Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
Like Tree2Likes

Thread: Ερώτηση για τις Ομοσπονδίες.

  1. #1
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421

    Ερώτηση για τις Ομοσπονδίες.

    Όπως είναι γνωστό στις Ομοσπονδίες παίζουν ρόλο τα αστέρια. Αυτό που θέλω να ρωτήσω εγώ
    Θεωρείται το ίδιο 6άστερος παίχτης με ποιότητα 101% με 6άστερο παίχτη με ποιότητα 119% ?
    Κοινώς αν μία ομάδα έχει και τις τρείς γραμμές 6άστερες και ποιότητα ας πούμε 105 την πιάνει το ίδιο με μία 6άστερη και στις 3 γραμμές αλλά ποιότητα 118,119?

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Όχι το % του αστεριού παίζει ρόλο.
    Απλά λέγοντας τα αστέρια παίζουν ρόλο εννεούν ότι η ποιότητα αναπροσαρμόζεται σε αυτή του αστεριού και όχι σε αυτού του level.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  3. #3
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    θα στο πώ όσο πιο απλά και κατανοητά μπορώ, φαντάσου οτι το λέβελ του προπονητή δεν υπάρχει και οι παίχτες είναι όλοι απο την ίδια μαρμίτα. Συνεπώς μετράει πόσο ποιοτικός είναι ο παίχτης σου τη δεδομένη στιγμή σε σχέση με τους άλλους. Οπως βλέπεις εσύ που είσαι ας πούμε 30 λέβελ τον παίχτη σου, το ίδιο σε βλέπει και ο 10 αρης ο 20 αρης ο 50 αρης... Αυτό ΜΟΝΟ στις ομοσπονδίες, γιατί αν κοιτάξεις ας πούμε τον φίλο σου που σου ρίχνει 3 λέβελ και είστε μαζί στις ομοσπονδίες έξω απο το πρίσμα τον ομοσπονδιών θα τους δείς όλους superstars αντίθετα αν σε δει ο φίλος σου θα σε βλέπει 5%.
    Με λίγα λόγια όπως βλέπεις την ομάδα σου εσύ στο πρωτάθλημά σου έτσι την βλέπουν και οι άλλοι, το λέβελ του προπονητή και το επίπεδό σου ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕ΅ΙΣ. Και για να στο απλοποιήσω, Lvl 5 παίχτης με γενική ποιότητα ομάδας 110% είναι ίσος με lvl 60-70-80-90...... παίχτη με γενική ποιότητα ομάδας 110%.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    να προσθέσω στα παραπάνω

    - ο υπολογισμός λαμβάνει υπόψιν έναν μέσο όρο και απο τις 3 γραμμές
    - το πόσο ψηλα ή χαμηλά είναι στο 6*, παίζει ρόλο, γι'αυτό βλέπουμε σε ένα ζευγάρι, το ένα γκρουπ ή 1 ομάδα είναι 6* (αλλά με ποιότητα κοντά στο 7*) ενάντια σε ένα γκρουπ/ ομάδα 7* αλλά με ποιότητα πιο κοντά στο 6*
    - δεν ξέρουμε πόσους παίκτες λαμβάνει υπόψιν ο υπολογισμός
    Λογικά τους 14 υψηλότερους αλλά δεν είναι σίγουρο.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by dragonomicon View Post
    θα στο πώ όσο πιο απλά και κατανοητά μπορώ, φαντάσου οτι το λέβελ του προπονητή δεν υπάρχει και οι παίχτες είναι όλοι απο την ίδια μαρμίτα. Συνεπώς μετράει πόσο ποιοτικός είναι ο παίχτης σου τη δεδομένη στιγμή σε σχέση με τους άλλους. Οπως βλέπεις εσύ που είσαι ας πούμε 30 λέβελ τον παίχτη σου, το ίδιο σε βλέπει και ο 10 αρης ο 20 αρης ο 50 αρης... Αυτό ΜΟΝΟ στις ομοσπονδίες, γιατί αν κοιτάξεις ας πούμε τον φίλο σου που σου ρίχνει 3 λέβελ και είστε μαζί στις ομοσπονδίες έξω απο το πρίσμα τον ομοσπονδιών θα τους δείς όλους superstars αντίθετα αν σε δει ο φίλος σου θα σε βλέπει 5%.
    Με λίγα λόγια όπως βλέπεις την ομάδα σου εσύ στο πρωτάθλημά σου έτσι την βλέπουν και οι άλλοι, το λέβελ του προπονητή και το επίπεδό σου ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕ΅ΙΣ. Και για να στο απλοποιήσω, Lvl 5 παίχτης με γενική ποιότητα ομάδας 110% είναι ίσος με lvl 60-70-80-90...... παίχτη με γενική ποιότητα ομάδας 110%.
    Αυτά τα κατανοώ. Άλλο ρώτησα όμως. Ας πούμε η ομάδα μου είναι όλη 6άστερη με ποιότητα 105%. Αντιμετωπίζω την δικιά σου που είναι κ αυτή 6άστερη αλλά με ποιότητα 110%. . Η Nordeus μας θεωρεί ίσους ή την δικιά σου καλύτερη?

  6. #6
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Και 1% πάνω να είμαι ή να είσαι, είσαι καλύτερος ή είμαι καλύτερος, θεωρητικά πάντα. Ο υπολογιστής μετρά μονάδες και επι %. Τώρα αν εσύ έχεις τα skills κατανεμημένα άλλα αντι άλλων και εγώ τα έχω εκεί που πρέπει, τότε ας είσαι και 110% και εγώ 106% είμαι ανώτερος από εσένα. Μην μπαίνεις σε αυτή τη λογική του τοις %. Φτιάξε την ομάδα σου και περίμενε την κλήρωση. Ζύγισε τον αντίπαλο και προχώρα. Τα υπόλοιπα αστα στον καιρό....
    nikolgiorgos likes this.

  7. #7
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Na ρωτησω κατι και εγω.
    Εαν μια ομοσπονδια εχει 4 μελη θα κληρωθει με αντιστοιχη ομοσπονδια 4 μελων?

  8. #8
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by pgatzas View Post
    Na ρωτησω κατι και εγω.
    Εαν μια ομοσπονδια εχει 4 μελη θα κληρωθει με αντιστοιχη ομοσπονδια 4 μελων?
    Ναι. Αντίστοιχα 5-5 ή 6-6.
    nikolgiorgos likes this.

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ας πούμε η ομάδα μου είναι όλη 6άστερη με ποιότητα 105%. Αντιμετωπίζω την δικιά σου που είναι κ αυτή 6άστερη αλλά με ποιότητα 110%. . Η Nordeus μας θεωρεί ίσους ή την δικιά σου καλύτερη?
    το θέμα δεν είναι αυτό.
    Για μένα το μεγάλο (αρνητικό) θέμα είναι ότι βάζει ένα γκρουπ με 6* εναντίον ενός γκρουπ με 4 ομάδες 5* +2 ομάδες 8* - οι οποίοι δανείζουν στους άλλους 4 από 3 παίκτες 8*) και άντε να τους παίξεις μετά.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    Newbie
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    7
    Καλησπέρα παίδες.
    Να ρωτήσω κάτι για τις ομοσπονδίες.
    Ξέρω ότι ένας αγώνας ομοσπονδίας δεν επιρεάζει την κούραση.
    Αλλά αν ο παίχτης μπει στον αγώνα με κατάσταση 80% επιρεάζει την απόδοση του? ή πρέπει να τους έχουμε 100%?
    Γιατί αύριο παίζω πρωτάθλημα στις 1.15 και ομοσπονδία στις 2...

Page 1 of 2 12 LastLast