Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 41 to 50 of 214
Like Tree158Likes

Thread: Διοργανώσεις του Top Eleven

  1. #41
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    να πουλήσεις.
    Το να τους βάλεις11αδα μόνο δεν πιάνει (ούτε το ότι το συμβόλαιο κάποιων λήγει)
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #42
    Newbie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    14
    Καλησπερα και απο μενα. Να κανω μια ερωτηση στους παλαιους. Ειμαι στη 3η σεζον μου και εχω το εξης "θεμα" με το Ch.League: Ολοι στον ομιλο μου, αλλα και στους αλλους ομιλους ειναι lvl.4 και ειμαι ο μονος lvl.3 σε ολη τη διοργανωση.
    Να τονισω οτι στα δυο πρωταθληματα που επαιξα βγηκα 2ος (και τις δυο χρονιες) και τη δευτερη χρονια εφτασα ημιτελικα Ch. League και Κυπελλο.
    Πως γινεται το Τ11 να με εριξε σε ενα τετοιο δυσκολο Ch.League (συνολικα ως διοργανωση); Καμια ιδεα;

  3. #43
    Addicted Tesla's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    640
    Οι λεγόμενες αδικίες του παιχνιδιού. Έχουμε κάνει άπειρα ποστ επί του θέματος. Ένας λόγος μπορεί να είναι οι φίλοι που έχεις. Αν είναι στο ίδιο επίπεδο σαν και σένα (+/-1) σας βάζουν στους ιδιους σερβερ, συνεπώς και στην ίδια διοργάνωση (συνήθως). Οπότε απέφυγε να έχεις άγνωστους φίλους που είναι πολύ δυνατοί σε σχέση με σένα.
    Γενικά πάντως είναι έτσι ο αλγόριθμος του παιχνιδιού. Τυχαίος και είτε άδικος είτε σε κάνει μάγκα.
    dathanassiou and nikolgiorgos like this.

  4. #44
    Newbie
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    14
    Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Η αληθεια ειναι οτι εχω μονο 2 φιλους που ειναι πιο πανω απο εμενα αλλα δε περιμενα να με "τραβηξουν" ηδη απο τη 3η σεζον και 2η στο CL. Επισης δεν τους ειδα στους αλλους ομιλους μιας και εγω ειμαι lvl.3 και εκεινοι ειναι lvl. 37 & lvl. 57

  5. #45
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Το παιχνίδι διαβάζει την ποιότητα της ομάδας σου και όχι το λέβελ. Έτσι σε βάζει με αντιπάλους που να είναι κοντά στη δυναμικότητα σου και συνήθως αυτοί είναι πιο πάνω λέβελ από σένα.
    Δεν έχει καμμία σχέση με τους φίλους που γράφει ο Τέσλα πιο πάνω
    madflo19 likes this.

  6. #46
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by Ioannis Boulakas View Post
    Το παιχνίδι διαβάζει την ποιότητα της ομάδας σου και όχι το λέβελ. Έτσι σε βάζει με αντιπάλους που να είναι κοντά στη δυναμικότητα σου και συνήθως αυτοί είναι πιο πάνω λέβελ από σένα.
    Δεν έχει καμμία σχέση με τους φίλους που γράφει ο Τέσλα πιο πάνω
    Την ποιότητα που έχει η ενδεκάδα τη στιγμή που γίνονται οι κληρώσεις ή διαβάζει συνολικά το ρόστερ?
    Αν δηλαδή τοποθετήσω τυχόν σαπάκια βασικούς υπάρχει περίπτωση να μπερδέψω τους αλγόριθμους του συστήματος και να τύχω μιας πιο βατής κλήρωσης?

  7. #47
    Famous Cloverfield's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    1,766
    Υπαρχει τροπος να το κανεις αλλα δεν είναι τοσο εύκολο, την ποιοτητα την υπολογιζουν βαση των 14 (περιπου) καλυτερων παικτών. Αρα για να καατφερεις να ριξεις την ποιοτητα πρεπει να πουλησεις τελος της σεζον αρκετους παικτες , να εχεις στην 14αδα σου 3-5 μοναστερους, και αρχη σεζον αφου εγινε το σταυρωμα των κληρωσεων , ξαναφριαχνεις την ομαδα σου.

