Results 1 to 5 of 5
Like Tree1Likes
  • 1 Post By aule1976

Thread: Περίεργα Αποτέλεσματα

  1. #1
    Newbie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    13

    Περίεργα Αποτέλεσματα

    Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν σας έχει προβληματίσει ποτέ, αλλά αναρωτιέμαι αν μπορεί κάποιος με κάποιο κακόβουλο λογισμικό να αποκτήσει κάποιου είδους πλεονέκτημα κατά την διάρκεια ενός αγώνα. Μου έκατσε 2 φορές φέτος. Την μία στο κύπελλο με αντίπαλο 10℅ κάτω σε όλες τις γραμμές που μου βγήκε ή γλώσσα να περάσω και την άλλη τσου.λου. με αντίπαλο 5℅ κάτω όπου έχασα μέσα έξω. Εν τω μεταξύ είχα μπει σε όλους τους αγώνες αυτοί απόντες, είχα 15℅ πλεονέκτημα από supporters, bonus max σε περίπτωση νίκης. Δεν μπορεί το μυαλό μου να πάει κάπου αλλού. Θα ήθελα να ακούσω τις απόψεις σας.

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    αν μπορεί κάποιος με κάποιο κακόβουλο λογισμικό να αποκτήσει κάποιου είδους πλεονέκτημα κατά την διάρκεια ενός αγώνα.
    δεν υπάρχει τέτοιο σενάριο, ούτε μια στο εκατομύριο

    αλλά
    με αντίπαλο 10℅
    η διαφορά ποιότητας 5 ή 10% είναι σχεδόν ανύπαρκτη αν λάβεις υπόψη όλες τις άλλες παραμέτρους του παιχνιδιού.
    Εγώ από 1 αστέρι και πάνω αρχίζω να λέω ότι είμαι χειρότερος ή καλύτερος.

    είχα 15℅ πλεονέκτημα από supporters, bonus max σε περίπτωση νίκης
    η κατοχή μπάλας, ιδιαίτερα με την βοήθεια των υποστηρικτών, είναι πλασματική και μπορεί να ξεγελάσει πολλές φορές.
    Επίσης το μπόνους νίκης έχει αμφίβολή επιροή στο αποτέλεσμα.
    Οκ, βοηθάει αλλά είναι ελάχιστη η συμβολή.
    Έχει παίκτες με σπουδαία καριέρα που δεν έχουν βάλει ποτέ μπόνους νίκης.

    με αντίπαλο 5℅ κάτω όπου έχασα μέσα έξω.
    εδώ κάτι παίζει.
    Υπάρχουν παιχνίδια που το αποτέλεσμα είναι "στημένο".
    Όταν λέω στημένο, εννοώ ότι το "ζάρι" του παιχνιδιού , ότι και να κάνεις, δεν σ'αφήνει να κερδίσεις ή να γυρίσεις ένα αποτέλεσμα.
    Κάποιες φορές (αλλά πολύ σπάνια), έχω παρατηρήσει ότι αυτό το "στημένο" κακό ζάρι δεν συβαίνει μόνο σε έναν αγώνα αλλα μπορεί να συμβεί σε διπλούς αγώνες στο CH.L. ή στο Κύπελλο.
    Γι'αυτό το έχω γράψει και στο ποστ μου Mythbusters #102
    http://forum.topeleven.com/top-eleve...eleven-11.html
    Όσοι ξέρουν αγγλικά, μπορούν να το δουν.
    Οσοι δεν ξέρουν, μπορούν να πατήσουν το link που έχει εκεί και να δουν σε ένα άλλο ποστ τι έπαθε ένας φίλος από το φόρουμ, στους διπλούς του αγώνες στο Κύπελλο.
    Εκεί να δεις πίκρα
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Σίγουρα υπάρχουν παιχνίδια με αποτέλεσμα "στημένο" κ στις τρεις διοργανώσεις στα διπλά του κυπέλλου η του τσαμπιονς σε καίει περισσότερο γιατί αυτό σημαίνει αποκλεισμό...σε αυτές τις περιπτώσεις πραγματικά νιώθεις σαν ηλίθιος κ πιόνι του παιχνιδιού αυτό που σώζει την κατάσταση ειναι το ότι σκέφτεσαι ότι υπήρξαν? θα υπάρξουν? ανάλογες περιπτώσεις που έχεις ήδη ευνοηθεί η θα ευνοηθείς εσύ... αν αυτο δν συμβαίνει.....κ σε χαλάει καλύτερα να το αφήσεις το γκειμ....

  4. #4
    Newbie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    13
    Καλησπέρα και πάλι,
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Είστε παίκτες με μεγαλύτερη εμπειρία/ χρόνο στο παιχνίδι και σίγουρα θα έχετε δει αυτά και χειρότερα. Εννοείται φίλε Fcgrfr ότι με χάλασε γιατι φέτος έσπρωξα 200Τ που είχα μαζέψει με κόπο/ χρόνο από βίντεο- εγκατασταση εφαρμογών και έφτιαξα μια πολύ δυνατη ομάδα. Και ενω πήγαινα τρένο με μόνο νίκες- εξασφάλισα πρωταθλ από την 19 αγωνιστική, και εφτασα τελικό κυπελλο και ημιτελικά ch.l. - αρχισε ο κατήφορος. Εχασα τους δυο ημιτελ. chL, τον τελικο κυπελλου 2 αγωνες ομοσπονδία και 3 αγωνες πρωταθλημα, με ομάδες 10-15% κάτω και μαλιστα με 1 αστερι κατω σε όλες τις γραμμες. Anyway, χαλάστηκα μεν, δεν θα τα βάψω μαυρα δε. Το παιχνίδι έχει πολλές ανωμαλίες που σε χαλάνε, από την άλλη εχει φάση το κόλπο με τις ομοσπονδίες ειδικα αν είσαι μέσα με φιλαράκια.
    nikolgiorgos likes this.

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    χμμ, κλάταρε η ομάδα τις τελευταίες μέρες.
    Μου έχει συμβεί μια φορά, 3-4 παίκτες κλειδιά που έσκιζαν, την τελευταία εβδομάδα σέρνονταν.
    Δεν ξέρω αν μπορείς να το αποτρέψεις αυτό.
    Λίγο με το rotation (εναλλαγή παικτών στην 11άδα) και καθόλου εξτρά προπόνηση.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html