Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 46
Like Tree29Likes

Thread: Σεζόν 122

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Σεζόν 122

    Η νέα σεζόν με βρίσκει σε διακοπές οπότε κάνω μια ανεπίσημη έναρξη.
    Πως πήγατε την προηγούμενη σεζόν?
    Τι σχέδια έχετε για τη νέα?
    dsio likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Pro dsio's Avatar
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Athens
    Posts
    844
    Καλησπερα και καλη σεζον σε ολους τους managers του Greek TE forum!

    Την προηγουμενη σεζον εκανα το 3ο σερι "τετραπλο", ενω στις ομοσπονδιες υποβιβαστηκαμε στην Gold 1. Γενικα με την Elite Force Hellas παιζαμε σταθερα Gold 1 και ενιοτε ανεβαιναμε Platinum (αλλα τυπικα χωρις να διατηρουμαστε για πανω απο μια σεζον).

    Συντομα στο παιχνιδι συμπληρωνω 3 χρονια και μολις εχοντας ολοκληρωσει το level 34, εχω κατακτησει με την AEK Athens FC:

    1. 11x Triple Crowns
    2. 3x Quadruple Crowns (δηλ. League+CL+Cup+Super Cup)
    3. 29x Πρωταθληματα
    4. 14x Champions League
    5. 18x Cup
    6. 3x Super Cup
    7. Πολλες σεζον με Perfect League Wins 26/26
    8. Μια σεζον χωρις να δεχθω γκολ στο Πρωταθλημα και αλλη μια στο Κυπελλο
    9. Πρωτιες σε εκτακτους διαγωνισμους (events), κλπ.

    Για την επιτευξη των παραπανω, καταλυτικη ηταν η συμμετοχη μου στο Ελληνικο Top Eleven forum, απο το οποιο εμαθα ΠΟΛΛΑ διαβαζοντας τα περισσοτερα απο τα αναριθμητα posts. Η αποκριση ηταν παντα εγκυρη και εγκαιρη και βοηθησε στο να "ξεκολλησω" απο αυτο που φανταζομαι οι περισσοτεροι αρχικα σκεφτομαστε σε τετοιου ειδους παιχνιδια "τι αντι-συστημα να παιξω" ή ακομα "ποια ειδικη ικανοτητα να προσθεσω", κλπ.

    Χωρις να θελω να πρωτοτυπησω, @nikolgiorgos εχεις κανει ειλικρινα εξαιρετικη δουλεια εδω, αλλα και στο αγγλικο site με τις αντιστοιχες αναλυσεις, οι οποιες ολιστικα εξηγουν το παιχνιδι και προτεινουν ενα ειδος walkthrough για συλλογη τιτλων...και μαλιστα πολλων!

    Προφανως σε αυτα τα 3 χρονια το παιχνδι αλλαξε, με θετικα και αρνητικα σημεια. Αναλογα με τις προσδοκιες, αν σου αρεσε, σου εδινε στιγμες διασκεδασης (...ή και εκνευρισμου ). Τα ματς ομοσπονδιων με φιλους, το χτισιμο ομαδας, η αλλαγη τακτικων, οι μεταγραφες, τα διαφορα "μαντζουνια" που επρεπε να χρησιμοποιεις κ.α. ηταν τα αξιοσημειωτα.

    Σε καθε περιπτωση το παιχνιδι αν θες να εισαι ανταγωνιστικος καθε σεζον απαιτει χρονο, π.χ. την 1η Κυριακη να ψαχνεις fast trainers για μεταγραφες, να βλεπεις videos καθημερινα για να μαζευεις "πρασινα", να παιζεις τα κρισιμα ματς κλπ.

    Ετσι η προηγουμενη σεζον ηταν η τελευταια μου στο παιχνιδι (τουλαχιστον για το ορατο μελλον).

    Φυσικα θα συνεχιζω να παρακολουθω τις εξελιξεις, απο το φορουμ φυσικα!

    Καλη συνεχεια!

    XI TREBLE-ADIEU (οπως μετενομασα την ομαδα πριν το uninstall).





    Sent from my SM-T710 using Tapatalk
    Club: LEGENDS FC (Level: 50)
    40x League, 24x Champions League, 26x Cup, 12x Super Cup
    18x Triple Crown
    10x Quadruple Crown

    Association: OPA MATSIOULA F.C.
    Highest Division: Diamond

  3. #3
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    @dsio

    Καλη συνεχεια φίλε, εύχομαι να τα ξαναπούμε.

    Την προηγούμενη σεζόν πήραμε σχετικά ευκολα το τετραπλό βλέποντας μόνο 4-5 αγώνες.

