Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 67
Like Tree17Likes

Thread: Προσκυνω οποιον το ανακαλυψε.

  1. #51
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    πάμε πάλι πίσω ξανά εδώ, χρήσιμο θέμα μιας και μας τελειώνει τον άλλο μήνα η παλιά έκδοση.
    Εδώ ο Γιάννης προτείνει ακόμα μια εναλλακτική λύση , το RemixOS
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...emixos-pc.html
    Last edited by nikolgiorgos; 03-26-2017 at 06:48 PM.
    Ioannis Boulakas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #52
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Οποιος το βάλει θα με θυμιθεί πολλές φορές Nic, στο εγγυώμαι 10000000000%.

  3. #53
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    To δοκιμασα σε 3 υπολογιστες στο σπιτι (Pentium 4 3.2GHz με 4gb μνημη- Ιntel 3770k 4.0GHz με 16 gb μνημη- Intel i7 950 3.5GHz με 16gb μνημη.) Σε ολους μετα το boot σε resident mode σταματαει στο...Root@remix_x86_x64:/# και μενει εκει. Oυτε με κανονικη εγκατασταση αλλα ουτε απο στικακι δουλευει. Μια γρηγορη ματια στο google και στα σχετικα forum εδειξε οτι παρα πολλοι χρηστες εχουν το ιδιο προβλημα. Κατι με την αναλυση της καρτας γραφικων πιθανοτατα. Κριμα. Αν εχετε onborard vga και συγκεκριμενα της σειρας intel HD3000, 4000, 5000 δοκιμαστε το. Θα δουλεψει σιγουρα απ οτι διαβασα.
    Last edited by Nikose; 03-28-2017 at 06:19 AM.

  4. #54
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Στο πρώτο boot όταν σου κάνει partition απο μόνο του κάνει από 10 έως 20 λεπτά ανάλογα πόσα gb έχεις επιλέξει να τραβήξει 8-16-32, εκεί οι πιο πολλοί την πατάνε και νομίζουν οτι κόλλησε, μήπως την πάτησες και εσύ? συγκεκριμένα σου βγάζει οθόνη και στο τέλος λέει partition και αναβοσβήνει κανοντάς σε να νομίζεις οτι δεν κάνει τίποτα αλλά κάνει. Εγώ έχω ένα laptop notebook hp intel core 2 cpu, 2,2gh, x64 και 4gb RAM.. Κάρτα γραφικών ATI radeon.και μου τρέχει σφαίρα..Για ξανακοίτα το

  5. #55
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    Ιntel 3770k 4.0GHz με 16 gb μνημη --- Intel i7 950 3.5GHz με 16gb μνημη
    Σε αυτους τους 2 τι σου χρειαζεται;;
    Το nox player παει γρηγορα σε τετοια πισια, μη παιδευεσαι αδικα.

  6. #56
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by dragonomicon View Post
    Στο πρώτο boot όταν σου κάνει partition απο μόνο του κάνει από 10 έως 20 λεπτά ανάλογα πόσα gb έχεις επιλέξει να τραβήξει 8-16-32, εκεί οι πιο πολλοί την πατάνε και νομίζουν οτι κόλλησε, μήπως την πάτησες και εσύ? συγκεκριμένα σου βγάζει οθόνη και στο τέλος λέει partition και αναβοσβήνει κανοντάς σε να νομίζεις οτι δεν κάνει τίποτα αλλά κάνει. Εγώ έχω ένα laptop notebook hp intel core 2 cpu, 2,2gh, x64 και 4gb RAM.. Κάρτα γραφικών ATI radeon.και μου τρέχει σφαίρα..Για ξανακοίτα το
    Δεν λεει παρτισιον...εγραψα τι λεει οταν κολαει. Και δεν εκανε 10 λεπτα η παραπανω να προχωρησει απο κει αλλα μονο 3. Στο Root@remix_x86_x64:/# κολαει.
    Για να το δοκιμασω σε ενα ψοφιο λαπτοπακι με amd στα 1,8 win 10x64 kai 8gb Ram που εχω να δουμε..
    Last edited by Nikose; 03-28-2017 at 08:44 PM.

  7. #57
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Alexinho View Post
    Σε αυτους τους 2 τι σου χρειαζεται;;
    Το nox player παει γρηγορα σε τετοια πισια, μη παιδευεσαι αδικα.
    Και το MEmu που εχω σφαιρα παει. Απλα ειπα να το βαλω μιας και προταθηκε, για καλυτερα. Δεν καταλαβα οτι το θεμα ηταν η γρηγοραδα. Αν ειναι ετσι με υπερκαλυπτει και το memu που τρεχει μεσα απ τα windows και γλυτωνεις και τις επανακκινησεις.

    Παντως πρεπει να συμφωνησετε μαζι μου οτι το εχουν μαμησει τελειως το θεμα με τα free πρασινα. Εκει που εμπαινες και τρεχανε νερακι τα βιντεακια, τωρα πρεπει να μπεις, να παρεις 2-3, να ξαναβγεις, να μπεις, να κανεις 3-4 clear cache και τα λοιπα, να παρεις ακομα 3-4 , να βγεις , να μπεις απ το κινητο , να παρεις 2-3 και αντε παλι απ την αρχη. Θες χαλαρα ενα διωρο να μαζεψεις καμμια 20αρια. Τι διαολο επιτηδες το κανουν?? Η ειναι free η δεν ειναι. Τι θελουν και μας παιδευουν ετσι??? ......................
    Last edited by nikolgiorgos; 03-29-2017 at 03:15 PM.

  8. #58
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Μπορείς να μου γράψεις σε μήνυμα πως γίνεται?
    Last edited by nikolgiorgos; 03-29-2017 at 03:15 PM.

  9. #59
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Τα πράσινα λιγόστεψαν για να μην φτιαχτούν υπερομάδες μιας κ "κλείνει" κ η παλιά έκδοση, αν έχετε παρατηρήσει δν σε αφήνει καθόλου να στοκάρεις...δυστυχώς την πληρώνουμε όλοι...εκνευρίζομαι ιδιαίτερα γτ τα παιχνίδια της ημέρας ειναι πολύ κοντά με ενα τρίωρο διαφορά κ επίσης αν δν βάλω πίεση δεν κερδίζω τον αντίπαλο....όποτε τα πράσινα δν φτάνουν.... σε λίγο θα αγοράζουμε με τοκενς...χαχαχα
    Nikose and Jorge Volos like this.

  10. #60
    Rookie
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    78
    Το οριο που δινει το παιχνιδι δωρεαν απο 30 επεσε 25 γιατι και σημερα 25 μαζεψα. Και θα συνεχισει να δινουν 25 ή θα το ριξουν και αλλο και θα μας νευριασουν για τα καλα;

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast