Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 196
Like Tree63Likes

Thread: Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?

    για να δω και πόσο καλοί είστε στις αγορές παικτών.
    βάλτε καμιά καλή μεταγραφή - ευκαιρία παίκτη που πήρατε
    σήμερα 1η μέρα σεζόν, στις 9.30, πήρα έναν st νέο γρήγορο με καλά ποσοστά.
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-new-st-barasi-2t.jpg

    το μεσημέρι στις 3,50 περίπου,1 τ, έναν πολυθεσίτη
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-new-mc-amc-st-1t.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Σωστός Γιώργο!!!!! Μπορείς να μας κάνεις αυτόν τον υπολογισμό που υποτίθεται οτι κάνουμε για να βρούμε το αν είναι γρήγορος ο παίκτης μας? Το έχεις πει και σε άλλο thread αλλά δεν το είχα καταλάβει. Κάνε τον αν μπορείς με βάση τον παίκτη που μας δείχνεις τώρα. Εγώ κοιτάω περισσότερο εμπειρικά για το αν ένας παίκτης είναι γρήγορος ή όχι ζυγίζοντας τη σχέση μισθού και αξίας. Αυτή τη σεζόν σε κάθε περίπτωση δεν θα κάνω καμμία μεταγραφή για να μαζέψω σύνολο καμμιά 115αρια τόκεν μαζί με της προηγούμενης και να ενισχύσω την ομάδα μου από την επόμενη σεζόν.

  3. #3
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Λοιπόν ήθελα παίκτες σε συγκεκριμένες θέσεις. Ήθελα να δυναμώσω άμυνα και dmc και να έχω ένα καλό AM.
    Έχω κάνει 4 μεταγραφές, βιάστηκα ίσως αλλά μου έκατσαν καλές ευκαρίες και επειδή δεν κόλλησα στο να πάρω παίκτες στο 99% ποιότητας, αλλά στόχευσα σε λίγο λιγότερο, πολυθεσίτες (αν γινόνταν) , με SA (αν γινονταν) και νέους γρήγορους (χωρίς να έχω καλή εμπειρία στο να διαλέγω σωστούς.
    Όλους με 1Τ (!!!) άρα έχω την ευχαίρεια να ξοδέψω μερικά που είχα κρατήσει για πράσινα και προπονήσεις.

    Οποιαδήποτε κριτική/συμβουλή στις επιλογές καλοδεχούμενη.

    Πάμε λοιπόν:

    104Μ / 8.5Μ
    + Γρήγορος αν και 21, πολυθεσίτης, του βάζω και SA (όπως φαίνεται και στην φώτο )
    - Ξεκινάει από 89% αλλά επειδή θα τον έχω βασικό σε όλα λόγω πολλών θέσεων ελπίζω να το καλύψω.
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-anchico.jpg

    104Μ / 5.8Μ
    +Γρήγορος αν και 21, 2 θέσεις, SA, 92% που θα πάει γρήγορα στο 6*
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-da_silva.jpg


    104Μ / 9Μ
    + 97%, μικρός σε ηλικία στο πρώτο επίσημο έβγαλε μάτια, αν και η αναλογία φαίνεται κακή είναι γρήγορος νομίζω, αλλά θα το μάθω σήμερα/αύριο γιατί δεν ασχολήθηκα ακόμα μαζί του σε προπόνηση σε μία απλή πήρε +3 % αλλά ήταν μετά το ματς δεν έβγαλα συμπέρασμα
    - Μία θέση, χωρίς SA
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-marvin.jpg


