Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 70 of 70
Like Tree49Likes

Thread: The Expirement (το πείραμα).

  1. #61
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    τι να σε κάνω, δεν με άκουσες
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #62
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Επειδή αντί για aml/amr τους έβαλα ml/mr?

    Μικρή διαφορά πιστεύω, απλά ήθελα να είμαι πιο ισορροπημένος.

  3. #63
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    επειδή δεν άλλαξες την ώρα σε κάποια βολική που θα το έβλεπες (ήθελε κουτσάρισμα αυτός ο αγώνας)
    και επειδή όπως είπα, το 4-5-1 V λειτουργεί καλύτερα στο auto.
    Σου βγάζει περισσότερες ευκαιρίες ενώ το 4-1-4-1 δεν σου δίνει ευκαιρίες πολλές (είναι περισσότερο για να κρατήσεις ένα αποτέλεσμα).
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #64
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    επειδή δεν άλλαξες την ώρα σε κάποια βολική που θα το έβλεπες (ήθελε κουτσάρισμα αυτός ο αγώνας)
    και επειδή όπως είπα, το 4-5-1 V λειτουργεί καλύτερα στο auto.
    Σου βγάζει περισσότερες ευκαιρίες ενώ το 4-1-4-1 δεν σου δίνει ευκαιρίες πολλές (είναι περισσότερο για να κρατήσεις ένα αποτέλεσμα).
    Ναι τα τσιγκουνεύτηκα ο άτιμος.. δεν πειράζει το μάθημα το πήρα, την εμπειρία επίσης, οπότε next season.
    nikolgiorgos likes this.

  5. #65
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Στα θετικά της ημέρας, άλλος ένας mini διαγωνισμός χωρίς (καθόλου) κόπο..

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_1.png

    Ποιος είπε ότι πρέπει να είσαι πάντα online για να κερδίσεις αυτό το διαγωνισμό??

  6. #66
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Συμπερασματικά το "Das Experiment" που κατέληξε φέτος;

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  7. #67
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by dsio View Post
    Συμπερασματικά το "Das Experiment" που κατέληξε φέτος;

    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Θα γίνει στο τέλος της σεζόν (σε 2 μέρες η καταληκτική). Πάντως ο μόνος τίτλος είναι ένα πρωτάθλημα με μόλις 1 ισοπαλία και 0 ήττες. Συμπεράσματα έχουν βγεί πάρα πολλά και θα βγεί και part 2 σίγουρα αργότερα που θα είναι βελτιωμένη εκδοχή του.

    ξέρω ότι έχεις 2 τεράστιες αγωνίες που περιμένεις να τελειώσουν θετικά πριν πας διακοπές. Η μεταγραφή του Σκόκο και τα συμπεράσματα του Experiment!
    dsio likes this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  8. #68
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Άξιοι αναφοράς είναι 2 παίκτες. Ο μεγάλος τερματοφύλακας Buffon που ήταν στην ομάδα από τα 19 (!) του μέχρι που έκλεισε την καριέρα του φέτος στα 32! Έφτασε τις 504 (!) συμμετοχές και έγινε ο απόλυτος θρύλος της Tesla FC!

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_1.png

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_2.jpg

    Ο 2ος παίκτης είναι το αστέρι της ομάδας Be Bruyne, ο 10άρι που είναι ο μοναδικός μεγάλος παίκτης που έμεινε στην ομάδα (μαζι με τον μπουφόν) για να κάνει το experiment. Τώρα με την απόσυρση του Buffon είναι πλέον ο αρχηγός και απόλυτος σταρ της ομάδας και ακολουθεί τα βήματά του. Είναι από τα 18 του στην ομάδα και πλέον είναι 26! Έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ σε ασσιστς και γκολ αλλά και βαθμολογίες-μαν οφ δε ματς. Ένα του μένει που είναι οι συνολικές συμμετοχές που είναι στις 300 (πίσω από τον Buffon που έκλεισε στις 504)!

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_3.png

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_4.jpg

    The Expirement (το πείραμα).-screenshot_5.jpg
    nikolgiorgos and imperium like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  9. #69
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Συμπεράσματα Πειράματος

    Ξεκινώντας λοιπόν τη σεζόν με 42,4% ομάδα και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

    Πρωτάθλημα: Σε 26 αγώνες έχω 25 νίκες και μόλις 1 ισοπαλία, και αυτή την πρώτη αγωνιστική (αγωνιστική της γκέλας). Συνεπώς σβηστά εύκολο πρωτάθλημα.

    Κύπελλο: Εκεί τα πράγματα άρχισαν να δυσκολεύουν από τους 16 και μετά. Κι αυτό γιατί στον δρόμο μου βρισκόντουσαν ομάδες μικρότερου επιπέδου που βέβαια με περνούσαν 20-30%. Με συστήματα και στρατηγικές τους έπαιζα στα ίσα αλλά ήταν θέμα χρόνου ο αποκλεισμός.

    Champions League: Επίσης και εδώ μετά τους ομίλους τα πράγματα δυσκόλεψαν ιδιαίτερα αλλά έπαιζα στα ίσα μέχρι τον αποκλεισμό μου πριν το final 4. Οι αντίπαλοι στους 8 και έπειτα ήταν του 90-110%.

    Super League: Δεν έπαιξα αλλά για λόγο του πειράματος το παρακολουθούσα. Ισχύουν ακριβώς τα ίδια με το Champions League απλά ένα κλικ πιο εύκολα. Δηλαδή οι ομάδες αντί να είναι του 90-110%, ήταν της τάξης του 70-90%.

    Συνεπώς με 0 ευρώ

    Με 0 ευρώ καταφέρνεις να πάρεις εύκολα πρωτάθλημα, να περάσεις τους ομίλους του Champions League (είτε να πέσεις Super League και να φτάσεις ακόμα και 8άδα), και να κάνεις μια πορεία στο κύπελλο απο τους 32 μέχρι και τους 8 (αναλόγως τις κληρώσεις).

    Με επένδυση των 10-15 τόκεν

    Όταν εξασφαλίσεις την πρόκριση από τους ομίλους τους Champions League και ξέρεις πως τώρα έρχονται τα δύσκολα, μπορείς να επενδύσεις 10-15 τόκεν και να ανεβάσεις κατακόρυφα την ομάδα σου και να διεκδικήσεις ακόμα και 4άδες σε Champions League και Κύπελλο.

    Μα καλά πως γίνεται με 10-15 τόκεν να ανεβάσω την ομάδα μου 30%?


    Οι μέρες που τελειώνουν οι όμιλοι είναι κάπου στη μέση της σεζόν! Εκεί όπου οι μεγάλες ομάδες έχουν χτίσει ήδη τις ομάδες τους και δεν χρειάζονται επιπλέον παίκτες. Συνεπώς η αγορά γίνεται πιο φτηνή. Μπορείς λοιπόν να χτυπήσεις 5άστερους των ηλικιών 27-31, πολύ εύκολα με 2-3 τόκεν, ακόμα και με 1! Αν ανατρέξεις λίγο πιο πάνω και δεις τις δικές μου αγορές, οι περισσότερες είναι με 1 τόκεν! χάλασα 13 τοκεν και πήρα 8-9 παίκτες πεντάστερους!

    Και δεν είναι κακό που αυτοί οι παίκτες είναι "γέροι" και δεν θα έχουν καθόλου εξέλιξη?

    Όχι! Γιατί εσύ τους θες μόνο για αυτή τη σεζόν! Στο τέλος θα τους πουλήσεις και την επόμενη θα πάρεις καινούργιους, θα είναι κάτι σαν δανεικοί!

    Με επένδυση των 50+ τόκεν

    Εδώ τα πράγματα γίνονται αρκετά ξεκάθαρα, ξεκινόντας μια ομάδα με 30-40%, αγοράζεις δυνατούς παίκτες και η ομάδα φτάνει το 100-120% απλά κι ωραία και το treble μοιάζει εφικτότατο! Μέχρι στιγμής όλα τα προηγούμενα πραγματοποιήθηκαν, όχι όμως αυτή η επένδυση. Θα γίνει κι αυτή όμως! Θα αποτελέσει επόμενο experiment!

    Και για πόσα τόκεν μιλάμε?

    Αναλόγως πάντα τις κληρώσεις σου και τις ορέξεις σου. Εγώ πιστεύω πως με καμια 150ριά τόκεν είσαι άνετος να γίνεις φαβορί για treble. ίσως και λιγότερα, το θέμα είναι πως θα τα σπαταλήσεις και που!

    Και πως θα βρώ εγώ τόσα τόκεν?

    Πολύ απλά βάζοντας λεφτά! Ωστόσο ο σκοπός είναι να μην βάλεις ούτε ευρώ. Αυτός είναι ο χρονοβόρος τρόπος τον οποίο εκτελώ εγώ. Απλά για 2-3 σεζόν δεν σπαταλάς καθόλου κάνοντας το πείραμα με την φτηνή ομάδα του 40% και ότι καταφέρει. Μαζεύεις τα καθημερινά τόκεν, τα τόκεν από τις ομοσπονδίες ακόμα και από τους mini διαγωνισμούς! Σε 2-3 σεζόν θα έχεις εύκολα 200-250 τόκεν!

    Δεν έχω υπομονή για τέτοια πράματα!

    Λογικό. Μπορείς όμως να το εφαρμόσεις σε μια περίοδο που δεν θα είσαι τόσο ενεργός. ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ π.χ.
    Εγώ το εφαρμόζω εδώ και 1,5 μήνα και είμαι στα 200 τόκεν. Υπολογίζω πως 1η σεπτεμβρίου θα έχω φτάσει τα 400 τόκεν! Αξίζει, πίστεψέ με!

    Κλείνοντας...

    όπως καταλάβατε θα υπάρχει συνέχεια στο The Experiment! Απλά λόγω καλοκαιριού, τα πρακτικά θα τα έχουμε από σεπτέβρη. Ξεκινήστε και σεις να μαζεύεται από τώρα τόκεν και σας υπόσχομαι ότι μέχρι (το πολυ) τα χριστούγεννα, με τη δική μου βοήθεια και άλλων pro ελλήνων μάνατζερ θα έχετε και σείς το πρώτο σας treble με 0 ευρώ!!

    Καλές βουτιές, ο Teslaς!
    Last edited by Tesla; 06-25-2017 at 02:57 PM.
    dsio and nikolgiorgos like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  10. #70
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Quote Originally Posted by Nikola Tesla View Post
    Θα γίνει στο τέλος της σεζόν (σε 2 μέρες η καταληκτική). Πάντως ο μόνος τίτλος είναι ένα πρωτάθλημα με μόλις 1 ισοπαλία και 0 ήττες. Συμπεράσματα έχουν βγεί πάρα πολλά και θα βγεί και part 2 σίγουρα αργότερα που θα είναι βελτιωμένη εκδοχή του.

    ξέρω ότι έχεις 2 τεράστιες αγωνίες που περιμένεις να τελειώσουν θετικά πριν πας διακοπές. Η μεταγραφή του Σκόκο και τα συμπεράσματα του Experiment!
    Μπραβο Nikola.
    Εξαιρετικη η αναλυση που κανεις.
    Σιγουρα δεν χρειαζεται να ξοδεψεις ευρω για να παρεις το triple crown.

    Υ.Γ.: Σκοκο και Αραουχο 😉

    Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
    Last edited by dsio; 06-25-2017 at 05:54 PM.
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567