    Καθολου εύκολο task

    Τσεκαρε πρωτο ποστ για το κυπελλο πως γινεται να ριξεις ποιοτητα.
    Δεν ειμαι σιγουρος ομως οτι στο τσουλου σημαινει οτι αν ριξεις ποιοτητα δεν θα σε κληρωσει με +1 λεβελ αντιπάλους
    Last edited by Cloverfield; 04-05-2017 at 04:27 PM.
    nikolgiorgos likes this.
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [First team] Clover 13 - Panathinaikos FC Legends
    -->Team Showcase<--
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣
    [Second team] Angry Sheep FC
    ♣----------------------------------------------------------------------------♣

  8. #48
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, στο ch.l. επηρεάζει η ποιότητα που τελειώνει η ομάδα την σεζόν.
    αυτό όμως δεν είναι γκαραντί 100% (όπως ας πούμε στο παλιό κύπελλο, όπου κατεβάντας την ποιότητα έπαιζες με χαμηλότερου επιπέδου ομάδες).
    πάλι μπορεί να σε ρίξει σε +1 lv τσου-λου.

    οι φίλοι μπορεί να σε τραβήξουν σε ένα +1 lv κύπελλο ή ch.l. αν είναι αυτοί ένα επίπεδο πάνω ή αν η κλήρωση τους βάλει εκεί (στον ίδιο σέρβερ φυσικά).
    όχι τόσο "δυνατός" παράγοντας επηρεασμού, αλλά παίζει και αυτό.

    τέλος, οι τοπ 14 παίκτες (άσχετης σειράς) είναι ο στάνταρ τρόπος που μετριέται η ποιότητα (περιλαμβάνονται οι παίκτες που λήγει το συμβόλαιο).
    υπάρχουν πολλές ομάδες παρατημένες, οι οποίες όμως έχουν το μίνιμουμ των 14 παικτών, οπότε πρέπει να περιλαμβάνει και αυτές ο υπολογισμός των κληρώσεων.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  9. #49
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Πάμε να δούμε τι παίζει τώρα τελευταία με τις διοργανώσεις.
    Αφού έμεινα 4 σεζόν στο ίδιο επίπεδο, την περασμένη σεζόν είπα να προχωρήσω.
    Η βασική ομάδα μετά από τόσες σεζόν, ανέβηκε στα 8* χωρίς να κάνω έντονη προπόνηση, απλώς την καθημερινή και όποτε είχα φουλ κατάσταση.
    Επειδή είπα να κυνηγήσω το τρεμπλ (το 11ο) έπρεπε να κατεβάσω ποιότητα.

    Ετσι τους έβγαλα στο σφυρί

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-team-d28-general.jpg

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-selling-d28.jpg

    Κράτησα μερικούς καλούς καθώς και παλιούς παίκτες τις ακαδημίας (0Τ) οι οποίοι έχουν χαμηλότερη ποιότητα από το οπτικό 1* που βλέπετε.

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-selling-2.jpg
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #50
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Έτσι η ομάδα ξεκίνησε έτσι την σεζόν (μου έδωσε και 2 βετεράνους το σύστημα για να έχω 14 παίκτες με συμβόλαιο)

    Διοργανώσεις του  Top Eleven-team-d1-b.jpg

    Η ποιότητα της ομάδας είναι λίγο πάνω από 70%.
    Στο τσου-λου παίζω με ίδιο επίπεδο ή -1.
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-ch-l-opponents.jpg

    Το ίδιο και στο κύπελλο.
    Διοργανώσεις του  Top Eleven-cup-game-1.jpg

    Ξεκινώ με εύκολες ομάδες οπότε έχω και χρόνο για να φτιάξω την ομάδα.
    Απλώς να ετοιμάσω μια όμάδα 12-13 παικτών και τους άλλους σιγά-σιγά.
    madflo19, dsio and milpol like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast