlaşılmaz değil ve gayet detaylı. Ama ne kadar adildir orası tartışılır... Görüldüğü gibi
    Last edited by Ilker Türkmen; 02-17-2016 at 01:20 PM.

Quote Originally Posted by Ilker Türkmen View Post
    İşte dediğin gibi orada benim dinlenme puanı kullanmak gibi bir şansım yakında olmayacak çünkü 3 gün önce 170 olan tedavi puanım şu an 66 Elbette oyunu yapmak ciddi maliyet. Arkada kaç mühendis çalışır bilemiyorum. Ama Nordeus için yalnızca para karşılığı oynayabilen oyuncular tercih ise bu düzende devam etmeleri pek mantıksız olmaz. Yine de belirtmek isterim ki çoğumuz az da olsa para harcıyorken oyunun popülerliğini paraya tercih ederek kullanıcı sayısından riske girmek pek mantıklı olmasa gerek.. Bence sistem hiç de anlaşılmaz değil ve gayet detaylı. Ama ne kadar adildir orası tartışılır... Görüldüğü gibi
    Birde antrenman yaptırmak ciddi anlamda bağımlılık yapıyor sistemde Bunuda hesaba katarsak kondisyon olsada antrenman yapsak diye konuşacağız gibi...Aslında Lig-Şampiyonlar Ligi-Kupa da dereceye giren takımlar Token-Kondisyon-Para şeklinde bir ödül vermeleri bu sorunları geride bırakacağından eminim tabi bu olay gerçekleşir mi zaman gösterecek.
    Ilker Türkmen likes this.

Newbie
    Keyifli olduğu konusunda hemfikiriz. Arada bir de hangi antrenmanı ne bölgeye ne kadar uygulasam diye denemeler yapıyorum hatta ama hepsi bir arada olmuyor. Ya söylediğin gibi fikstür yoğunluğuna göre dinlenme puanı ya da maçtaki performansa göre bonus yüzdesi umuyorum.

Newbie
    Birde antrenman yaptırmak ciddi anlamda bağımlılık yapıyor sistemde Bunuda hesaba katarsak kondisyon olsada antrenman yapsak diye konuşacağız gibi...Aslında Lig-Şampiyonlar Ligi-Kupa da dereceye giren takımlar Token-Kondisyon-Para şeklinde bir ödül vermeleri bu sorunları geride bırakacağından eminim tabi bu olay gerçekleşir mi zaman gösterecek.
    Keyifli olduğu konusunda hemfikiriz. Arada bir de hangi antrenmanı ne bölgeye ne kadar uygulasam diye denemeler yapıyorum hatta ama hepsi bir arada olmuyor. Ya söylediğin gibi fikstür yoğunluğuna göre dinlenme puanı ya da maçtaki performansa göre bonus yüzdesi umuyorum.

Page 2 of 2 FirstFirst 12