Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 125
Like Tree32Likes

Thread: Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε

  1. #41
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    lv 14- max q89 - max 83-86M
    Αυτή είναι η εξίσωσή σου (όπως απάντησε και ο @Rizla στο αγγλικό φόρουμ πιο πριν).
    Οι τοπ κλας είναι στα 80 μύρια.
    Ο δικός σου πρέπει να είναι 2ης κλάσσης.
    Που σημαίνει ότι αν γίνει 5*, σε μια προπόνηση 15-16% απώλεια κατάστασης (ένα πράσινο) , θα κερδίζει 2-3% skills ενώ ο 1ης κλάσης
    (αυτός > lv 16- max q99 - max 104M), θα κερδίζει 4%.

    Δημοπρασία πριν από λίγο ( θεατής εγώ ). Ένας 58 lvl και ο άλλος 5 lvl διεκδικούν 5*. Πώς ακριβώς γίνεται αυτό; Το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι συμβαίνει κάτι αντίστοιχο με τις ομοσπονδίες. Ίσως γιατί αυτό δε βρίσκω 3* και 4* fast trainers με το κατάλληλο value. Προφανώς άλλη αξία θα έχουν στο δικό τους lvl και άλλη στο δικό μου. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Εκτός και αν αυτός από το 5 lvl διεκδικούσε έναν 10* και ο άλλος από το 58 lvl έναν -10*

    Αυτός μάλλον είναι ε;Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-screenshot_2018-07-20-02-02-53-241_eu.nordeus.topeleven.android.jpg
    Last edited by DaLioS; 07-19-2018 at 11:04 PM.

  2. #42
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Ακριβώς , όπως με τις ομοσπονδίες.
    Ο παίκτης lv58 στη δική του τη μάσκα, βλέπει αυτόν το παίκτη στα 130 Μ' ας πούμε, και με άλλα χαρακτηριστικά.
    Αν τον πάρει αυτός τελικά και πας στο προφίλ του, θα δεις αυτόν τον παίκτη με άλλη τιμή και άλλη ποιότητα, θα είναι (280) πχ.
    Θα τον δεις και σαν 9* φυσικά αλλά αν πας στην ομοσπονδία του και δεις εκεί τους παίκτες του, θα είναι 4* ξανά.

  3. #43
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by Ποσιδονας View Post
    Ακριβώς , όπως με τις ομοσπονδίες.
    Ο παίκτης lv58 στη δική του τη μάσκα, βλέπει αυτόν το παίκτη στα 130 Μ' ας πούμε, και με άλλα χαρακτηριστικά.
    Αν τον πάρει αυτός τελικά και πας στο προφίλ του, θα δεις αυτόν τον παίκτη με άλλη τιμή και άλλη ποιότητα, θα είναι (280) πχ.
    Θα τον δεις και σαν 9* φυσικά αλλά αν πας στην ομοσπονδία του και δεις εκεί τους παίκτες του, θα είναι 4* ξανά.

    Άρα όλοι αυτοί οι 3* 4* είναι ή όχι fast trainers; Ειναι περίπλοκη η φάση νομίζω παίδες. Εσείς αναφέρεται κάποια standards που όντως υφίστανται ανα επίπεδο, αλλά για να εντοπίσουμε εναν 3* 4* fast trainer είναι δύσκολο ( τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται ). Scanαρω όλη μέρα την αγορά και μόνο τον παραπάνω παίκτη βρήκα κοντά στις προδιαγραφές και αυτός δεν ξέρω αν είναι

    Ποσειδώνα ο παίκτης στον οποίο αναφέρομαι δεν είναι αυτός της φωτογραφίας. Ήταν ένας fast trainer 18 ετών 104μυρια 99 ποιότητα 16 επίπεδο. Η φωτογραφία παρατέθηκε ως παράδειγμα για να μου πείτε εάν είναι fast trainer ή όχι.

    Αν μπορείτε διαγράψτε το παρακάτω σχόλιο, ευχαριστώ και συγγνώμη αλλά μπερδεύτηκα όταν το έγραφα.
    Last edited by DaLioS; 07-20-2018 at 01:40 PM.

  4. #44
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    [QUOTE=DaLioS;547964]Άρα όλοι αυτοί οι 3* 4* είναι ή όχι fast trainers; Ειναι περίπλοκη η φάση νομίζω παίδες. Εσείς αναφέρεται κάποια standards που όντως υφίστανται ανα επίπεδο, αλλά για να εντοπίσουμε εναν 3* 4* fast trainer είναι δύσκολο ( τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται ). Scanαρω όλη μέρα την αγορά και μόνο τον παραπάνω παίκτη βρήκα κοντά στις προδιαγραφές και αυτός δεν ξέρω αν είναι 🤔

    Ποσειδώνα ο παίκτης στον οποίο αναφέρομαι δεν είναι αυτός της φωτογραφίας. Ήταν ένας fast trainer 18 ετών 104μυρια 99 ποιότητα 16 επίπεδο. Η φωτογραφία παρατέθηκε ως παράδειγμα για να μου πείτε εάν είναι fast trainer ή όχι.

  5. #45
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Ήταν ένας fast trainer 18 ετών 104μυρια 99 ποιότητα 16 επίπεδο. Η φωτογραφία παρατέθηκε ως παράδειγμα για να μου πείτε εάν είναι fast trainer ή όχι.
    μας μπερδεύεις ρε φίλε.
    ναι, αυτός είναι.
    Πάντως οι τοπ γρήγοροι δεν είναι εύκολο να βρεθούν.
    Παλιά όταν δεν άλλζαν τόσο γρήγορα οι παίκτες στην λίστα των μεταγραφών, μπορεί και να έβρισκα μόνο 2-3 περιπτώσεις σε όλη τη σεζόν.
    Τώρα είναι πιό εύκολο αλλά πρέπει να είσαι από πάνω από την λίστα να βλέπεις ποιοι βγαίνουν κάθε 5 λεπτά.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #46
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    μας μπερδεύεις ρε φίλε.
    ναι, αυτός είναι.
    Πάντως οι τοπ γρήγοροι δεν είναι εύκολο να βρεθούν.
    Παλιά όταν δεν άλλζαν τόσο γρήγορα οι παίκτες στην λίστα των μεταγραφών, μπορεί και να έβρισκα μόνο 2-3 περιπτώσεις σε όλη τη σεζόν.
    Τώρα είναι πιό εύκολο αλλά πρέπει να είσαι από πάνω από την λίστα να βλέπεις ποιοι βγαίνουν κάθε 5 λεπτά.
    Όπου δεν έγινα κατανοητός πες μου να το εξηγήσω περαιτέρω.

  7. #47
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    λοιπόν, αύριο θα είσαι lv17 ?
    οι 5* γρήγοροι πάνω από 100 και οι 3* περίπου 90 μ'
    DaLioS likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #48
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    λοιπόν, αύριο θα είσαι lv17 ?
    οι 5* γρήγοροι πάνω από 100 και οι 3* περίπου 90 μ'
    Το chart αναφέρει 90-92. Εάν λόγου χάρη είναι κάποιος 3μισαστερος στα 89 ή 93 θεωρείται fast;Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-screenshot_2018-07-21-12-21-45-981_eu.nordeus.topeleven.android.jpg
    Last edited by DaLioS; 07-21-2018 at 09:22 AM.

  9. #49
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    ναι, σε αυτό το lv, τα 3-4 M' πάνω-κάτω δεν πειράζει.
    Σε πιο πάνω επίπεδα το 1 Μ' αξίας θα κάνει την διαφορά
    DaLioS likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #50
    Rookie DaLioS's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    140
    Επίπεδο 17, 3* fast trainer θεωρητικά 90-92 μύρια. Αυτος με τα 97 τι είναι;Ποιοί είναι οι "γρήγοροι" παίκτες και πως τους βρίσκουμε-screenshot_2018-07-25-11-15-37-605_eu.nordeus.topeleven.android.jpg

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast