Page 9 of 22 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 81 to 90 of 214
Like Tree158Likes

Thread: Διοργανώσεις του Top Eleven

  1. #81
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    πρώτη φορά που έριξα την ποιότητα μου και ειμαι σε πρωτάθλημα που δεν ξεπερνάει κανεις το 50% την ιδια στιγμή που βγάζω 97%. άρα ρωτά θελημα το εχουμε. κύπελλο λογο δίκης μου βλακείας αποκλείστηκα. δεν μπήκα νωρις να παρω παικτες και έπαιξα με χάλια 11αδα και έχασα 4-0. την επόμενη μερα είχα φτιαγμένη ομάδα και στο επαναλυπτικο προηγήθηκα 3-0 αλλα ξαφνικά ήρθαν 2 γκολ απο το πουθενά και ετσι αποκλείστηκα. στο cl εχω νορμαλ αντιπάλους και κάποιους με 40-50%. ελπίζω για νταμπλ και για το πρώτο μου cl. καλη επιτυχεια σε όλους.
    imperium likes this.

  2. #82
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Το πιο σημαντικό απ'όλα, είναι η συγκέντρωση και η αφοσίωση στο παιχνίδι.

    Στα άλλα τα βρίσκεις άκρη.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #83
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Η τακτική του "ελέγχου ποιότητας" της κλήρωσης στις 3 διοργανώσεις, με αντάμοιψε για ακόμα μια φορά με το τρεμπλ.

    Επαιξα σε πρω με 3* ομάδες ενώ στους άλλους δύο τελικούς, με λογικές ομάδες 90% και 108% ποιότητα.
    Η δική μου ήταν στο 117%.

    Έτοιμοι για ξεκαθάρισμα λοιπόν.
    Μιά ώρα δύσκολη για να αποχωριστώ κάποιους καλούς παίκτες.
    Ας δούμε ποιούς

    GK MENZO - τον κρατώ για τα ματς ομοσπονδίας αύριο. Μετά φεύγει.
    Το ίδιο και ο KROL.
    Είναι 22 χρ. παίκτες, σχετικά αργοί 6* δηλ. την νέα σεζόν.
    BLIND & KOEMAN (φτιαγμένοι με ειδικές "τείχος" και "κεφαλιές" - απαραίτητες για αμυντικούς ) θα κάτσουν άλλες 3 σεζόν τουλάχιστον (όπως ο KROL).
    Ξεκιναν 6* την νέα σεζόν και με λίγη προπόνηση + αγώνες, θα φτάσουν πάλι κοντά 7* στο τέλος.
    De Jong & MUHREN θα είναι 22χρονοι πλεον την νέα σεζόν, λίγο πιο αργοί, αλλά είναι πολύτιμοι 3θεσίτες.

    RIKJAARD & VAN BAASTEN, 18άρηδες γρήγοροι επίσης, θα κάτσουν άλλες 4 σεζόν.
    ΗΑΑΝ & CRUYFF επίσης θα μείνουν και μας κάνουν 8 παίκτες.
    Τώρα λέω να κρατήσω ακόμα έναν αλλά δεν έχω αποφασίσει ποιον.
    Τον RESEBRINK σαν μπακ απ ST ή τον GULLIT σαν πολυ-πλάγιο.
    Όπως και νά'χει, την Κυριακή πρωί θα χρειασθεί να πάρω απλά έναν GK και έναν DC για να έχω έτοιμη την 11άδα μου για τον 1ο αγώνα της σεζόν στο κύπελλο.
    Μια ομάδα που θα ξεκινήσει περίπου με 100% ποιότητα και θα φτάσει κοντά στο 120% προς την τελευταία εβδομάδα με τελικούς κλπ.
    Χωρίς να έχω ξοδέψει μια περιουσία για πράσινα, παρά μόνο για κανά δυό νέους, ίσως για να δώσω καμιά εξτρά θέση.
    Με τα τόκεν που μάζεψα αυτή τη σεζόν (35 συμβόλαιο + 30 ημερήσιος σπόνσορ + 30 του διαγωνισμού των σκόρερ + 100 από την πλάτινουμ) θα πάρω και 2 ή 3 παίκτες από τον κυνηγό (όχι τους ακριβούς, γιατί θα τους πουλήσω στο τέλος της σεζόν).
    Θα κρατήσω φυσικά και 6 με χαμηλή ποιότητα αν και οι 5 θα μετράν μαζί με τους 9 καλους για τον μ.ο. ποιότητας.

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-sellng-team-d27.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 11-11-2017 at 11:32 AM.
    madflo19, dsio, alphe and 2 others like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #84
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Φιλε Γιώργο μια ερώτηση. Αν βαλω σε 3-4 παικτες να μάθουν καινούργια ειδικότητα, με αρκετές προπονήσεις μαζεμένες πχ όσο φτάνει για να πάει η κατάσταση τους απο το 99% στο 15% και να το επαναλάβω 3-4 φορές, υπαρχει περίπτωση να την πάρουν την ειδικότητα ή θελει πιο πολυ δουλεια?

  5. #85
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    κ ακόμη μια ερώτηση, το μ.ο ποιότητας τον υπολογίζεις από τους 14 καλύτερους σε ποιότητα παίχτες σωστά?
    δεν κατάλαβα με ποιο μέσο όρο ξεκινάς εσύ τη νέα σεζον για να χεις ευνοϊκές κληρώσεις?

  6. #86
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ερώτηση 1 - ένας γρήγορος 5* θέλει περίπου 50κάτι πράσινα για να πάρει ειδικότητα ή εξτρά θέση.
    δηλ. αν βάλεις ένα σετ ασκήσεων (δεν παίζει ρόλο ποιές) με απώλεια κατάστασης 15%, αυτό θα σου δώσει περίπου +1 στην ειδικότητα.
    πρέπει να το κάνεις δηλ. 50-55 φορές σε έναν γρήγορο (και πριν του δώσεις ποιότητα πάνω από 6* γιατί μετά θελει κι 'άλλο, θα επιβραδύνει η ανάπτυξη).
    δεν προτείνω να ξοδέψεις πράσινα για αυτό.
    2-3 παίκτες αν έχεις με τείχος και κεφαλιές είναι αρκετό.
    μην βλέπεις εμένα που έχω πολλους παίκτες με ειδικότητα.
    για χαβαλέ το κάνω, έχω πολλά μαζεμένα πράσινα και τοκεν.
    το αστέρι της ομάδας μου ας πούμε ο van baasten, χωρίς ειδικότητα, έχει 70 γκολ και ένα σωρό άσιστ.
    μια εξτρά θέση είναι πιο πολύτιμη.
    όπως βλέπεις, με τους 9-10 παίκτες που έχω, μπορώ να καλύψω οποιοδήποτε σχεδόν σύστημα .
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #87
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by Fcgrfr View Post
    κ ακόμη μια ερώτηση, το μ.ο ποιότητας τον υπολογίζεις από τους 14 καλύτερους σε ποιότητα παίχτες σωστά?
    δεν κατάλαβα με ποιο μέσο όρο ξεκινάς εσύ τη νέα σεζον για να χεις ευνοϊκές κληρώσεις?
    Εγώ ξεκινάω με περίπου 60% έως 70% ποιότητα.
    Το κλειδί είναι οι 2* παίκτες ακαδημίας που κρατάω έως ότου αποσυρθούν.
    Αν δεις στην φώτο, αυτοί οι 1* 30-33 χρονών, είναι στην ουσία -7* -8* αστέρια, όχι απλώς 1*.
    Οπότε ρίχνουν πολυ τον μέσο όρο.
    Τώρα με 28 παίκτες, είναι πολύ εύκολο να κρατήσεις 5-6 τέτοιους παίκτες (και να τους κρατάς χαμηλά, βάζοντας τους να μαθαίνουν νέες θέσεις και ειδικότητα και μόνο σε ομαδικές προπονήσεις για το 10% μπόνους).

    * Να πω εδώ, ότι έχοντας 7-8 τέτοιους χαμηλούς 1* παίκτες, ελέγχεις απόλυτα σχεδόν την κλήρωση.
    Αν θα κρατήσεις δηλ. 6,7,8 ή 9 υψηλής ποιότητας παίκτες, κοντρολάρεις και την ποιότητα του πρω που θα παίξεις.
    Αν θες να παίξεις λίγο πιο ανταγωνιστικά πχ, κρατάς 10 καλούς παίκτες και προστίθενται και 4 χαμηλοί.
    Αν θες πρωτάθλημα της πλάκας με 3* ομάδες, πας με 6-7 καλούς και 7 1* παίκτες.

    Εγώ έχω βαρεθεί λιγάκι το game play οπότε η πρόκληση για μένα είναι απλά να μαζεύω τίτλους και τρεμπλ.
    Ε, μετά κάνω πειράματα ή παίζω σε ομοσπονδίες έτσι για να με ιντριγκάει λίγο παραπάνω.
    Last edited by nikolgiorgos; 11-11-2017 at 12:01 PM.
    dsio and Fcgrfr like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #88
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Αν και έριξα την ποιότητα μου στο 60% κληρώθηκα με 100% στο κύπελλο και γενικά με δύσκολους αντιπάλους. Συμβαίνει καμία φορά ετσι?

  9. #89
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Καλημέρα.

    Μήπως ο "100%" πρωί-πρωί ανέβασε ποιότητα;

    Επιπλεον, μήπως έχει αρκετούς 1*;

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  10. #90
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Δεν το γνωρίζω αυτο..1στερους πρεπει να εχω 1-2. 2στερους εχω αρκετούς

Page 9 of 22 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast