Results 1 to 5 of 5
Like Tree2Likes
  • 1 Post By nikolgiorgos
  • 1 Post By nikolgiorgos

Thread: Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?

    Ας ξεκινήσω ένα θέμα γενικά για τις ομοσπονδίες.

    Σήμερα "πλακώθηκα" με έναν Τούρκο πρωί - πρωί.

    Ήταν σε ένα fb γκρουπ, το Top11 The Gods Network ενός φίλου από την Αυστραλία , του Νόελ.

    Ένας τύπος λοιπόν έκανε μια "καταγγελία" για μια ομοσπονδία Τούρκων οι οποίοι είναι στο Τ100 και όταν πέφτουν με κάποιον αντίπαλο, κάνουν καταγγελία στο fb για ψεύτικο λογαριασμό και το fb τον μπλοκάρει.

    Γενικά υπάρχει θέμα με το fb και το παιχνίδι για αυτό έχω ξεκινήσει εδώ και καιρό ένα θέμα στο αγγλικό φόρουμ μπας και ιδρώσει κανενός το αυτί.

    (https://forum.topeleven.com/suggesti...anonymous.html)

    Εδώ το ποστ του τύπου
    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-reporting-accounts.jpg


    και μετά βγαίνει ένας βλάκας τούρκος και αρχίζει να ποστάρει τουρκικές ομοσπονδίες που είναι στο Τ100.

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-turk-1.jpg

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-turk-2.jpg

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-turk-3.jpg

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-turk-4.jpg


    Κάπου προς το τέλος έκανα και εγώ δύο ποστ για πλάκα (δεν υπάρχουν πια, τα έσβησα), ότι ο Ερντογάν τους πληρώνει τα τόκεν και ότι αν ο Ερντογάν κόψει το fb, τέρμα και το top eleven για αυτούς.
    Εντωμεταξύ ο τύπος άρχισε να το χοντραίνει το πράγμα, να βάζει διάφορες τούρκικες σημαίες ( αυτή της Κύπρου και αυτή της Θράκης), σε εμένα έβαλε κάτι στα Τούρκικα με την Σμύρνη και το '22.
    Έτσι ειδοποίησα τον Νόελ που είναι διαχειριστής, φίλος και σοβαρό παιδί και τα έσβησε και τον έκανε ban για ένα μήνα.


    Όπως καταλαβαίνετε, οι ομοσπονδίες δεν είναι απλώς ένα θέμα ότι ας πούμε παίνω τα 100 τόκεν από την πλάτινουμ ή άλλα 100 αν είμαι στο τοπ τεν αλλά έχουν περισσότερες προεκτάσεις.

    Για αυτό έχουν πορωθεί και διάφορες ομάδες από Κίνα, Βιετνάμ, Τουρκία και δεν ξέρω γω.
    Ποσιδονας likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Τραγικό αν οντως το κάνουν
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  3. #3
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτή η πόρωση πάντως για τις ομοσπονδίες με κουράζει και με εκπλήσει.
    Με το γκρουπ που παίξαμε με τον ΝΙΚ, βλέπω μια ομάδα από τους αντιπάλους

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-asso-oppo-ali-1.jpg

    Διοργάνωση - ομοσπονδίες, τι άλλο παίζει ?-asso-oppo-ali-2.jpg

    ο τύπος δηλαδή ξεκίνησε την ομάδα (προφανώς την 2η του) από τον 11ο του 2016 και παραμένει ίδια σεζόν.

    Οκ, εγώ είμαι υπέρ του tanking γιατί και δίνει την ευκαιρία σε έναν μάνατζερ να κάνει ένα διάλειμα αν θέλει αλλά και γιατί είναι ένα όπλο, δίνει κάποια εφόδια σε έναν μάνατζερ που δεν έχει εξτρά, να ανταγωνιστεί για λίγο έναν που έχει πολλά.

    Αλλά νομίζω ότι όταν μια ομάδα μένει πολλές συνεχόμενες σεζόν, κάθε 2η σεζόν να χάνει από 1 αστέρι ποιότητα
    ή ξερω γω να φτάνει ως το 7ο αστέρι και μετά να μην παίρνει παραπάνω ποιότητα.
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #4
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Ε ναι γενικά οι ομάδες που συμμετέχουν αποκλειστικά ομοσπονδία κάνουν κατάχρηση.

    Θεωρητικά οι ομοσπονδίες είναι ένα side feature του παιχνιδιού.
    Δεν θα έπρεπε το παιχνιδι να αφήνει ομάδες που παίζουν μόνο ομοσπονδίες να επιζούν.
    Και οκ ας υπάρχουν αλλά όχι και να γίνονται ανίκητες ομάδες σε σχέση με άλλες ομάδες που παίρνουν αβέρτα τρόπαια...
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  5. #5
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    καλά πολύ φρούτο αυτός ο Τούρκος.
    Τι λέει, ότι το να καρφώνεις τους άλλους στο fb είναι τακτική ?
    Μάλλον αυτοί ξαπόστειλαν όλους τους Βιετναμέζους και τους Κινέζους γιατί τώρα τελευταία δεν βλέπω και πολλούς στο τοπ 100.