    Αυτή την σεζόν η ομαδα μετονομάστηκε απο
    On vacations
    Σε
    ★ᴛʜᴇ*ɪɴᴠɪsɪʙʟᴇs★

    Δεν κατέβασα ποιότητα και επεσα σε cl με ομάδες 70-120 ενω στο κύπελλο επεσα στο πιο δυσκολο .εχω εναν Ινδονησίο, 140% και ενα λεβελ λιγότερο (δηλαδη 160%)


    Και να ηταν ο μόνος.... Παλιοί γνώριμοι φιλοι (εχω χασει τελικό από εναν) εμφανίστηκαν απο το πουθενά κάνοντας το κύπελλο σχεδόν ακατόρθωτο

    Αρα πλεον ο μονος τροπος για να παιρνεις τρόπαια ειναι να κατεβάζεις ποιότητα πράγμα το οποίο δεν μου αρεσει πλεον.θέλω να παιζω με ισαξιους αντιπάλους .


    Αυτα απο μενα καλη σεζον, παρακάτω θα δείτε μερικούς απο τους παίκτες μου
    dsio likes this.
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Συγχαρητήρια για τα τετραπλα σας.
    Κρίμα που σταματάς Δημήτρη, θα μας λείψεις από το φόρουμ.
    milpol and dsio like this.

  5. #5
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Συγχαρητήρια για τα τετραπλα σας.
    Κρίμα που σταματάς Δημήτρη, θα μας λείψεις από το φόρουμ.
    Κανονισε να σταματήσεις και εσύ και μετα να ψάχνουμε αντικαταστάτη στον αντικαταταστατο
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  6. #6
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Εχω να κανω 30 τρεμπλ. Έιμαι στα 27 ακόμα, δεν τα κατάφερα στο τσουλου την περασμένη σεζον. Ε, ας δούμε πως θα ειναι το Τ11 του 2020 και βλέπουμε.

  7. #7
    Apprentice dragonomicon's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    https://t.me/pump_upp
    Posts
    195
    Εγώ μετά από απουσία 2 χρόνων κοντά ξανάπιασα το παιχνίδι και έφτιαξα ομάδα με καινούργιο σύστημα που το ξέθαψα μέσα απο τις σημειώσεις μου στο λαπτοπ. Το κύπελλο ξεκίνησε με 7-0 και στόχος φετινός είναι το πρωτάθλημα και το κύπελλο. Επίσης θα σας ποστάρω κάποια στιγμή την ανάλυση του συστήματος το οποίο παρεπιτπόντως είναι άκρως ανταγωνιστικό και κοντράρει ανετα το 4-1-2-2-1 v style.
    Nick##### likes this.

  8. #8
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375

    Δεύτερο συνεχόμενο τετραπλό αυτήν η σαιζόν είναι λίγο πιο
    δυσκολα πήραμε μόλις τώρα με λίγα τοκεν 18χρονους η χημεία υπάρχει (περίμενα μέχρι τώρα που τους στέρεψαν τα τοκεν για να πάρω παίκτες τις πρώτες μέρες γινόταν το έλα να δεις αλλά και με αυτούς που είχα τα πήγαν μια χαρά περάσαμε κύπελλο κερδίσαμε τσουλου και πρώτη με εφτάρα στο πρωτάθλημα καλή αρχη σε ολους


    Sent from my iPad using Tapatalk

  9. #9
    Rookie
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    130
    εγώ από τα δύσκολα για να βρω παίκτες βγήκα 3ος αλλά τώρα είναι 2η μέρα που δεν μπορώ να μπω σε κανέναν Η/Υ από όσους έχω δοκιμάσει και σε κινητό δεν φορτώνει κολλάει(ούτε από τον αδερφό μου δεν μπαίνει που αυτός μπαίνει κανονικά.

  10. #10
    Dreamer gkassimis's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Greece
    Posts
    433
    για να καταλαβαιτε για τι μπουρδελο παιχνιδι μιλαμε. ειμαι 70 αγωνες αηττητος και εχω να παρακολουθησω αγωνα κοντα 2 σεζον (μονο ομοσπονδιες μπαινω). τυχαια μπαινω χθες και ο αλλος απων Σεζόν 122-screenshot_2.jpgΣεζόν 122-screenshot_3.jpg κλασικα δεν μπαινω στα αλλα οποτε Σεζόν 122-screenshot_4.jpg Σεζόν 122-screenshot_5.jpgΣεζόν 122-screenshot_6.jpgΣεζόν 122-screenshot_7.png τι να λεμε τωρα
    nikolgiorgos likes this.
    Kyparissia FC
    Level 35
    28 Champions, 15 Champions League, 15 Cups, 2 Super Cup

Page 1 of 5 123 ... LastLast