Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 21
Like Tree14Likes

Thread: Aντε.....καλη σεζον!!!

  1. #11
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    1ον, αλλαξε συστημα.
    Αυτο ειναι απο τα χειροτερα του παιχνιδιου, ενω οι αντιπαλοι ειχαν 2 απο τα καλυτερα.

    2ον, παιζει να αλλαξε ο αλγοριθμος του παιχνιδιου.
    Το εξηγαω στο αλλο thread.

  2. #12
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Καλησπερα και καλη βραδια! Αντε παμε σιγα σιγα να ξεκινησουμε και φετος...
    Αντιπαλος σχεδον 30% πιο αδυναμος σε εντος εδρας ματς,δεν ηταν παρων,τη στιγμη που εγω ειχα και 2 supporters.Προηγειται 0-1 με απευθειας φαουλ με παικτη που ΔΕΝ εχει ειδικοτητα στα στημενα κι εγω εχω 2 παικτες αμυντικο τειχος.Τα στατιστικα φυσικα οργιο σε σχεση με το τελικο αποτελεσμα.Back to reality!!!
    Aντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_1.jpgAντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_2.pngAντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_3.png
    Last edited by Jorge Volos; 05-05-2017 at 06:58 PM.

  3. #13
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Ειπα να τανκαρω αυτη την σαιζον αλλα η δευτερ ομαδα μου φαινεται πολυ δυνατη μετα απο μια μεγαλη
    αλλαγη που εκανα στις οδηγιες αλλαζοντας αυτο που παιζω αμυνα+αντεπ+ζωνη .Η ιδεα να αλλαξω τις
    οδηγιες ηρθε με τον κατα πολυ ανωτερο αντιπαλο που κληρωθηκα στο 2ο γυρο κυπελλου
    Παιζουμε πρωτο παιχνιδι στην εδρα μου με το κλασικο 4-5-1v (αμυνα+αντεπ+ζωνη) μεχρι το 35 λεπτο
    εχανα 0-2 το αλλαζω σε φουλ επιθεση κερδιζω 3-2 (εχω ποστ με τις οδηγιες παρακατω) τωρα λεω στην
    εδρα του δυσκολα τα πραγματα,αλλα λεω θα παω με φουλ επιθεση και οτι γινει προηγουμαι 0-2 στην
    εδρα του δεν το πιστευω πολυ πιο δυνατος και ομως παω για το θαυμα με ισοφαριζει 2-2 αλλα οδηγιες
    δεν αλλαζω ο βοηθος εχει σκυλιασει να παιξω αμυντικα δεν τον ακουω συνεχιζω φουλ επιθεση και εντονη πιεση
    αλλαζω και το τακλιν στο σκληρο και δεν μπρει να κατεβει στην περιοχη μου εντωμεταξυ οι ακραιοι μου κανουν τρελλες
    κουρσες πανω κατω,εγω ειμαι σιγουρος οτι ο αλγοριθμος αλλαξε και εγινε επιθετικος και εδικα με το 4-5-1v χα,χα

    Aντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_357.jpgAντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_356.jpgAντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_354.jpgAντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_358.pngAντε.....καλη σεζον!!!-screenshot_355.jpg










    9
    Fcgrfr likes this.

  4. #14
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Πάμε λοιπόν συνεχίζουμε,σημερινός αγώνας πρωταθλήματος.Αντίπαλος απών και πάλι και 20% πιο αδύναμος.Προηγηθηκα και με ανέτρεψε.
    Aντε.....καλη σεζον!!!-img_20170506_140939.jpg
    Aντε.....καλη σεζον!!!-img_20170506_141046.jpg
    Ήθελα να ξέρω όταν θα φτάσει η ώρα να πετύχω εγώ κάποιον 20-30% ανώτερο,αν τότε πρόκειται να συμβεί και σε μένα το αντίστοιχο...
    Επίσης ο σχολιασμός του τύπου "η ήττα/ισοπαλία είναι απογοητευτική διότι είμαστε ισχυρότεροι/πολύ ισχυρότεροι από αυτούς" με ξεπερνάει ομολογώ.
    Last edited by Jorge Volos; 05-06-2017 at 11:41 AM.
    nichio likes this.

  5. #15
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135

    Aντε.....καλη σεζον!!!

    Χθεσινός αγώνας πρωταθλήματος εκτός, 25% ισχυρότερος εγώ, τρώω 2 απανωτά γκολ από κόρνερ και απλώς μείωσα σε 2-1 στο 60.. Φυσικά απών αυτός, τελική κατοχή 73-27 υπέρ μου (μιλάμε πάντα για αντίπαλο πουτανάκι, με 2 ήττες και μια ισοπαλία στα 3 πρώτα παιχνίδια).
    Κερασάκι στην τούρτα, το σχόλιο του μαλάκα στο τέλος "οι αντεπιθέσεις του μας πλήγωσαν"...
    Πάμε γερά για την επόμενη τρολιά


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Jorge Volos and Nick Lizas like this.

  6. #16
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Λοιπον το έχω γράψει και στο αγγλικό να το γράψω κι εδώ.

    1. Παιζοντας αμυντικά φαίνεται να σου δίνει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στα σουτ σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.

    2. Σε συνδυασμό με το παραπανω, ήρθε και κουμπωσε το reset των τακτικών σε ultra defensive. Αρα όλες οι παρετημενες ή μάνατζερ που δεν την πολύ παλεύουν τις έχουν αφήσει έτσι τις τακτικές. Τα troll results εναντιον τέτοιων ομάδων θα είναι πολλά. Τώρα αν έγινε επίτηδες αυτό το reset δεν ξέρω, αλλά εμένα έτσι μου φαίνεται.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  7. #17
    Pro axd23's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    849
    Quote Originally Posted by Cloverfield View Post
    Λοιπον το έχω γράψει και στο αγγλικό να το γράψω κι εδώ.

    1. Παιζοντας αμυντικά φαίνεται να σου δίνει μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στα σουτ σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια.

    2. Σε συνδυασμό με το παραπανω, ήρθε και κουμπωσε το reset των τακτικών σε ultra defensive. Αρα όλες οι παρετημενες ή μάνατζερ που δεν την πολύ παλεύουν τις έχουν αφήσει έτσι τις τακτικές. Τα troll results εναντιον τέτοιων ομάδων θα είναι πολλά. Τώρα αν έγινε επίτηδες αυτό το reset δεν ξέρω, αλλά εμένα έτσι μου φαίνεται.
    Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν αυτά που λες αλλά εγώ έχω βρει την υγειά μου με αμυντική νοοτροπία. Δεν τρώω γκολ εύκολα που ήταν και το πρόβλημα μου στην αρχή της σεζόν και μπροστά τα πάνε καλά.

    Έχω 15 συνεχόμενες νίκες σε όλες τις διοργανώσεις (και ομοσπονδίες) με παθητικό 41-11 απέναντι σε ενεργές, ανενεργές ομάδες με ή χωρίς οπαδούς.

    Και πάλι θα μου πεις, 11 γκολ σε 15 παιχνίδια έφαγες ρε φίλε....Ναι μεν, αλλά είχα κάτι αποτελέσματα πριν του στυλ είμαι 4-1 μπροστά και τελειώνει 4-3 από το 80 και μετά ή ένα άλλο για το κύπελλο που κέρδιζα 3-1 και έφαγα γκολ στο τέλος πάλι. Τουλάχιστον τώρα θα φάω το πολύ 1 γκολ κι αν.
    Last edited by axd23; 05-08-2017 at 09:15 AM.
    Manager of Παναθηναϊκός Α.Ο (Panathinaikos A.O) currently playing at level 18.


  8. #18
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Η διαφορα του τελικου αποτελεσματος δεν έχει τόση σημασία, αφού σε αποτελεσματικότητα είσαι πιο ψηλά απο αντίπαλο κερδιζεις. Για το τελικο σκορ θα παιζουν κι αλλά ρόλο.
    Last edited by Cloverfield; 05-08-2017 at 02:32 PM.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  9. #19
    Rookie nichio's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    135
    Είναι γεγονός πως η αμυντική νοοτροπία βοηθάει στο παιχνίδι ΠΟΛΥ.
    Κανένας... Αλέφαντος θα έφτιαξε το παιχνίδι...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Jorge Volos likes this.

  10. #20
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    κάτι που με εκνευρίζει ιδιαίτερα κ έχει αρχίσει από την προηγούμενη σεζον...εκτός από τις μαγικές ικανότητες των τερματοφυλακων ειναι η μεγάλη αποδοτικότητα σε εύστοχα σουτ-γκολ του αντιπάλου όταν ο μάνατζερ ειναι απών...δηλαδή δεν φτάνει που σε κληρώνει με ενα επίπεδο παραπάνω αλλά μετά τον δεύτερο γύρο στο κύπελλο κ τους ομίλους στο τσαμπιονς δίνει μεγάλο αβαντάζ στον αντίπαλο.
    Τελευταίο παράδειγμα, αγώνας κυπέλλου, 4 εύστοχα ο αντίπαλος 3 τέρματα....
    Jorge Volos likes this.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast