Results 1 to 9 of 9
Like Tree3Likes
  • 1 Post By cmasaoutis
  • 1 Post By Cloverfield
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Τραυματισμοί

  1. #1
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277

    Τραυματισμοί

    Όταν ένας παίχτης σου τραυματίζεται κ για 11 ημέρες τον δίνει οφ (ειναι μέχρι στιγμής το μαξ που μου χει τύχει) τι σημαίνει ? πρέπει να χάσει την σεζον? πακέτα κόκκινα έχω, συνήθως συνεχίζω με τους τραυματίες μόνο με προπονήσεις γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν τους βάζω στα παιχνίδια πριν την προβλεπόμενη αποθεραπεία τους έχουν μειωμένη απόδοση.... οι 11 ημέρες ειναι πάρα πολλές όμως, εσείς τι κάνετε στη συγκεκριμένη περίπτωση ?

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Κοίτα αν είναι μεγάλοι οι τραυματισμοί σε συμφέρει να ξοδέψεις κόκκινα. Από 5 μέρες και πάνω νομίζω δίνεις στάνταρ 15 κόκκινα επομένως αν δεν είναι σημαντικός παίκτης εξαντλεις τον τραυματισμό του ή περιμένεις να περάσουν πάνω από 6 μέρες για να ξοδέψεις λιγότερα κόκκινα. Αν πάλι είναι σημαντικός σου δένει τα χέρια και πληρώνεις 15 με τη μία. Οι μεγάλοι τραυματισμοι σε εξαναγκαζουν να πληρώσεις άμεσα ενώ οι μικρότεροι σου δίνουν την ευχέρεια να περάσουν μερικές μέρες.

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A460 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Fcgrfr likes this.

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Πριν κάτι μήνες είχε βγει ενα update που ελεγε ξεκάθαρα ότι στους αλγόριθμους του παιχνιδιού άλλαξαν την πιθανότητα πολλαπλών τραυματισμών σε ενα ματς και την πιθανότητα τραυματισμού σε προπόνηση.

    Απο τοτε οι τραυματισμοί των παικτών μου ειναι σπάνιοι. Φροντιζω βέβαια ολη ενδεκάδα μου να ξεκινάει με 90% condition.

    Ετσι μου έχουν περισσέψει άπειρα βαλιτσάκια (καλά οχι απειρα αλλα είναι 280) και ετσι σε περίπτωση τραυματισμου δινω 15 και καθαρίζω τον παικτη με την μία.
    Fcgrfr likes this.

  4. #4
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    και εγώ καθαρίζω αμέσως με βαλιτσάκια για να συνεχίσει να αναπτύσσει χαρακτηριστικα τουλάχιστον με προπονήσεις, η απόδοση του όμως ποια θα ειναι αν τον βάλω στα παιχνίδια που ακολουθούν πριν την προσδιορισμενη ανάρρωση του από το παιχνίδι? έχετε παρατηρήσει σε ανάλογη περίπτωση κάποιο κουλό?

  5. #5
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Αφού τους καθαρίσω δεν εχω παρατηρήσει καμία αλλαγή στην απόδοσή τους. Και επειδή συνήθως έχω μικρό ροστερ άρα θα την πάθει βασικότατος παικτης, νομιζω θα ειχα παρατηρησει κατι. Αλλα ολα φυσιολογικά φαίνονται

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    στην ομάδα μου έχω μερικούς απλούς 5* παίκτες που παίρνω συμπληρωματικούς.
    έναν πχ gk ή dc ή mc ή st.
    αν αυτοί οι παίκτες είναι απλώς οκ και βάνε τέτοιο τραυματισμό, προτιμώ να ξοδέψω 1τ για να παρω άλλον (τώρα δεν έχει και πολλά χτυπήματα).
    αν είναι βασικός, τον "φτιάχνω".
    αν έχει φάει 4 5 μέρες και κάτω, επίσης τον φτιάχνω αλλά -1 μέρα.
    αν έχει τραυματισμό δηλ. 4 μέρες, του δίνω 5+4+3 κόκκινα, του μένει 1 ημέρα και έτσι αύριο είναι έτοιμος.
    συνήθως δεν τους βάζω να παίξουν εκτός αν έχω κρίσμο αγώνα και τον βάλω αλλαγή.
    τουλάχιστον με το νέο σύστημα ξέρω ότι για τις επόμενες 10 μέρες δεν θα ξανατραυματισθεί.
    Fcgrfr likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Rookie Michael Doubakis's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    125
    Φέτος ρε παιδιά με έχει ταράξει στους τραυματισμούς, έχω σπάσει κάθε ρεκόρ με ένα σύνολο πάνω από 10 τραυματισμούς από την αρχή της σεζόν μέχρι τώρα. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος κάτι τέτοιο;
    (να πω ότι και το χορτάρι και το προπονητήριο είναι στο μάξιμουμ.

  8. #8
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Εμένα από τότε που είχε βγει το update που μείωνε τους τραυματισμούς στην νεα έκδοση, παίρνω πολύ σπάνια.

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, και καλά σαν ρεαλιστική προσομοίωση , υπάρχουν κάποιες σεζόν που μπορεί να σε τσακίσει στους τραυματισμούς ενώ μια άλλη σεζόν να έχεις ελάχιστους - άσχετα από τις οδηγίες που δίνεις στα παιχνίδια.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html