Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23

Thread: Para Sorunu

Newbie

Para Sorunu

Merhaba arkadaşlar, forumu ilk defa bugün gördüm ve hemen yıllardır çektiğim bir sıkıntıyı sizlerle paylaşmak için giriş yaptım.

Ben oyuna 2012'de başladım, ilk 20 sezonda takımım gümbür gümbür gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam sadece bir sezon ligden çıkamadım onun dışında her sezon mutlaka ilk 3'ün içinde yer aldım. Ama daha sonra para sorunu baş göstermeye başladı. sezon başında kadromu güzelce kuruyorum ama sezon sonuna doğru kasa hergün fazlasıyla açık verdiğinden ne satacak oyuncum kalıyordu nede kasada param. Ve sonuç olarak sistem otomatik olarak en iyi oyuncularımı birer birer satmaya başladı. Ne yaptıysam para sorununu çözemedim. Günlük kasadan 20m üzerinde oyuncu maaşları çıkarken kasaya en fazla 5 6 m giriyor.

Bende 7 8 sezon önce oyunu bıraktım sadece token biriksin diye arada girip anlaşmalar falan bakıyorum. İlerde biriken tokenlerle para alıp takımı yeniden kurarım diye ama bu da kesin bir sonuç değil. Bi süre sonra yine aynı parasızlık sorunu çıkacak.

Sizler para konusunu nasıl çözüyorsunuz gelir-gider dengesini nasıl kuruyorsunuz? Sizlerin tavsiyelerini bekliyorum.

Apprentice
    Hocam seviyem şu anda 10 ama benim günlük kar 15 milyon civarı hep şu ana kadar gördüğüm kadarıyla benim seviyelerde ki en çok para bende

Newbie
    Günlük 15 milyon nasıl kar da olabiliyorsunuz ki? Benim takım en iyi döneminde dahi günlük 8 10 milyon geliri olurken 20 milyon gideri olup 10 milyon zararda oluyordu. Şuan hiç geliri yok günlük 19 milyon gideri var. Ben bir yerde yanlış yapıyorum sanırım.

Günlük ve sezonluk gelir gider kalemlerinizi yazarmısınız?

Apprentice
    1. sürekli transfer yapmıyorum. 2 sezon veya 3 sezonda bir transfer yapıyorum. her sezon yapsam yine de bir sıkıntı yaşamam ama takımı bu şekilde düzenliyorum. bu sayede oyuncu maaşları düşük oluyor. sözleşmesi biten oyuncuyla eğer çok iyiyse yenileme yapıyorum.

2. zaten günlük girdiğimizde sponsor katkısı var. ben her gün girdiğim için 600k o şekilde geliyor.

3. bilet fiyatlarını çok yüksek tutmuyorum. tam orta seviyede yani 8 lira. bu sayede her maç ful çekiyorum stadı takım sonuncu sırada bile olsa.

4. birde 3 kupada sürekli yer almam da önemli tabiki. çoğu sezonda sıkıntı yaşamazsam en az çeyrek final ve ligte ilk 3'te yer alıyorum. nerden baksanız ortalama 50m gelir de bu sağlıyordur.

5. en önemlisi.. şimdi şöyle anlatayım ben oyunu face üzerinden oynamıyorum Game center hesabıyla bağladım ordan devam ettiriyorum. Bu sayede de telefonda oynarken video oluyor para, tedavi, moral, kondisyon paketleri için. bende önemli para diyip video izlemeyi ful para üzerinden yaptım ve günlük nerdeyse 20 civarı video oluyor 450k veriyor video başı 9m cepte. bunu yaklaşık 4 5 sezondur yapıyorum.

Buyrun şu anda size 5 günlük gelir gider tablom. Bu sene biraz transfere yöneldim olmasaydı 750m olurdu heralde para
    Attachment 57591

Apprentice
    bugün takımda eksik gördüğüm 2 nokta vardı o yüzden transfer yapmak zorunda kaldım yapmasam 50m karda olacaktım. hadi oyuncuları göndermedim desem yine 10m civarı karım olacaktı ve daha şampiyonlar ligi maçım var 5m da o veriyor 15 yine cepte olacaktı

Newbie
    Kardeşim öncelikle çok teşekkür ederim, zaman ayırıp bana tek tek anlattığın için. Bende senin yukarıda bahsettiğin video hariç ilk 4 maddeyi uyguladım o şekilde olunca günlük herşey dahil 8 10 m gibi para girişi oluyor ama sıkıntı oyuncu maaşlarında. Senin günlük oyuncu maaşların 584K iken benim günlük 19m. Bu çok ciddi bir fark. Ya benim oyuncular beni bildiğin kaz gibi yoluyor ya da sen oyucularını beleşe oynatıyon.
    Benim şuan kadromda 13 oyuncu var ve hepsinin sezonluk maaşı 40.9m. Yani 13 oyuncuya ben sezonda toplam 531.7 milyon para ödüyorum.
    Sen oyuncuyla sözleme yaparken nasıl yapıyorsunki?

Aşağıdaki finans durumum, sezon başlayalı 4 gün oldu.

Apprentice
    Hocam dediğim gibi ben her sezon sürekli transfer yapmıyorum. kadromda bugün 22 tane oyuncu vardı daha yarın 2 tane altyapıdan oyuncu gelecek onlarla beraber 24 oyuncu. seviyem 10 senin baya ileri anlaşılan ama sana tavsiyem tabi sen daha iyi bilirsin oyuncu transfer ederken maaşlarına bak kesinlikle transfer ücreti önemli değil.