    104Μ / 8.7Μ
    + 93% και γρήγορος μου φάνηκε, θα φτάσει 6* σύντομα. Καλός performer έδειξε στο πρώτο ματς
    - Χωρίς SA, χωρίς άλλη θέση αλλά έψαχνα κυρίως για αυτή την θέση άρα καλά έκατσε έχω καλούς στα πλάγια
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-frank.jpg
    Last edited by Cloverfield; 09-23-2016 at 08:48 PM.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Χάρη δες εδώ ένα παράδειγμα.
    Επίσης δες στην 1η σελίδα, ποιοί είναι οι πιό ακριβοί στο επίπεδο που θα παίζεις εσύ.
    http://forum.topeleven.com/%CE%95%CE...C%CE%B5-2.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    μέχρι τώρα 4 μετραγραφές, 1τ ο καθένας.
    οι 21 χρονών είναι γρήγοροι (έπιασαν μεχρι και +120), οι μικροί δυστυχώς δεν είναι πολύ γρήγοροι αλλά δείχνουν καλά δείγματα στο γήπεδο για αρχή.

    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-fast_trainer.jpg
    104m/8.5m
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-anchico.jpg
    104m/9m
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-marvin.jpg
    104m/5.8m
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-da_silva.jpg
    104m/8.7m
    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-frank.jpg
    Last edited by Cloverfield; 09-18-2016 at 09:15 PM.
    nikolgiorgos likes this.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ποιά είναι η αξία τους και ο μισθός τους (μην γράφεις ξανά τα ονόματα, μόνο με την σειρά που είναι ο ένας κάτω από τον άλλο)
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Έκανα edit το post για να είναι μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία.
    Η αναλογία των μικρών δεν ηταν τόσο καλή, ισως επρεπε να τους αποφυγω.
    Αλλα 1Τ εδωσα και λογω ηλικιας δεν θα δυσκολευτω να πουλησω αν χρειαστεί

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, αρκεί να παραμείνουν 5* γιατί με 6* στην αρχή του, δεν πουλιεται εύκολα ο παίκτης (και χωρίς ειδική),
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Μια απορία εχω μόνο.. οι μικροί οκ εχουν κακη αναλογία και ειναι πρωτο συμβόλαιο.

    Ο ενας 21 χρονος εχει ιδια αναλογια αλλα αφου ειναι 21 είναι δεύτερο συμβόλαιο, αρα λογικο να ανέβηκε.

    Ο αλλος 21χρονος πως ειναι δυνατον να ειναι τοσο χαμηλα στον μισθό του ;; Απο που ξεκίνησε ;

  10. #10
    Apprentice
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    203
    Άντε, με παρασύρατε να πάρω και εγώ έναν σήμερα το πρωί για να τον ποστάρω εδώ (μιας και δεν τον είχα άμεση ανάγκη φέτος, αλλά του χρόνου μάλλον θα ξαναμείνω σεζόν και είπα ας τον φουσκώσω από τώρα και ας του δώσω και μια dmc που την έχω ανάγκη).
    Τον πήρα με ένα τόκεν, πράγμα στο οποίο βοηθέει και το γεγονός ότι έχω ήδη 110% rating πράγμα απωθητικό για τους επίδοξους bidders!!!!
    Τον θεωρώ γρήγορο αν και δεν έχει τις ανώτατες τιμές που λέει ο πίνακας του γιώργου, αλλά κοντά σε αυτές.
    Σε προπόνηση χ6 με χρυσή μπάλα και εκτιμώμενη κούραση 20,25, παίρνει από +5 στην πολύ χειρότερη έως +8 στην καλύτερη, και συνήθως +6 με +7

    Δεν τον έχω δει να παίζει ακόμα, αλλά δε χαλιέμαι αν δε παίζει και καλά το πολύ πολύ του φορτώνω μια ειδικότητα σαραντάρα και τον πουλάω στις διαπραγματεύσεις. Αλλά ελπίζω ότι θα παίζει καλά!!!!

    Πάντως από εχθές το πρωί δεν έχω δει 18άρη που να έχει πολύ κοντινές τιμές με αυτές του πίνακα. Μπορεί να μην βγαίνουν και συνέχεια

    Καμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-willi-goelhert.jpgΚαμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-willi-goelhert-2.jpgΚαμιά καλή μεταγραφή κάνατε ?-willi-goelhert-3.jpg

Page 1 of 20 12311 ... LastLast