Results 1 to 6 of 6

Thread: Kupa-Lig-CL

Newbie

Exclamation Kupa-Lig-CL

Merhaba. Daha önceden üye olmuştum. İlk defa yazıyorum. Oyunda seviyem 48. Açıkçası şu zamana kadar şu kupa , lig ve cl sistemini çözemedim. Kupada çok kek rakipler geldi %80 i geçmiyor. Şampiyonlar Liginde hepsi 1 üst seviye. Ligde ortalama 120 üstü hep. Nasıl bir orantısızlıktır çözemedim. Geçen sezon üç kupayı da kazandım. Destek ekibine yazdığımda aldığım cevaptan pek tatmin olmadım. Bunun bir sistemi yok mu gerçekten ? Başarılı olduysan gelecek sezon daha mı zor geliyor ? Kupayı bir üst seviyelere karşı kazandım aksine kendi seviyemin zayıfları geldi. Çözemedim bu sistemi. Biri aydınlatırsa sevinirim. İyi oyunlar

Newbie
    Dostum ben senin kadar tecrübeli değilim. Her ne kadar henüz 3. seviye olsam da oyundaki sistemin nasıl yürüdüğünü çözecek kadar tecrübe edindiğimi söyleyebilirim. Oyunda bir max. eşik var. Yani eğer en iyi 14 oyuncunun ortalaması %100'ü geçiyorsa seni bir sonraki sezon kol gibi bir lig bekliyor

Kupa ve şmp liginde ise yine %100'ü aşmışsan 6 yıldızlı bir takımsan yani bir üst seviyende olup 5 yıldızlı ortalama ile ligi bitirmiş rakipler çıkıyor karşına.

Bana yanlış gelen bir sistem olsa da burda bu şekilde dönüyor sistem. Ben sırf bunu denemek için 2. bir hesap açıp takımın gücünü baya vasat bir seviye getirdim. Takım şu anda 3. ligde %32 gücünde ve lig 2.si. Şmp ligindeki takımları görsen zaten baya mahalleliler sanki komşulardan arkadaşlarını toplamış da takım oluşturmuş gibi. Finalde %45'lik takıma yenilerek ikinci olmuştu geçen sezon

Ben şuan asıl hesabımda şmp liginde ilk eleme turundayım rakibim 4. seviye gücü %110 onu nasıl yensem diye düşünüyorum
    Güçlü olmak bu oyunda pek iyi bir şey değil anlayacağın. Eğer her sezon 3lü kupa almak istiyorum diyorsan 1 yıldızlı bir takım oluşturup st mc ve gk bölgelerine 5'er yıldızlı birer oyuncu koy geç. Adamlar cayır cayır oynamaya başlıyor o zaman. Gördüğüm en işe yarar taktik bu. Ama tabi öyle oyunun bi zevki çıkmıyor.

Newbie
    Yanıtın için teşekkür ederim. En iyi 14 oyuncunun ortalamasına göre olduğunu destek ekibi mi söyledi yoksa deneme yanılma yoluyla mı tespit ettin ? Ben böyle düşünmüyorum çünkü benim arkadaşımın ortalaması 90 iken kendisine 160-180 ligine kupasına ş.ligine rakip geliyordu. Aynı şekilde benimde 2 sezon önce 120 civarı ortalamaya çıkmışken ligime maksimum 90 olan kişiler geldi. Diğer sezon yeni alacağım oyunculara kullanmak için günlük 28 yeşil biriktiriyorum.(x2 de kullanıyorum 2'sini) Yeni alacağım oyuncuları 120 civarı bir seviyeye çıkarır. Antrenman ve maçlarla sezon sonu 130'u bulurum. Hal böyle iken neden yeşil biriktireyim ? Aynı seviye de olduğum rakiplerinde bunları düşünüp yapması lazım. Herkesin kendine göre bir strateji belirlemesi gerek. Her sezon buna benzer bir şey yapıyorum. Saçma bir kupa lig cl sistemi oluyor. Artı olarak benim üstümdeki oyunculardan bazıları gözlemciden oyuncu alıyorlar sezonun başında onlarda 116 bende 136 gözüküyorlar.

