Results 1 to 10 of 10
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Nikose
  • 1 Post By Nick Lizas
  • 1 Post By crisgr

Thread: Εξομοιωτής Android στο PC για το Top 11

  1. #1
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148

    Εξομοιωτής Android στο PC για το Top 11

    Καλημέρα. Με ρώτησε φίλος αν υπάρχει τρόπος να μπορεί να παίζει το Τ11 στον υπολογιστή, αλλά να είναι σα να το παίζει από κινητό.
    Σκέφτηκα ότι το πιο κοντινό είναι αν υπάρχει κάποιος εξομοιωτής σε android ή ios βέβαια, αναλόγως.
    Υποθέτω δεν τρέχει από υπολογιστή αποδοτικά η εφαρμογή, διότι απ' όσο ξέρω είναι ίδια και σε pc και σε κινητό (εγώ δεν ξέρω διότι στο pc δεν τρέχει με τίποτα, ούτε καν φορτώνει, μόνο από ταμπλέτα παίζω).
    Δηλ στο πρόγραμμα εξομοιωτή εγκαθιστάς κάπως το τοπ μαζί με άλλες, σαν κανονικό κινητό.
    Κάτι τέτοιο υποθέτω.
    με αναζήτηση στο γκουγκλ κάτι βρίσκεις, αλλά αν κανείς ξέρει κάτι παραπάνω ας μου πει να του πω κι εγώ κάτι!
    Thanks!

  2. #2
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Δυο ειναι τα καλυτερα προγραματα για android emulators στο pc. Προσωπικα προτιμω το MEMU. ειναι πιο ελαφρυ και πιο αμεσο απο το Βluestacks. Σαν να εχεις ενα tablet στην οθονη του pc. Το ρουταρεις αν θες, με playstore κανονικα να εγκαταστησεις οτι εφαρμογη θες, κλπ.
    dsio likes this.
    Oι παικτες μας δεν ειχαν κινητρο. Οι αντιπαλοι ηθελαν περισσοτερο τη νικη. . (Σχολιο βοηθου μετα απο νικη με 4-0) Η μαγεια των προγραμματιστων του T11.

  3. #3
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    εδώ έχει μια μεγάλη κουβεντούλα
    https://forum.topeleven.com/%CE%93%C...%88%CE%B5.html

    αλλά οι emulator δεν επιτρέπονται για να κατεβάζεις βίντεο.
    Θέλει προσοχή μην βρει κανά μπελά.

  4. #4
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Τι λες τωρα?? Γιατι δεν επιτρεπονται οι emulators?? Προφανως το εχεις μπερδεψει με τα VPN!! Που τωρα που δεν παιρνουμε free tokens δεν εχουν καμμια χρησιμοτητα ετσι κι αλλιως. Μη το τρομαζεις το παιδι χωρις λογο.
    Oι παικτες μας δεν ειχαν κινητρο. Οι αντιπαλοι ηθελαν περισσοτερο τη νικη. . (Σχολιο βοηθου μετα απο νικη με 4-0) Η μαγεια των προγραμματιστων του T11.

  5. #5
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    MEMU πολύ καλό, το χρησιμοποιώ και κάνει συχνά αναβαθμίσεις, έχει υποστήριξη στο facebook

  6. #6
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,937
    @nikose διάβασε εδώ
    https://forum.topeleven.com/bugs-tec...beginning.html

    το γράφει ο khris στο Αγγλικό φόρουμ

  7. #7
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Αυτό που λέει ο @ Ποσιδονας ισχύει.
    Μας το έχουν πει.
    Κανονικά θα έπρεπε να μεταφέρουμε τι παίζει και να πούμε να βγάλουν κάτι σαν ανακοίνωση ότι απαγορεύουν τους emulator αλλά κάνω το κορόιδο.
    Να δεν ξεραμε, δεν μας είπε κανένας και έτσι.
    Τώρα, αν εντοπιστείς και φας κανά μπλοκ, δεν ξέρω κατά πόσο θα μετρήσει μια δικαιολογία του στυλ δεν τό 'ξερα.
    Επίσης δεν ξέρω αν θα πέσει το μπλοκάρισμα από την νορντέους ή τους διαφημιστές.
    Αν φας από την νορντέους, μπορεί να στείλεις ένα μαιλ και να πεις δεν τό ξερα, να την βγάλεις με κανά προσωρινό μπλοκάρισμα.
    Αν φας μπλοκ από τους διαφημιστές (δεν σου δίνουν ή σου δίνουν ελάχιστα βίντεο) άντε να βγάλεις άκρη από κει.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #8
    Pro
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    833
    Ναι το διάβασα μόλις τώρα το άρθρο στο top eleven forum. Παρ όλα αυτά δε μου φαίνεται λογικό. Πώς επιτρέπεται να παίζεις από το android tablet σου, αλλά όχι με το android emulator από το pc σου; Τι αλλάζει δηλαδή;
    Edit... Σιγά μη φας μπλοκ απ' τους διαφημιστές επειδή βλέπεις τις διαφημίσεις τους!!! Χαχα!
    Last edited by Nikose; 06-04-2018 at 06:52 PM.

  9. #9
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Quote Originally Posted by Nikose View Post
    Ναι το διάβασα μόλις τώρα το άρθρο στο top eleven forum. Παρ όλα αυτά δε μου φαίνεται λογικό. Πώς επιτρέπεται να παίζεις από το android tablet σου, αλλά όχι με το android emulator από το pc σου; Τι αλλάζει δηλαδή;
    Edit... Σιγά μη φας μπλοκ απ' τους διαφημιστές επειδή βλέπεις τις διαφημίσεις τους!!! Χαχα!
    Δεν υπάρχει περίπτωση να σε μπλοκάρει η νορντεους γιατί είναι fake vpn αυτοί κυνηγάνε τα αληθινά vpn για αυτό και δεν βγάζουν ;επίσημη ανακοίνωση για τους emulators άσε που έχουν και συνεργασία μαζί τους τώρα από τους διαφημιστές αυτοί θα σε μπλοκάρουν μόνο αν κανείς συχνά reset το I’d και αυτό από φίλους που μου έχουν στείλει μυνηματα πρωσορινα μετά από κανένα μήνα σε ξεμπλοκαρουν


    Sent from my iPad using Tapatalk
    dsio likes this.

  10. #10
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Έστειλα το link του thread στο φίλο.
    Εγώ από μια ταμπλέτα παίζω το Τοπ, το notebook δεν το σηκώνει.
    Πάντως η παλιά εφαρμογή, μου έχει λείψει. Δεν είχε πολλά πράγματα που έχουμε τώρα, αλλά είχε τη μαγεία της! Ήταν αλλιώς! Σα νοσταλγός των 80s ακούγομαι...
    Nick Lizas likes this.