şu anda en fazla kalite 69 oyuncu maaşları ortalama 1.5m ama bendekilerin çoğu 1m oyuncu seçimi bu yüzden önemli ve bu sene yanlış hatırlamıyorsam 5 oyuncu aldım hepside 1m maaşa ama millet 1.5, 1.6 'ya oyuncu alıyor. bu da şu demektir günlük 100-150k daha karda oluyorum.

yatırım sende yapmışsın bu arada sezonda 260m yazıyor

bir de şunu söylüyüm oyuncu alıyorsan eğer mevkindeki oyuncuya bak bir eğer kalitesi ondan daha iyiyse al ve eskisin gönder en azından zararı kapatırsın ve hiç değilse maaşından kurtulursun. sözleşme yenilemeyi de dediğim gibi yap her 2 3 sezonda bir oyuncu al sözleşme biteceği zaman son günlere doğru satıver gitsin başarı istiyorsan o zaman bir şey diyemem tabi

Newbie
    Sanırım şuanki oyuncu maaşlarındaki bu fark seviyeden kaynaklanıyor. Ben şuan 30.sezondayım, belki senin gibi 10.sevideyken oyuncu maaşlarıda seninki gibyimiştir. Ama şu var, oyuncu alırken maaşına pek bakmıyoruz pazarlıkta edemiyoruz, oyuncuyu başkalarının elinde kaptığımıza şükrediyoruz.

Bende bir oyuncu aldım mı hemen erine boşa çıkan oyuncuyu satarım, yaşı 30 u geçen oyuncuyu satarım elimde patlamasın diye, her sezon deli gibi 8 10 oyuncu almam ihtiyaç olan yere alırım 2 3 tane. Ama naparsam yapayım kasa hergün açık veriyor. Sanırım buda dediğim gibi seviye ilerledikçe olan birşey.

oyundaki ilk sezonlarımda para çoktu ama token sıkıntısı çekerdim. Sonları ise token var para yok.
    Anladığım kadarıyla üst seviyelere çıktıkça oyun bize diyorki, öyle beleşe oynamak yok gerçek para kullanmazsan sana bu oyunda yer yok başarılı olamazsın.

120 kadar token vardı sattım paraya çevirdim stad inşaatına bastım. En az 4 5 sezon daha oyuncu almıcam token biriktirip inşaat basacam sonra bi aksilik olmazsa takımı kuracam artık.

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by TC Serkan Bozdemir View Post
    Merhaba arkadaşlar, forumu ilk defa bugün gördüm ve hemen yıllardır çektiğim bir sıkıntıyı sizlerle paylaşmak için giriş yaptım.

Ben oyuna 2012'de başladım, ilk 20 sezonda takımım gümbür gümbür gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam sadece bir sezon ligden çıkamadım onun dışında her sezon mutlaka ilk 3'ün içinde yer aldım. Ama daha sonra para sorunu baş göstermeye başladı. sezon başında kadromu güzelce kuruyorum ama sezon sonuna doğru kasa hergün fazlasıyla açık verdiğinden ne satacak oyuncum kalıyordu nede kasada param. Ve sonuç olarak sistem otomatik olarak en iyi oyuncularımı birer birer satmaya başladı. Ne yaptıysam para sorununu çözemedim. Günlük kasadan 20m üzerinde oyuncu maaşları çıkarken kasaya en fazla 5 6 m giriyor.

Bende 7 8 sezon önce oyunu bıraktım sadece token biriksin diye arada girip anlaşmalar falan bakıyorum. İlerde biriken tokenlerle para alıp takımı yeniden kurarım diye ama bu da kesin bir sonuç değil. Bi süre sonra yine aynı parasızlık sorunu çıkacak.

Sizler para konusunu nasıl çözüyorsunuz gelir-gider dengesini nasıl kuruyorsunuz? Sizlerin tavsiyelerini bekliyorum.
    Mobilden girip günde nakit veren sponsorlardan 50 video izlerseniz bu konuda asla sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum

Turkish Forum Moderator Ercan Mehmet Minkil's Avatar
    Quote Originally Posted by TC Serkan Bozdemir View Post
    Sanırım şuanki oyuncu maaşlarındaki bu fark seviyeden kaynaklanıyor. Ben şuan 30.sezondayım, belki senin gibi 10.sevideyken oyuncu maaşlarıda seninki gibyimiştir. Ama şu var, oyuncu alırken maaşına pek bakmıyoruz pazarlıkta edemiyoruz, oyuncuyu başkalarının elinde kaptığımıza şükrediyoruz.

Bende bir oyuncu aldım mı hemen erine boşa çıkan oyuncuyu satarım, yaşı 30 u geçen oyuncuyu satarım elimde patlamasın diye, her sezon deli gibi 8 10 oyuncu almam ihtiyaç olan yere alırım 2 3 tane. Ama naparsam yapayım kasa hergün açık veriyor. Sanırım buda dediğim gibi seviye ilerledikçe olan birşey.

oyundaki ilk sezonlarımda para çoktu ama token sıkıntısı çekerdim. Sonları ise token var para yok.
    Anladığım kadarıyla üst seviyelere çıktıkça oyun bize diyorki, öyle beleşe oynamak yok gerçek para kullanmazsan sana bu oyunda yer yok başarılı olamazsın.

120 kadar token vardı sattım paraya çevirdim stad inşaatına bastım. En az 4 5 sezon daha oyuncu almıcam token biriktirip inşaat basacam sonra bi aksilik olmazsa takımı kuracam artık.
    Tokenle nakit alma dediğimi yap mobilden günde birçok zamanlarda sponsor videolarını izle +M katkısı çok fazlasıyla oluyor

Para Sorunu-capture-20151119-172749.png

Page 1 of 3 123 LastLast