Page 21 of 24 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast
Results 201 to 210 of 235
Like Tree70Likes

Thread: Διάφορες ερωτήσεις για το παιχνίδι

  1. #201
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    τι επίπεδα είναι οι ομάδες σου, δεν μας λες.
    Επίσης πρέπει να έχει πάνω απο 14 παίκτες αλλιώς δεν μπορείς να πουλήσεις παίκτη.
    Αυτό είναι βασική αρχή.
    Επίσης διάβασε αυτό
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...%B9%CF%82.html
    milpol likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #202
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Η μία ομάδα είναι στο 8ο επίπεδο και η άλλη στο 4ο. Από καμία ομάδα δεν μπορώ να πατήσω το κουμπί και να κάνω προσφορά (ακόμα και από την μικρότερη στη μεγαλύτερη σε παίχτες φαίνονται αρκετά χαμηλότεροι από 100% σε αυτήν). Ναι και οι δύο ομάδες έχουν ρόστερ πάνω από 14 παίχτες.Λέω να πάω έναν παίχτη σε 99% να δω πώς φαίνεται

  3. #203
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Κατ'αρχήν πρέπει να βλέπεις τις 2 ομάδες φυσικά, όχι μέσω ομοσπονδίας.
    Κατά δεύτερο λόγο, ακόμα κι αν κάλεσες το 2ο fb σου να ξεκινήσει να παίζει το παιχνίδι, υπάρχει περίπτωση να μην το έβαλε στον ίδιο σέρβερ.
    Παλιά ήταν 99% ο κανόνας αλλά δεν ξέρω μήπως αλλάξαν κάτι τελευταία λόγω των κόλπων που κάνουν κάποιοι για τους μεταλλαγμένους.
    milpol and mkouk like this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  4. #204
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Μάλλον έτσι είναι φίλε και την πατήσαμε, γιατί περίμενα να μεταφέρω κανέναν παίχτη μέσω της μιας μου ομάδας....

  5. #205
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    όταν ξεκινάει η σεζόν, κάνω πλάνα ποιους θα κρατήσω και την επόμενη σεζόν και επενδύω σε αυτούς.
    δεν πιστεύω ότι υπάρχουν πλέον "καλοί" ή "κακοί" παίκτες.
    απλα΄γρήγοροι ή όχι.
    αν πάρεις δύο πλάγιους και ρίξεις πράσινα, παίζεις σωστά, θα σου βγουν.
    από τον st πχ, μην περιμένεις πολλα΄πράγματα, εκτός να τον βάλεις να χτυπάει φάουλ.
    Είπα να το συνεχίσω εδώ γιατί μου φαίνεται πιο σχετικό.

    Εγώ κάνω ρύθμιση ποιότητας και την επόμενη σεζόν απλά ψάχνω για τις θέσεις που έδιωξα (οι οποίοι συνήθως είναι αυτοί που γίνονται 23 την επόμενη σεζόν εκτός από τον επιθετικό).Ακόμα δεν έχω χτυπήσει μικρούς οι οποίοι να μην μπουν απευθείας στην βασική ενδεκάδα ή μεγαλύτερους από 18χρονών (με εξαίρεση και πάλι τον επιθετικό). Φέτος έχω 4 παίχτες που είναι 22 και θα τους διώξω του χρόνου, μεταξύ των οποίων είναι και οι δύο πλάγιοι. Σκέφτομαι φέτος να τους κάνω αντίστροφη προπόνηση στη καθημερινότητα της σεζόν (δηλαδή άμυνα στους πλάγιους και αντεπιθέσεις στους αμυντικούς) γιατί τα στατιστικά τους είναι πολύ υψηλά στα άσπρα και μηδενικά στα γκρι.Επίσης λέω να αρχίσω να χρησιμοποιώ κάθε μέρα τα ~10πράσινα που είναι για την προπόνηση σε αυτούς τους παίχτες για τον παραπάνω σκοπό.

  6. #206
    Newbie
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    2

    Υψηλά ποσοστά ικανοτήτων

    Καλησπέρα σε όλους,

    Στο τέλος κάθε σεζόν, μειώνονται τα ποσοστά των ικανοτήτων σε -20%. Πολλοί επιλέγουν το Tanking, για να μην μειώνονται τα ποσοστά τους. Πώς είναι δυνατόν όμως να υπάρχουν managers οι οποίοι έχουν παίχτες σε ηλικία πχ 19 ετών με 9αστέρια, 200+%, (330) ?

    Εκτός αν πληρώνουν ...

    Επίσης υπάρχει δυνατότητα ένας manager να κάνει restart την ομάδα του και να την ξανακτίσει με όσα tokens έχει αγοράσει? Κάτι παρόμοιο γίνεται σε άλλα παιχνίδια, πχ Dream league soccer, etc

  7. #207
    Newbie
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    2
    Καλησπέρα σε όλους! Έχω 2-3 απορίες:

    Α) Σχετικά με το Tanking και τη μείωση του % κατά 20%. Αν δεν παραμείνεις στην κατηγορία από θέση 9 και κάτω και υποβιβαστείς, εξακολουθεί η μείωση ?
    Β) Πως γίνεται να υπάρχουν managers με παίχτες ηλικία πχ 19, 20 ετών και ποσοστά (300)200% ? Εκτός αν πληρώνουν...

  8. #208
    Moderator milpol's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Greece
    Posts
    2,023
    Καλησπέρα φιλε. Απο οτι καταλαβαίνω εισαι καινούργιος στο παιχνίδι.

    Οταν τελειώνεις την σεζον κατω απο την 9η θεση δεν χάνεις 20%.

    Τους managers με πιο μεγάλο λεβελ τους βλέπεις 200% .πχ εδω έχουμε ενα φιλο μου (που όπως λες εχει 18-19χρ παίκτες) και μου τον δείχνει 200% ΑΛΛΑ αμα παω απο την ομοσπονδία του οι παίκτες εμφανίζονται κανονικά .δες τα παραδείγματα

    Tiger FC level 1
    For official in-game help please refer to Top Eleven Support here.
    I upload top eleven content on my YouTube Channel.

  9. #209
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Επίσης υπάρχει δυνατότητα ένας manager να κάνει restart την ομάδα του και να την ξανακτίσει με όσα tokens έχει αγοράσει?
    παλιά γιν'οταν, εδώ και 2 χρόνια το κατάργησαν.

    Πως γίνεται να υπάρχουν managers με παίχτες ηλικία πχ 19, 20 ετών και ποσοστά (300)200% ? Εκτός αν πληρώνουν...
    'οχι φυσικά

    διάβασε εδώ #58
    https://forum.topeleven.com/%CE%95%C...1%CE%B1-6.html
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  10. #210
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    έχει καμία σημασία πώς διαλέγουμε τους παίχτες μας για τα πέναλτυ?
    συνήθως βάζω αυτούς που έχουν το καλύτερο τελείωμα και μετά το καλύτερο σουτ. Απλά φέτος παρατηρώ ότι αφού κλείσω με τους επιθετικούς/δεκάρια/εξτρέμ, οι δύο καλύτεροι που απομένουν είναι δύο αμυντικοί και όχι κεντρικοί. Έχει καμία σημασία η θέση ή η απόδοση του παίχτη στην διάρκεια του αγώνα? αξίζει να κάνεις αλλαγή στο τέλος για να βάλεις πχ επιθετικό που έχει καλύτερες ικανότητες?
    milpol likes this.

Page 21 of 24 FirstFirst ... 111920212223 ... LastLast