Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 61 to 70 of 93
Like Tree27Likes

Thread: Αλλαγή στο σύστημα δημοπρασιών 1

  1. #61
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι ρε παιδιά, ας μην το συνεχίσουμε το θέμα κατά πόσο είναι πιο ρεαλιστικό το Τ11 στις αγοραπωλησίες παικτών .στο πραγματικό ποδόσφαιρο.
    Ασε που και εκεί πια, σε υψηλό επίπεδο έχει καταντήσει θέμα μάρκετιγκ.
    Τι να πεις για τα 100 εκατομμύρια του Πογκμπά ή του Μπαλοτέλι ή τα δήθεν χρυσά παιδιά του Βελγίου.
    Ας το καλύτερα.
    Διάβασα το ποστ του jeeves.
    Δεν λέει κάτι ουσιαστικό, απλά λέει να έχουμε υπομονή και να το δοκιμάσουμε.
    οκ
    συμφωνώ, θέλει λίγο χρόνο και υπομονή.
    Απλά εγώ την σεζόν πού ρχεται θα ξαναμείνω εκτός, για να δω πως θα πάει.
    Last edited by nikolgiorgos; 04-26-2017 at 05:44 PM.
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #62
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by kaloydis View Post
    Ξέρει κανένας με την ιστορία αυτή έχουν καταργηθεί η παίκτες από τον ατζέντη;
    όχι, εγώ έχω σήμερα 2 που με πρήζουν (γιατι τώρα είναι πιο μανούρα να πας πίσω στην απλή λίστα)
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #63
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by axd23 View Post
    Εγώ λέω συνέχεια ότι θα το κάνω αλλά δεν το κάνω στην τελική. Ίσως την επόμενη σεζόν το πραγματοποιήσω εν τέλει. Ανεξαρτήτως update όμως.

    On topic, θεωρώ όλες αυτές τις αντιδράσεις κομματάκι υπερβολικές πάντως.
    παιχτες λαβρακια δεν θα μπορεις να αγορασεις θα μπαινουν ολοι οι token byers απο level1 μεχρι τα πιο μεγαλα θα δεις τι εχει να γινει την
    κυριακη και δεν μιλαω τις νορμαλ αλλα τις ωρες που μπαιναμε και βρισκαμε τους γρηγορους 5 το πρωι,με τοσα λεβελ 5 ωρα το πρωι θα γινεται
    πολεμος και φυσικα οι token byers θα βγουν νικητες,δεν νομιζω οι αντιδρασεις να ειναι υπερβολικες και οσο για μενα πρωσοπικα δεν θα εμπλακω στα παιχνιδια της Νορντεους ας τα οικονομησει απο τους token byers βασικα αυτο το update εγινε για αυτους εγω θα περιμενω προτιμω να φτιαξω τους παικτες
    που εχω και ξερω
    Fcgrfr likes this.

  4. #64
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    για να φτιάξεις ομάδα πλέον πρέπει να τανκαρεις κάνοντας μεταγραφές στο τέλος της σεζον ελπίζοντας οτι θα ναι πιο χαλαρά τα πράγματα
    Nick Lizas likes this.

  5. #65
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by Nick Lizas View Post
    παιχτες λαβρακια δεν θα μπορεις να αγορασεις θα μπαινουν ολοι οι token byers απο level1 μεχρι τα πιο μεγαλα θα δεις τι εχει να γινει την
    κυριακη και δεν μιλαω τις νορμαλ αλλα τις ωρες που μπαιναμε και βρισκαμε τους γρηγορους 5 το πρωι,με τοσα λεβελ 5 ωρα το πρωι θα γινεται
    πολεμος και φυσικα οι token byers θα βγουν νικητες,δεν νομιζω οι αντιδρασεις να ειναι υπερβολικες και οσο για μενα πρωσοπικα δεν θα εμπλακω στα παιχνιδια της Νορντεους ας τα οικονομησει απο τους token byers βασικα αυτο το update εγινε για αυτους εγω θα περιμενω προτιμω να φτιαξω τους παικτες
    που εχω και ξερω
    Έχω μαζέψει αρκετά. Θα πάρω ένα scout για αρχή και με τα υπόλοιπα ότι καλό κάτσει, δεν καίγομαι

    Στάλθηκε από το SM-J500F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  6. #66
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Jeeves View Post
    The main culprit being the fact that the Auction system operates as an actual Auction now. The spoils go to the highest bidder.
    Αυτο εννουσα απο την αρχη, οτι ειναι πιο αληθινη δημοπρασια.
    Αλλα και πιο αληθινο στο πραγματικο ποδοσφαιρο, χωρις να εννοω οτι εξισωνεται με αυτο.

    Απο κει και περα, εαν θελετε να μην υπαρχουν καθολου δημοπρασιες, αυτο ειναι αλλο θεμα.
    Αν το κανανε οπως τις διαπραγματευσεις που η προσφορα ξεκιναει απο 7 τοκενς, τοτε θα ηταν χειροτερο γιατι στις δημοπρασιες μπορεις να αγορασεις με 1 τοκεν.
    Θα μου πεις... μα τωρα που ολα τα λεβελς μπορουν να πονταρουν στον ιδιο παιχτη, αποκλειεται να ξοδεψεις λιγοτερο απο 10.
    Ναι, συμφωνω... αλλα ας φανταστουμε λιγο οτι δεν υπηρχαν δημοπρασιες.
    Βαζεις εναν παιχτη προς πωληση και αρχιζεις και δεχεσαι μυστικες προσφορες απο αλλους που ξεκινανε απο 7 τοκενς.
    Παλι δε θα φτασουν οι προσφορες πανω απο 10 τοκενς;;
    Αν ειναι μυστικες, οι αλλοι που θα ξερουν αν πρεπει να αυξησουν τη προσφορα ή οχι;;
    Αν δεν ειναι μυστικες και βλεπεις συνεχως να αυξανονται οι προσφορες, ποια ειναι η διαφορα με τη δημοπρασια;;
    Δε θα διαλεξεις παλι τη μεγαλυτερη προσφορα;;
    Αν δεν υπαρχει χρονος, πως και ποτε θα αποφασιστει ο νικητης του παιχτη;;
    Θα ξυπνησεις μια μερα και θα πεις... "οκ, φτανει με τις προσφορες, θα δεχτω τη μεγαλυτερη προσφορα που ισχυει τωρα".
    Οι αλλοι τι θα κανουν;; Θα κατσουν να περιμενουν εσενα ποτε θα βαρεθεις να δεχεσαι προσφορες;;
    Αρα γι'αυτο υπαρχει και ο χρονος.
    Αρα γι'αυτο σε ενα παιχνιδι ειναι καλυτερο να υπαρχουν δημοπρασιες, αλλα σου βαλανε και μυστικες διαπραγματευσεις για να το πλησιασουν περισσοτερο στην πραγματικοτητα και γιατι το ζητησαν και οι χρηστες.
    Αν βγαζανε τις δημοπρασιες και αφηνανε μονο τις διαπραγματευσεις, θα το χαλαγανε το παιχνιδι.

    Στο football manager δεν εισαι online με εκατομμυρια χρηστες, ουτε οι παιχτες σου χανουν αστερια στην ανοδο, οποτε δεν ειναι το ιδιο πραγμα.
    Εκει δε χρειαζεσαι μεταγραφες συνεχως, ενω εδω ναι.
    Τα αλλα παιχνιδι που ειναι online δεν ξερω πως λειτουργουν.
    Αλλα εδω, ετσι οπως ειναι το συστημα, χωρις δημοπρασιες θα ηταν χειροτερο.

    Οσον αφορα τους πολεμους που θα γινονται, θεωρω οτι θα δουν πως παει η κατασταση και αν ξεφυγει, λογικα θα βαλουν περιορισμους στα λεβελ.

