Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24
Like Tree17Likes

Thread: Αλλαγή στην προπόνηση

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Αλλαγή στην προπόνηση

    Ένα update από αύριο
    Σχετικό θέμα εδω στο αγγλικό φόρουμ
    https://forum.topeleven.com/top-elev...g-changes.html

    - Το κόλπο με την προπόνηση τερματοφύλακα (αυτό δηλαδή που κάνουμε σε παίκτες συνεχή προπόνηση άσκησης τερματοφύλακα και παίρνουμε πολλά μαζεμένα skills με μια τελική νορμάλ άσκηση) καταργείται.
    Αν βάλουμε παίκτη να κάνει προπόνηση τερματοφύλακα, θα χάσει κατάσταση αλλά δεν θα κερδίσει τίποτα.
    Αυτή η άσκηση θα είναι μόνο για τερματοφύλακες.

    - Καταργείται ένα κόλπο που υπαρχει με το πάγωμα-ξεπάγωμα εξτρά θέσης ή ειδικής ικανότητας.
    Δεν το γνώριζα αυτό για να είμαι ειλικρινής.
    (το κόλπο της προπόνησης με τον τερματοφύλακα το χρησιμοποιούσα αρκετά για να κερδίζω χρόνο).

    - Το μέγιστο ποιότητας ενός παίκτης είναι το 180%.
    Παραπάνω προπόνηση (η για αυτούς που μένουν πάρα πολλές σεζόν), δεν θα προσθέτει παραπάνω.
    Last edited by nikolgiorgos; 05-14-2018 at 07:35 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    Εγω γιωργο το ειδα χθες και ουτε εγω γνωριζα το κολπο με το παγωμα ξεπαγωμα λοιπον το εκανα χθες το βραδυ και παικτης που μου εβγαζε 3 σκιλς σε ενα σετ 5 ασκησεων μου εβζαζε 5 δηλ ανα 2 φορες παγων και ξεπαγωνα και τα επαιρνα λεγαμε ολοι οτι αυτοι οι παικτες δεν ηταν κατι ιδιαιτερο αλλα ελά που ετσι με αυτο το κολπο επαιρναν τα σκιλ χωρις να χαλας πολλα πρασινα
    dsio likes this.

  3. #3
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    το τρικ με την παουερ προπόνηση μεσω ασκήσεων τερματοφυλακα το χρησιμοποιουσα για εξοικονόμηση χρόνου κ για να ανεβάζω τις ικανότητες που θέλω
    Με αυτές τις αλλαγές χάνω χρόνο, άσε που δεν ξέρω τώρα τι πρέπει να ανεβάσω κ μέχρι πόσο + το ότι με τα κολπάκια για να πάρω στη τελική λιγότερα απο 25-28 πράσινα αυτά δλδ που έπαιρνα στο παρελθόν θέλω καμιά ώρα+ άρα το συμπέρασμα ποιο ειναι ? Αποχαιρετουμε τη νορντεους.... τουλάχιστον για τους καλοκαιρινους μήνες.....χαχαχα

  4. #4
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Αναμενόμενο.
    Βρωμουσε το πράμα εδώ και καιρό ότι έχουν βάλει στο μάτι τους μεταλλαγμένους και θα κάνουν κινήσεις για αυτό.
    Εγώ φοβάμαι ότι θα κάνουν κάποια κίνηση και για το τανκινγκ ή τις διαπραγματεύσεις μεταξύ φίλων.

  5. #5
    Apprentice Alexinho's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    297
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!

    Εφτασε η μερα τελικα...

    Λοιπον... Πρωτον, αυτο με το παγωμα-ξεπαγωμα το κανω απο τοτε που βγηκε η νεα εκδοση.
    Οποιος προλαβε την παλια με τα skill points, θα ξερει οτι τα μαζευαμε για να τα βαλουμε εκει που "θελουμε" (κατηγορια, οχι ικανοτητα, το οποιο σε περιοριζε).
    Με την νεα εκδοση το παιχνιδι δινει % αυτοματα μετα απο καθε ματς σε τυχαιες ικανοτητες. Αυτο ηταν μεγαλη μαλακια και για να μη γραψω ολοκληρη διαμαρτυρια σε φορουμ και ριπορτ, βρηκα αυτο το κολπακι.
    Τους ξεπαγωνω πριν το ματς, τους παγωνω μετα το ματς και με 1 drill παιρνουν οσα % εχουν "αποθηκευτει" για την ειδικη ικανοτητα.
    Νομιζα οτι το ηξερες, Νικο, αλλιως θα το ανεφερα καποια στιγμη. :P

    Δευτερον... Μολις πριν λιγο εκανα προπονηση σε καποιον και αναρωτιομουνα γιατι δεν παιρνει τιποτα. Τωρα ειδα το οριο του 180%.
    Ενα πραγμα θα πω... Κρεμαω τα παπουτσια μου!
    Αυτο ηταν...
    Η τελευταια σταγονα που ξεχειλισε τα παντα.
    Να το χαρουν μονοι τους το κωλοπαιχνιδο!!
    Εχει γινει πια ΚΥΡΙΟΛΟΚΤΙΚΑ ενα παιχνιδι κορωνα ή γραμματα.
    Ολες οι ομαδες θα ειναι εκει, στο 140-180% τα σημαντικα skills του καθε παιχτη, οποτε θα παιζουν ισες ομαδες. Αυτος με το καλυτερο συστημα θα εχει 5% περισσοτερο κατοχη, συν το % των φιλαθλων, συν το μπονους, τα οποια δε θα αξιζουν τιποτα γιατι και σ'αυτο τον τομεα αλλαξαν τον αλγοριθμο...
    Τι να πουμε και για τα αστερια;; Μονο αυτα θα εχουν καποια αξια, αλλα μικρη γιατι τις τελευταιες σεζον χανω απο τυχαιους πολυ πιο αδυναμους.
    Αρα καθαρα κορωνα ή γραμματα.
    Θα βλεπεις επιθετικους με γαματες αμυντικες ικανοτητες και αμυντικους με γαματες επιθετικες ικανοτητες.
    Ωραια πραγματα! Ρεαλιστικα!!

    Και θα σας πω και κατι αλλο...
    Ειλικρινα ποτε μου δεν ειχα μεταλλαγμενο και ουτε 11αδα 9αστερη, αλλα στη τελικη καλυτερα να το αφηνανε οπως ητανε παρα να το κανουν ετσι που ειναι πολυ χειροτερο.
    Τους ειπαμε να διορθωσουν καποια λαθη και αυτοι το πηγανε στο αλλο ακρο.
    Ε, ειναι φουλ ηλιθιοι τα ατομα, τι να πεις!!

    Αρκετα σας κουρασα...
    Θα επανελθω αυριο.
    Last edited by Alexinho; 05-15-2018 at 09:29 PM.

  6. #6
    Rookie divinitygr's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    73
    Δεν ηξερα κανενα απο τα κολπακια,
    υπαρχει περιπτωση να αναφερονται σε καποια δημοσιευση αυτα που ισχιουν ?
    Σιγουρα υπαρχουν και αλλα που δε τα γνωριζουμε αρκετοι

  7. #7
    Rookie crisgr's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    148
    Έριξα μια γρήγορη ματιά στο αγγλικό φόρουμ και το τι γράφουν εκεί.

    Κάποιος σχολίασε ότι όταν το σπίτι σου έχει γεμίσει φίδια, τα σκοτώνεις. Η εταιρεία, έγραψε, γκρεμίζει το σπίτι για να τα σκοτώσει.

    Επίσης, πολλοί εκεί ζητούν να γίνει κάτι για το upselling, δηλαδή η πώληση παικτών σε μεγαλύτερα επίπεδα. Δηλαδή, κάποιος επίπεδο 20 πχ πουλάει παίκτη του σε επίπεδο 21 ή 22; Σε διαπραγματεύσεις αναφέρονταν. Αν δώσεις από το 20 ένα 5* στο 21 θα είναι 4*. Εκτός και αν αναφέρονταν σε πωλήσεις 7* του 20 πχ, αλλά δεν ξέρω τι χρησιμότητα μπορεί να έχει. Εκτός αν έπαιζε κάτι ποιο περίεργο. Δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοούσαν και γιατί ζητούσαν αρκετοί να διορθωθεί αυτό.

    Δυστυχώς, δεν έχω πολύ χρόνο να ασχολούμαι με το παιχνίδι, είχα ακούσει το κόλπο με τις προπονήσεις τερματοφύλακα και το ήξερα, κατανοώ ότι η βασική χρήση του ήταν να κερδίζει χρόνο ο άλλος, αλλά δεν ξέρω αν υπήρχαν και κρυφές χρήσεις. Ιδέα δεν είχα γι' αυτό με το πάγωμα και το ξεπάγωμα.

  8. #8
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Quote Originally Posted by divinitygr View Post
    Δεν ηξερα κανενα απο τα κολπακια,
    υπαρχει περιπτωση να αναφερονται σε καποια δημοσιευση αυτα που ισχιουν ?
    Σιγουρα υπαρχουν και αλλα που δε τα γνωριζουμε αρκετοι
    το κόλπο με τις ασκήσεις GK έχει αναφερθεί αρκετές φορές.
    Εύκολα βρήκα ένα θέμα εδώ
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...%A3%CE%97.html

    Δεν μού 'ρχεται κάτι άλλο στο μυαλό τώρα.
    Ένα άλλο κόλπο που έχω αναφέρει επίσης (για το θέμα των video για τα βαλιτσάκια), είναι ότι βρίσκουμε κατεβάζουμε και παίζουμε μια παλαιότερη έκδοση του παιχνιδιού.
    Η 6.6 κυκλοφοράει και φορτώνει ακόμα αλλά δεν είχα χρόνο να τεστάρω αν και εκεί έχει καταργηθεί το κόλπο με τον τερματοφύλακα.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #9
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ολες οι ομαδες θα ειναι εκει, στο 140-180% τα σημαντικα skills του καθε παιχτη, οποτε θα παιζουν ισες ομαδες
    Αν θυμάσαι @ Alexinho, κάπως έτσι παιζόταν και το παλιό Τ11 και δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτό.
    Μια χαρά ήταν.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #10
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    δεν ηξερα ουτε το κολπο με το gk ουτε παγωμα ξεπαγωμα.κ οταν τα εμαθα δεν τα αναζητησα γιατι δεν γουσταρω να κανω τσατσιες για 5-10% πιθανοτητα να κερδιζω κ να χαιρομαι.κ οποια ρυθμιση ποιοτητας που κανω ειναι με μιση καρδια.

Page 1 of 3 123 LastLast