Results 1 to 8 of 8
Like Tree2Likes
  • 1 Post By dimitrismeli15
  • 1 Post By Rizla

Thread: Nεοι Παιχτες

  1. #1
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165

    Nεοι Παιχτες

    Δεν ξερω αμα κανω καλα ή κακα παντως εμενα μου βγενει. Καθε χρονο αγοραζω συνηθως παιχτες 18-21 χρονων κοντα στο 90-100% τους κραταω οσο περισσοτερο μπορω και αναλογα αμα εχουν πολλες θεσεις ή καποια ικανοτητα παιρνουν γρηγορα τα αστερια και ειναι ηδη ετοιμοι για την νεα χρονια. Επεισης οταν ενας παιχτης μου πανω απο 23-24 παει κοντα στα 80-90% απο την αλλαγη στην αρχη της χρονιας παιρνω παλι καινουργιο. Το θεμα που δεν παιρνω μεγαλους σε ηλικιες παιχτες ειναι οτι μετα τα 22+ δεν ανεβαινει τοσο γρηγορα σε ποιοτητα ο παιχτης για να ειναι ετοιμος και την επομενη χρονια αρα δεν τους προτιμαω. Πειτε μου τις δικες σας γνωμες αμα κανω καλα ή οχι και τι μπορω να αλλαξω. Αυτην την χρονια καταβασα για πρωτη φορα την ποιοτητα και εχω αρκετους παιχτες μεγαλους και με χαμηλη ποιοτητα (70-80% ναι ξερω επρεπε να κατεβασω κιαλο αλλα δεν προλαβα να τους πουλησω ολους)

  2. #2
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Εγώ κάνω μείξη.
    Έχω μερικούς νέους για να τροφοδοτώ και μερικά εξτρά πράσινα, έχω και μεγάλους.
    Αν έχεις μια ομάδα φουλ με νέους, δεν σου φτάνουν τα πράσινα.

    Επίσης σημαντικό είναι να πουλάς πριν μπει η νέα σεζόν τους άχρηστους γιατί όταν ο παίκτης μεγαλώνει έναν ακόμα χρόνο, πέφτει η αξία του.

  3. #3
    Apprentice imperium's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Greece
    Posts
    297
    Εγω εχω ηδη καποιους βασικους που τους κραταω σε καθε σεζον αλλα οι αγορες μου παντα θελω ναναι απο 18-22 χρονων ωστε να ανεβαινουν γρηγορα.
    Μεσο ορο ηλικιας στις ομαδες μου ειναι 22,5 και 21,9.
    Παντα στο τελος της σεζον γινεται ξεσκαρταρισμα και πουλαω οτι δεν μου κανει.
    Αναλογα και την πορεια της καθε ομαδας μου φυσικα.

  4. #4
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by imperium View Post
    Εγω εχω ηδη καποιους βασικους που τους κραταω σε καθε σεζον αλλα οι αγορες μου παντα θελω ναναι απο 18-22 χρονων ωστε να ανεβαινουν γρηγορα.
    Μεσο ορο ηλικιας στις ομαδες μου ειναι 22,5 και 21,9.
    Παντα στο τελος της σεζον γινεται ξεσκαρταρισμα και πουλαω οτι δεν μου κανει.
    Αναλογα και την πορεια της καθε ομαδας μου φυσικα.
    αυτο κανω και εγω εκει κοντα ειναι καθε χρονο ο μεσος ορος ηλικιας της ομαδας μου και γενικα δεν δινω πρασινα σε παιχτες για να ανεβασω μονο αμα εχω δυσκολο ματς και ειναι πολυ χαμηλα (δεν εχω και αποθεμα βεβαια,εχω θεμα με το κινητο μου και δεν μπορω να μπω απο εκει να παιρνω πρασινα)
    imperium likes this.

  5. #5
    Dreamer Rizla's Avatar
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    415
    Υπάρχει ο οδηγος του nickgiorgos(who else?)
    https://forum.topeleven.com/tutorial...ainers-18.html
    αν και θέλει νομίζω μια ενημέρωση και συμπλήρωμα για τους "γρηγορους"
    που πλεον παιζουν και σε ηλικία μεγαλύτερη των 18.
    nikolgiorgos likes this.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    18-21 έχουν την ίδια αποδοση.
    Απλά καλά είναι να παίρνεις 18-19 χρ. για να φτουράει παραπανω σεζόν
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  7. #7
    Apprentice imperium's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Greece
    Posts
    297
    Quote Originally Posted by dimitrismeli15 View Post
    αυτο κανω και εγω εκει κοντα ειναι καθε χρονο ο μεσος ορος ηλικιας της ομαδας μου και γενικα δεν δινω πρασινα σε παιχτες για να ανεβασω μονο αμα εχω δυσκολο ματς και ειναι πολυ χαμηλα (δεν εχω και αποθεμα βεβαια,εχω θεμα με το κινητο μου και δεν μπορω να μπω απο εκει να παιρνω πρασινα)
    ακριβως το ιδιο κανω κι εγω με τα πρασινα.
    Σε αυτη τη σεζον ουτε σε μενα δινει δωρεαν βιντεο για πρασινα.
    Δεν ξερω το λογο που υπαρχει αυτο το προβλημα

  8. #8
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by imperium View Post
    ακριβως το ιδιο κανω κι εγω με τα πρασινα.
    Σε αυτη τη σεζον ουτε σε μενα δινει δωρεαν βιντεο για πρασινα.
    Δεν ξερω το λογο που υπαρχει αυτο το προβλημα
    γενικα εγω δεν μπορω να παρω πρασινα γιατι εχει θεμα το κινητο μου και δεν το ανοιγει καν πρασινα εχω οτι παρω απο δωρα ή απο τις ομοσπονδιες