    Οσον αφορα τα στατιστικα του καθε παιχτη, θεωρω οτι ειναι ενας μυθος οτι εχουν καποια σημασια.
    Δεν ξερεις αν στην ομαδα που ηταν πριν ο μανατζερ ηταν καλος ή οχι.
    Μπορει να εβαζε ακυρα συστηματα και οι παιχτες να μη παιζανε καλα λογω αυτου, οχι επειδη δεν ηταν καλοι.
    'Η μπορει να παιζανε καλα επειδη στο πρωταθλημα του ολοι οι υπολοιποι να ηταν ασχετοι και μετα σ'εσενα να μη παιζει καλα.
    Εγω προσωπικα δεν κοιταξα ποτε μου στατιστικα.
    Θεωρω οτι το παιχνιδι υπολογιζει στον αλγοριθμο του τις ικανοτητες του παιχτη και τα αστερια του. Τιποτα'λλο.
    Σιγουρα οι περισσοτεροι θα διαφωνησετε, αλλα εγω δεν βλεπω ποτε διαφορα σε ισαξιους παιχτες μου. Ολοι παιζουν το ιδιο καλα.
    Το ιδιο και ο τερματοφυλακας. Ο ιδιος παιχτης μπορει να μου φαει ακυρα γκολ στο ενα ματς και να τα πιασει ολα στο αλλο.
    Ζαριες ειναι αυτες.

    Σορυ για το σεντονι.
    Nick Lizas likes this.

  7. #67
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Quote Originally Posted by Alexinho View Post
    Θεωρω οτι το παιχνιδι υπολογιζει στον αλγοριθμο του τις ικανοτητες του παιχτη και τα αστερια του. Τιποτα'λλο.
    Σιγουρα οι περισσοτεροι θα διαφωνησετε, αλλα εγω δεν βλεπω ποτε διαφορα σε ισαξιους παιχτες μου. Ολοι παιζουν το ιδιο καλα.
    Απλα για την ιστορια να πω οτι διαφωνω καθετα, οριζοντια και διαγωνια. Φυσικα και υπαρχει διαφορα σε ισαξιους παικτες. Αλλοι παιζουν στο 5-6-7, αλλοι στο 8-9-10.
    Εχω παικτες που αποδιδουν πολυ καλυτερα στο pitch απο αλλους με καλυτερα επι μερους χαρακτηριστικα και με περισοτερα αστερια.

  8. #68
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    Εχω παικτες που αποδιδουν πολυ καλυτερα στο pitch απο αλλους με καλυτερα επι μερους χαρακτηριστικα και με περισοτερα αστερια.
    Αφου εχουν διαφορετικη ποιοτητα, πως ειναι ισαξιοι;;
    Εγω δε μιλησα για αξια σε λεφτα. Εννοουσα ισαξιοι σε ποιοτητα.

  9. #69
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εγώ θα συμφωνήσω με τον Alex.
    τα στατιστικά είναι μύθος.
    Πήρα παίκτες με καλά στατιστικά και δεν μου βγήκαν.
    Πούλησα επίσης με καλά σε άλλες ομάδες , που δεν "έπιασαν".

    Εκεί που ίσως διαφωνήσω με τον Alex είναι ότι για μένα και οι ικανότητες δεν μετράνε.
    Είναι απλά οι 3 κατηγορίες Αμυνα/Επίθεση/Κατάσταση και η συνολική ποιότητα.
    Και κάποιοι "κρυφοί" παράγοντες.

    Δεν είναι αυτά που θα μου λείψουν από το νέο σύστημα.
    Καλύτερα κιόλας, να μην έχουμε και ψευδαισθήσεις
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #70
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Πάντως αυτή η καινούρια εικόνα με τα αστέρια όπως τα έχουνε δεν χωνεύεται, πολύ αντιαισθητική και σπαστική, προσωπικά όχι μόνο δεν με βοηθάει αλλά κουράζει κιόλας γιατί με αναγκάζει να πατάω πάνω στον κάθε ένα παίχτη ξεχωριστά
    dsio likes this.

Page 7 of 10 FirstFirst ... 56789 ... LastLast