Page 8 of 20 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 71 to 80 of 196
Like Tree63Likes

Thread: Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?

  1. #71
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    κοίτα, είναι στα γενικά πλαίσια του μανατζαρίσματος.
    Ένας "θετικός" φαύλος" κύκλος.
    Έχεις καλή ομάδα με "γρήγορους παίκτες που ανεβαίνουν ποιότητα (και αξία φυσικά) - παίρνεις τίτλους - κάνεις καλή διαχείριση (καλό επίπεδο εγκαταστάσεων, πληρότητα εισητήρια) - κερδίζεις λεφτά στο τέλος της σεζόν - πουλάς τους παίκτες που μεγάλωσαν λίγο (μετά τα 21) αλλά αξίζουν περισσότερα λεφτά - αγοράζεις νέους παίκτες, τους πιο ακριβούς στην αγορά.
    Η ομάδα σου όταν την βλέπει ο άλλος, βλέπει καλούς παίκτες, τίτλους και σοβαρό μπάτζετ (έχεις αγοράσει και φοράς καμιά φανέλα και έμβλημα της προκοπής - όχι απαραίτητα της Ρεάλ χαχα) και σε ψιλοφοβάται.
    Βάζεις 1 τόκεν στα πρώτα 1-2 δευτερόλεπτα του γύρου.
    Είσαι άρχοντας, άνετος. Δεν πας με αυτά τα χαζοχτυπήματα στα τελευταία δευτερόλεπτα.
    Οι περισότεροι πάνε συνήθως στους μεσαίας αξίας/ηλικίας παίκτες οι οποίοι δεν κοστίζουν πολλά λεφτά αλλά είναι κοντά στο 6* ..

    Για την σημερινή ειδικά μέρα, σηκώνεσαι νωρίς, βλέπεις την λίστα και βάζεις πάικτες στις προτιμήσεις.
    Το πρώτο άνοιγμα είναι το πιο κρίσιμο. Αν χάσεις σύνδεση ή ξαναφορτώσεις, μπορεί να χαθούν οι παίκτες που είδες την πρώτη φορά.
    Αν δεις αυτό που ψάχνεις, ρίχνεις από νωρίς ποντάρισμα, μην περιμένεις να μαζευτούν όλοι στα τελευταία λεπτά.
    Αν δεν είσαι σίγουρος ότι είναι αυτό που ψάχνεις, περίμενε και δες τι παίζει.
    Μην πας σώνει και καλά για το παίκτη που είναι κοντά στο επόμενο αστέρι.
    Αν είναι "γρήγορος", θα ανέβει σύντομα.

    να δες εδώ, ο άλλος πήγε 15 γύρους (την κράτησα τη φώτο σήμερα το πρωί για παράδειγμα)
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-new-dc-dl-1t-bidding.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 12-11-2016 at 05:15 PM.
    trojan likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #72
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Ααααα καλά... Εμένα το λιγότερο θα είναι 7-8 τόκεν. Θα σου δώσω το λογαριασμό μου μου φαίνεται να κάνεις εσύ τις μεταγραφές... χαχαχαχα
    Δεν ήξερα ότι έχει τέτοια "κόλπα"

  3. #73
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    επίσης είναι πολύ σημαντικό (όπως βλέπεις και από τις φωτο) , τουλάχιστον την 1η μέρα που γίνονται οι πολλές αγορές, να χρησιμοποιείς την παλιά version.
    Εκεί βλέπεις το προφίλ του άλλου, όλους τους τίτλους που έιχε ως τώρα, τα επιτεύγματα - πολύ σημαντικό.
    Όσοι ξεκινήσατε το παιχνίδι τους τελευταίους μήνες, δοκιμάστε και εξοικειωθείτε με αυτήν
    Play Top Eleven - Free Online Football Manager Game
    βοηθάει πολύ
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #74
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Nαι. το έχω δει αυτό με τη παλιά version. Από την εφαρμογή που μπαίνω δεν την βγάζει.. Και από το pc το ίδιο. Μόνο αν βγάλει σφάλμα στον mozilla

  5. #75
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    από το pc γιατί δεν την βγάζει
    εγώ έχω ανοιχτές 4 ομάδες αυτή την ώρα που μιλάμε (chrome, mozilla, opera, explorer)
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #76
    Rookie
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    147
    Δεν ξέρω. Την καινούργια μου ανοίγει. Έχω δει πολλά άτομα εδώ μέσα τη που παίζουν με την παλιά. :/

  7. #77
    Newbie
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    35
    Εγώ ρε παιδιά τους τελευταίους έξι μήνες δεν αγοράζω τίποτα τις πρώτες 2 μέρες, ειδικά αν εχω καλή κλήρωση στο κυπελλο.

    Πρώτον γίνεται τις κακομοίρας , 6-7 ατομα σε καθε παίκτη και δεύτερον δε θέλω να κάνω καλύτερη την ομαδα πριν την κλήρωση του πρωταθλήματος μπας και μπω σε πιο εύκολο πρωτάθλημα. Δε ξέρω αν δουλεύει αλλά μου φαίνεται λογικό.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nikolgiorgos likes this.

  8. #78
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αυτό είναι μια πολύ συνετή στρατηγική.
    Επίσης δεν χρειάζεται να αγοράσεις και μια 18άδα.
    Φτιάξε μια ικανη 11άδα για τα πρώτα παιχνίδια και μετά θα έχεις καλυτερες ευκαιρίες.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #79
    Apprentice
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    194
    Στον πίνακα που είχατε ανεβάσει με αξία και μισθό των nordgen ισχύει ακόμη; Γιατί δυο μέρες δεν βρήκα κανέναν για το level 4 που είμαι που να πλησιάζει τις τιμές αυτές :/

  10. #80
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Νομίζω ειναι ενδεικτικές οι άξιες πιο σημαντικός ειναι ο συντελεστής αυτό να κοιτάς αξία/μισθός

Page 8 of 20 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast