Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
Like Tree5Likes

Thread: τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??

  1. #1
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640

    Question τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??

    Με το Update λοιπόν έχουν αλλάξει και μερικά πράγματα στον κώδικα, τα οποία με τον καιρό θα τα παρατηρήσουμε. Ήδη στο αγγλικό φόρουμ έχουν αρχίσει τα πειράματα και οι παρατηρήσεις. Μια από αυτές είναι ότι οι ST άρχισαν ξανά να σκοράρουν κατά ριπάς !! Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή.

    Μερικά χρόνια πριν (περίπου από την αρχή του game μέχρι και κάπου το 2015) οι ST κάνανε κουμάντο. Βάζανε τα περισσότερα γκολ και ήταν κίλλερς. Αυτό είχε ως συνέπεια οι περισσότεροι να παίζουμε συστήματα γύρω από αυτούς, όπως 4-4-2 και 4-3-3. Σπάνια έβλεπες συστήματα με έναν επιθετικό. Κάπου όμως στα μισά με τέλη του 2015 αυτό άλλαξε.. Οι περισσότεροι ST άρχισαν να ξεφουσκώνουν και με τα χρόνια, φτάσαμε εν έτη 2017 να παρατηρούμε ότι οι ST μας σκοράρουν με το σταγονόμετρο. Αυτό είχε ως συνέπεια πλέον οι περρισότεροι να παίζουν συστήματα με έναν επιθετικό (4-5-1ν, 4-1-4-1 κλπ) γιατί σχεδόν όλα τα γκολ τα βάζουν οι μεσοεπιθετικοί! Προσωπικά τις τελευταίες 7-8 σεζόν (με βασικό σύστημα 4-5-1ν), ο ST μου έβαζε μέσο όρο 6-7 γκολ, ενώ οι AML και AMR γύρω στα 35 ο καθένας!!

    Δεν μπορεί να είναι τυχαίο. Είναι κάτι που το παρατηρώ στην ομάδα μου χρόνια και τελικά δεν είμαι μόνος. Ήδη στο αγγλικό φόρουμ γίνεται συζήτηση ότι ξαφνικά σήμερα οι ST πέταγαν φωτιά ενώ οι μεσοεπιθετικοί ήταν τζούφιοι!

    Θα πείτε, συμπτώσεις. Μπορεί ναι, μπορεί όχι. Έχουμε μπροστά μας μήνες να το παρατηρήσουμε.. Οπότε θα ήθελα σε αυτό το Thread να σχολιάζεται αραιά και που πως τα πάνε οι δικοί σας ST και AML/AMR/AMC αλλά και γενικώς τι παρατηρείται!
    dsio, crisgr and dimitrismeli15 like this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  2. #2
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    φέτος η αλήθεια είναι ότι ο st μου, τα πήγε αρκετά καλά, αλλά και πάλι είναι ο 4ος σκόρερ της ομάδας μου!!

    τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??-screenshot_1.png
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  3. #3
    Apprentice
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Kastoria
    Posts
    165
    και εγω το εχω παρατηρησει ολο αυτο εδω και 2-3 χρονιες οπως φαινεται και στην φωτο τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??-goal.png
    Last edited by dimitrismeli15; 11-09-2017 at 02:18 AM.

  4. #4
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Εμενα ο st μου με συστημα τυπου 451v ειναι κομπαρσος
    Συνεχιζουν τα πλαγια am να τραβανε τα ζορια.

    Σε συστημα τυπου 31411.. με επιθεσεις απο κέντρο τα πράγματα καπως καλυτερα, αλλά περισσότερο ανοίγει χώρους στον amc που τραβάει τα γκολ.

    Δεν ξερω αν είναι θεμα παίκτη αλλα εγω βλεπω την εξελιξη των επιθέσεων οτι δεν καταληγουν πολλες μπαλιες σε αυτόν.

    Επισης ειναι πολυ σπαστικο που η ΕΙ για τετ α τετ ειναι πολύ όμορφη, αλλα ποτε δεν αναβει μεχρι και όταν όντως σκοράρει με τετ α τετ....
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  5. #5
    Rookie
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    136
    Ενα χαρακτηριστικό παράδειγμα για αυτο που ειπε ο Tesla νομιζω ειναι ο επιθετικός (ST) και ο μεσοεπιθετικός (AMC) μου.
    τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??-0ef75cce-8400-4000-9277-b477715e073b.jpeg
    Εχθες στην νίκη μου με 3-0 ο μεσοεπιθετικός δεν έβαλε κανενα γκολ ενώ ο επιθετικός μου έβαλε 2. Υποψιάζομαι πως αυτο που λεει ο Tesla εχει γερή βάση. Με βλεπω την επόμενη σεζόν να το γυρνάω σε 2 επιθετικούς.

  6. #6
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Ας μην είμαστε βιαστικοί, είναι μια θεωρία.. Σήμερα π.χ. στο πρωτάθλημα πάλι οι μέσοι μου τα έβαλαν τα γκολ και 1 ο επιθετικός. Ας συνεχίσουμε να πειραματιζόμαστε και θα το βγάλουμε ως ένα ποσοστό το συμπέρασμα.

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι νέα συστήματα ανεβαίνουν στα μάτια μας με το νέο update. Εγώ ήδη δοκιμάζω συστήματα γύρω από το 3-5-2..
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  7. #7
    Apprentice imperium's Avatar
    Join Date
    May 2017
    Location
    Greece
    Posts
    297
    το προσεξα κι εγω που ο επιθετικος μου δεν ειχε σκοραρει πανω απο τρια γκολ στη σεζον τα εβαλε σε ενα ματς σημερα,
    Αντε επιτελους και αυτοι.

  8. #8
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Φέτος ο βασικός ST μου, κάνει παπάδες! Πρώτος σκόρερ (οριακά μπροστά από τους am μου). Τελικά υπάρχει όντως βελτίωση στους ST!

    τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??-screenshot_1.jpg

    Και μαζί και ο AML μου που παίζει και ST σε συστήματα με 2 επιθετικούς καμιά φορά.

    τέλος εποχής για aml/amc/amr ?? ήρθε ξανά η σειρά των st ??-screenshot_2.jpg
    dimitrismeli15 likes this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

  9. #9
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    αν τον έχεις να χτυπά τα φάουλ και τα πέναλτυ και να σκοράρει από εκεί, είναι άλλη ιστορία όμως

  10. #10
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Quote Originally Posted by Ποσιδονας View Post
    αν τον έχεις να χτυπά τα φάουλ και τα πέναλτυ και να σκοράρει από εκεί, είναι άλλη ιστορία όμως
    Δεν χτυπάει τίποτα!!! Ο Griezmann χτυπάει τα πέναλτυ και όλα τα υπόλοιπα οι μέσοι!
    Ποσιδονας likes this.
    In Tesla FC's club we fight for glory in our fields. Our mission is a wealthy, yet promising team,
    that spreads its ideas beyond the horizon and leads our spirit to the victory.

    • A.E.K. FC
      | seasons 01 -> 37 |

    • Tesla F.C.
      | seasons 38 -> 67 |

    • Dragons F.C.
      | seasons 68 -> 75 |

Page 1 of 2 12 LastLast