Results 1 to 6 of 6
Like Tree1Likes
  • 1 Post By Cloverfield

Thread: Ισως να αλλαξε ο αλγοριθμος του gameplay.

  1. #1
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297

    Ισως να αλλαξε ο αλγοριθμος του gameplay.

    Την προηγουμενη σεζον (δε θυμαμαι απο ποιο σημειο ακριβως) παρατηρησα οτι εφτανα στη νικη πιο ευκολα απο πριν, ειδικα με ομαδες των οποιων η συνολικη ποιοτητα 11αδας ειναι κοντα με τη δικη μου.
    Και αυτο το μηνα συνεχιζεται το ιδιο, αφου εβαλα μια 6αρα σε μετριο παιχτη και μια 5αρα σε ντερμπι (και τα 2 εκτος εδρας).
    Παιζει να αυξησανε λιγο τη σημασια των μεμονομενων ικανοτητων (πασα, σουτ, ταχυτητα κτλ κτλ).
    (Ειχα στειλει αναφορα πριν κανα μηνα επι του θεματος, επειδη ενας ασχετος τερματοφυλακας επιανε ολα τα σουτ ικανοτητας 250%.)

    Ισως, βεβαια, να ειναι ιδεα μου και απλα να ηταν τυχαια ολα αυτα και να μην αλλαξανε τιποτα. Δε ξερω.

    Και το κραξιμο ερχεται σε 3...2...1....

  2. #2
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    εγώ θυμάμαι από πιο παλιά που έριχνα κάτι 10άρες (και βάλε) σε ψιλο-παρατημένες ομάδες.
    Τώρα δύσκολα.
    Αλλά δεν είναι τώρα, νομίζω έχει κάποιους μήνες .
    Last edited by nikolgiorgos; 05-04-2017 at 05:22 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  3. #3
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Εσυ λες τωρα το αντιστροφο...

  4. #4
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Χμ δεν παρατήρησα κάτι αντίστοιχο με τους δικούς μου παίκτες.
    Το finishing των παικτών μου πχ είναι πολύ υψηλο και περασε η ομάδα μου μια περίοδο εκνευριστικής δυστοχίας.

    Μήπως ξεκίνησε την περίοδο που βγήκε το νέο auction system;
    Και έπεσαν όλοι με τα μούτρα να αγοράσουν παίκτες και χάλασαν την χημεία των ομάδων τους;

    Εγώ αυτό που παρατήρησα στα τελευταία παχνίδια είναι ότι παίζοντας αμυντικά έχει υψηλότερο ποσοστό σουτ on target και shot efficiency (σε σχέση με τα συνολικά σουτ) σε συγκριση με όταν παίζω επιθετικά.

    Δλδ όταν παίζω επίθεση σκίζω τον αντίπαλο, άπειρα σουτ, τα περισσότερα πέφτουν αποχέτευση.
    Αντίθετα αμυντικά βλέπω καλύτερες αποδόσεις
    Και μιλάμε για ακριβώς τους ίδους παίκτες συκριτικά. Το ίδιο και με τις 2 ομάδες
    dragonomicon likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  5. #5
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    Αυτο με το αμυντικο συστημα παιζει να ισχυει.
    Στο 95% των αγωνων μου παιζω το 4-5-1 flat, το οποιο θεωρω απο τα καλυτερα συστηματα, αν οχι το καλυτερο.
    Αρα για να ειναι απο τα καλυτερα, κατι τετοιο πρεπει να ισχυει.
    Last edited by Alexinho; 05-04-2017 at 04:32 PM.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εσυ λες τωρα το αντιστροφο..
    εγώ υποστηρίζω ότι άλλαξε ο αλγόριθμος πριν κάποιους μήνες.
    Εκεί που έβρισκες μία αδύναμη (ή με άσχετο σχήμα και παίκτες εκτός θέσης) ομάδα και έλεγες θα του ρίξω καμιά 10-15άρα τώρα, έπιανε ένας από το πουθενά τερματοφύλακας τα άπιαστα και τελειώνε το ματς με ένα 5-0 ας πούμε.
    Ένας αλγόριθμος δηλ. που δεν επέτρεπε πολύ μεγάλα σκορ ελέω ρεαλισμού
    Last edited by nikolgiorgos; 05-04-2017 at 07:53 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html