Results 1 to 1 of 1
Like Tree3Likes
  • 3 Post By isogzl

Thread: Oyun dengesi ve algoritması

Newbie

Exclamation Oyun dengesi ve algoritması

2013 yılından beri bu oyunu oynuyorum. Oynuyorum ama verdiğim emeğe ve zaman yazık gerçekten. Neye göre kime göre maç kazanıp kaybediyoruz? Taktikti , dizilişti, oyuncu kalitesiydi, grçekten bunlara inanmamaya başladım. Oyun algoritmasının keyfi kime kazandırmak istiyorsa ona veriyor maçı. Bakın iki üç gün önce şampiyomlar ligi grup maçım vardı. benim genel takım kalitem %105 idi. karşımda ise %129'luk biri vardı. zaten maçı kaybedicem üstüne deplasmanda oynuyorum bonusum yok diyerek, yedeklerle çıkayımda sonra ki lig maçına daha iyi hazırlanırım dedim. Dediğim gibide yaptım, yedeklerle çıktım. Yedek takımımın kalitesi %74 idi. Anlam veremediğim şekilde yedeklerle çıktığım maçı 2-1 kazandım. Karşı rakip maçı da izledi. Bonusu, topla oynama yüzdesi her şeyi benden yüksekti. Bu algoritma neye göre çalışıyor? Şimdi deyeceksiniz ki ne güzel kazandın neden şikayet ediyorsun? Oyunda denge diye bir şey kalmamış da ondan. Yarın öbür gün benimde başıma gelicek belki ve ben bu skorla grupta lider çıktım. Devam ediyorum. Dün lig maçına çıktım benim takım bu sefer %108 idi. Karşımda ise lig sonuncusu %64 takım gücü olan biri. Takımı full hazırladım maça çıktım zor zor maçı 1-0 aldım. Yine aynı şekilde dün kralların kralı etkinliğinde aynı güce sahip bir rakiple oynadım. Maçın 27 dakikasında 9 kişi kaldım???? 27 dakika da 2 kırmızı kart!!! takım anlayışım sert hucüm, adam adama markaj sıkı pres ve top çalma tarzı normal. Hayliyle rakip dakika 40 kadar maçı 2-0 yaptı. Asıl saçmalıkta burdan itibaren başladı. dakika 43 de 2-1 yaptım. İkinci yarıda son dakilarda 2-2 oldu maç ve uzatmalara gitti. Yanlış hatırlamıyorsa dakika 110 idi ve 2-3 öne geçtim. Şaka gibi gerçekten. Oyunda denge ve algoritma berbat. Ne yaparlar ne ederler bilmiyorum ama bunu düzeltmeleri lazım...
    Last edited by isogzl; 02-13-2021 at 10:52 AM.