Results 1 to 4 of 4

Thread: ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΉΣΕΤΕ ?

  1. #1
    Newbie Aris Taxydromos's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ATHENS
    Posts
    22

    ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΉΣΕΤΕ ?

    Στο κύπελλο έχουμε ένα παίκτη με την ομάδα που βλέπετε και παίκτες ποιότητας 162
    όταν στη Κατηγορία 25 οι ποιότητες οι μεγαλύτερες είναι 144


    ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ ΟΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ 18 ΠΟΙΟΤΗΤΕΣ !!!!!!!!!!!!!!!


    ο Παίκτης συμμετέχει στο Κυππελο με Κατηγορία 25 όταν αυτός είναι 27

    Στα αριστερά έβαλα την δική ομάδα για να δείτε συγκριτικά σε αντιπαράθεση με τον παίκτη για τον οποίο ζητώ εξήγηση.
    Δηλαδή στην ουσία αυτός κοροϊδεύει κατάμουτρα το σύστημα το οποίο ανέχεται το κλέψιμο.
    Με την λογική αυτή ρε παιδιά τότε κάτι τέτοιοι θα είναι ισόβιοι Κυππελούχοι και Πρωταθλητές



    ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΉΣΕΤΕ ?-.jpg

    Μπορεί κάποιος υπεύθυνα να με ενημερώσει γιατί υπάρχουν αυτοί οι παίκτες και γιατί το σύστημα τους δίνει αυτήν την δυνατότητα ?

    Πως μπορεί ο παίκτης αυτός με ποιότητες τέτοιες να συμμετέχει δεν είναι παράλογο?
    Είναι σαν να μας λέει η εταιρεία ότι μερικοί από εμάς είναι κορόιδα.
    Για ποιο λόγο να παίζουμε όταν το σύστημα δεν είναι τουλάχιστον δίκαιο απέναντί μας ?

    Αν δείτε τα αποτελέσματα ο τύπος κάνει περίπατο συνεχώς και ειλικρινά καταντά για γέλια να το βλέπεις.

    ΜΠΟΡΕΊΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΉΣΕΤΕ ?-dl4yaph.png
    Last edited by Aris Taxydromos; 11-04-2015 at 12:15 PM.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όπως έχω εξηγήσει για τις διοργανώσεις του τ11, στο κύπελο δεν υπάρχει διαχωρισμός επιπέδων αλλά οι ομάδες κληρώνονται βάση της ποιότητας που έχουν οι 14 υψηλότεροι παίκτες, την τελευταία μέρα της προηγούμενης σεζόν.
    Αυτόν τον κανόνα, τον εκμεταλέυονται πολλοί που το έχουν καταλάβει και έτσι κρατούν μερικούς παίκτες χαμηλής ποιότητας, και μαζί με καποιους από τους καλούς τους, τελειώνουν έτσι την σεζόν. Την πρώτη μέρα της νέας σεζόν, αφού έχει γίνει η κλήρωση του Κυπέλλου, παίρνουν είτε νέους, γρήγορους και προπονούν για να πάρουν εξτρά αστέρι, η παίκτες από διαπραγματεύσεις ή κυνηγό.
    Έτσι παίζουν με αυτούς και κρατάν τους "χαμηλούς" στον πάγκο.
    Στο τέλος της σεζόν, κάνουν πάλι το ίδιο.

    Ο δικός σου τώρα, έχει αυτούς στο τέλος, που βλέπεις είναι χαμηλής ποιότητας για αυτόν τον λόγο (μπορεί να είχε και τίποτα 3* ακόμα και να τους πούλησε μετά την κλήρωση).
    Αρκετούς από τους άλλους παίκτες του, θα τους πουλήσει στο τέλος της σεζόν.
    Έτσι παίζει σε κύπελλα χαμηλότερης ποιότητας και μπορεί και κυνηγάει και το τρεμπλ.
    Για το επίπεδο του, 27, αυτοί είναι 6* παίκτες και 1 7* αλλά για σένα είναι 8*.

    Όντως η κλήρωση του Κυπέλλου δεν είναι δίκαιη γιατί την πρώτη μέρα είναι μεν οι ομάδες ίδια ποιότητα αλλά αυτοί από μεγαλύτερο επίπεδο αγοράζουν μεγαλύτερης ποιότητας (για σένα) παίκτες.
    Και εγώ έχω χρησιμοποιήσει αυτό το κόλπο για να πάρω το κύπελλο (και το τρεμπλ) γιατί αλλοιώς δεν γινότανε.
    Last edited by nikolgiorgos; 11-04-2015 at 09:25 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Newbie Aris Taxydromos's Avatar
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    ATHENS
    Posts
    22
    Το θέμα είναι λοιπόν γιατί η nordeus το ανέχεται αυτό ?
    Το ότι είναι απάτη είναι δεδομένο όμως γιατί δεν το λύνει?

  4. #4
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    γιατί δεν θέλουν να παίρνουν όλους τους τίτλους οι πιο δυνατές ομάδες
    για αυτό