Newbie
    Quote Originally Posted by James001 View Post
    Yanıtın için teşekkür ederim. En iyi 14 oyuncunun ortalamasına göre olduğunu destek ekibi mi söyledi yoksa deneme yanılma yoluyla mı tespit ettin ? Ben böyle düşünmüyorum çünkü benim arkadaşımın ortalaması 90 iken kendisine 160-180 ligine kupasına ş.ligine rakip geliyordu. Aynı şekilde benimde 2 sezon önce 120 civarı ortalamaya çıkmışken ligime maksimum 90 olan kişiler geldi. Diğer sezon yeni alacağım oyunculara kullanmak için günlük 28 yeşil biriktiriyorum.(x2 de kullanıyorum 2'sini) Yeni alacağım oyuncuları 120 civarı bir seviyeye çıkarır. Antrenman ve maçlarla sezon sonu 130'u bulurum. Hal böyle iken neden yeşil biriktireyim ? Aynı seviye de olduğum rakiplerinde bunları düşünüp yapması lazım. Herkesin kendine göre bir strateji belirlemesi gerek. Her sezon buna benzer bir şey yapıyorum. Saçma bir kupa lig cl sistemi oluyor. Artı olarak benim üstümdeki oyunculardan bazıları gözlemciden oyuncu alıyorlar sezonun başında onlarda 116 bende 136 gözüküyorlar.
    Dostum ilk 14 oyuncu olayını forumlarda, facebook sayfasında, hayatını bu oyuna yormuş adamlardan duyduğum kadarıyla aldım bu bilgiyi. Doğruluğuna şu şekilde inanıyorum;

Takımının as kadrosunu en güçlü adamlarınla donatsan atıyorum gücün %110'sa profil sayfanda da %107 fln gözükürsün yani 6 yıldızlısın
    Takımının as kadrosunu en tırt adamlarınla donatsan atıyorum gücün %95'se profil sayfanda da %92 fln gözükürsün yani 5 yızdızlısın bu seferde..

Ama kadronla istediğin kadar oyna federasyon sayfasına baktığında hep 6 yıldızlı görürsün kendini. Çünkü sistemi orda kandıramıyorsun.
    Ha belki aklıma gelen şöyle bir şey var bi deneyeceğim ben de işe yararsa yazarım zaten;
    Sezon bitimi yani sonraki sezonun ilk gününe geçmeden önce yedek kadrom ile takımı dizip kendimi 5 yıldızlı gösterip oyunu kandırmaya çalışacağım bakalım işe yaracak mı Federasyonda yaramıyor ama belki sezon kupa zamazingolarında iş görebilir. Bu aklımın bi köşesinde 28.gün uygulayacağım bir şey olarak. İşe yararsa eğer zaten burdan sana işe yaradı diye yazarım o zaman ilk 14 oyuncu olayının tamamen uydurma olduğunu da anlamış oluruz.

Senin söylediğin dengesizliklerin bulunduğun level ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. Benim levelim de gırla adam var sistem uygun bi şekilde atama yapıyor. Yalnız senin seviyen baya baya ötede yani yazmaya dilim varmıyor Senin seviyende de çok fazla adam olmadığı için sistem belki düzgün bi şekilde dengini bulmak da zorlanıyor olabilir bu dengesizlik de bundan kaynaklanıyordur bence. Bi çok yerde gördüm adam 50. seviyeyim 1. oldum yine 50. seviyedeyim diye şikayet etmiş. Sizin seviyelerde bulunan serverlarda adam azlığı olduğu için bu tür sıkıntılar olması gayet normal diye düşünüyorum.

Antonio Gustavo Hernandez
    Guest
    Quote Originally Posted by mirfla View Post
    Sezon bitimi yani sonraki sezonun ilk gününe geçmeden önce yedek kadrom ile takımı dizip kendimi 5 yıldızlı gösterip oyunu kandırmaya çalışacağım bakalım işe yaracak mı Federasyonda yaramıyor ama belki sezon kupa zamazingolarında iş görebilir.
    Hiç bir işe yaramaz, sadece en kaliteli 14'üne bakıp bakmadığını ben de bilmiyorum ama sanırım öyle, öyle değilse bile geneline bakıyor. Ben de denemiştim. Şampiyonlar Ligi ve Lig'deki kurallar ise her sezon değişebiliyor başka bir konuda da söylediğim gibi, sanırım şu an Lig'deki takımların aynı kalitede olma kuralı yok. Şampiyonlar Ligi olayı ise tamamen skandal. O yüzden sezon bitimi ortalama bir kadro kurup, bir sonraki sezon yine 5 yıldızlı kadro kurmak en mantıklısı, token alıp gözlemci veya önerilen oyuncuları alıyorsanız yine mantıklı, en azından turnuvalarda başarılı olma oranınız yüksek.

Newbie
    Her kulvar için başka bir sistem de olabilir. Kadroma alt yapıdan gelmiş oyuncuların hepsini tutuyorum. Yüzde 1'lerle dolu kadro. 25 kişilik kadronun 9 tanesi yüzde 1. Eski sistem ile girip baktığımda ortalamamın alt seviye oyuncularla eş olduğunu görüyorum. Ortalama mevzusu değil bu. Ayrıca ilk 14 oyuncu için olsa Kupada %80'ler gelmezdi. İlk turdaki rakibim de %55 di. Şampiyonlar Ligime bakıyorum üst seviye %120 maksimum şuanda. 3.Gün geldiğinde ligimde de 120'ler ile dolu olduğunu gördüm. Bu arada destek ekibine yazmıştım. Onun verdiği cevap.

Kupa-Lig-CL-16833034_10212192551839187_785913695_o.png