Page 19 of 24 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 181 to 190 of 235
Like Tree70Likes

Thread: Διάφορες ερωτήσεις για το παιχνίδι

  1. #181
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Δύο ερωτήσεις παίδες :

    1η Ερώτηση:
    Τι γίνεται αν πας όλη τη σεζόν με τους ίδιους παίκτες χωρίς να χρησιμοποιήσεις τις αλλαγές απλά χρησιμοποιώντας μερικά πράσινα? έχει καμιά επίπτωση στην απόδοση των παικτών σου? (Βλέπεις δηλαδή μικρότερη απόδοση στα παιχνίδια, από ότι αν χρησιμοποιούσες αναπληρωματική ομάδα σε μερικά fixtures?) Το λέω γιατί στις προηγούμενες δύο σεζόν, αν και χρησιμοποιούσα αναπληρωματική ομάδα στα αδιάφορα παιχνίδια του κυπέλλου και του CL, έβλεπα ότι ειδικά για τα παιχνίδια του CL οι παίκτες κέρδιζαν παραπάνω skills από τα παιχνίδια του πρωταθλήματος

    2η Ερώτηση:
    Από αναπληρωματικούς τι έχετε στην ομάδα σας;
    Το λέω γιατί ποτέ μέχρι τώρα δεν είχα ξεπουλήσει ομάδα για να πέσω σε καλύτερες κληρώσεις, οπότε στην ουσία έπαιρνα νέους παίκτες και οι παλιοί γινόταν κατά κάποιο τρόπο αναπληρωματικοί, τώρα όμως μήπως πρέπει να πάρω και μερικούς 4στερους-5στερους αναπληρωματικούς με πολλές θέσεις για την περίπτωση που πρέπει να τραυματιστεί παίκτης κλειδί κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού?

  2. #182
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    δεν χρειάζεται.
    3 πενταστερους σε άμυνα, μέση και επίθεση είναι οκ.
    και ένα 3* gk.

  3. #183
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    παιζει ρολο απο τις θεσεις που εχει ενας παικτης ποια ειναι πρωτη;
    δηλαδη αν ειναι καλυτερος στην πρωτη που δειχνει ή ειναι απλα η πρωτη που ηξερε;
    ευχαριστω...

  4. #184
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Όχι, δεν έχει να κάνει με την απόδοση και τη σειρά της θέσης.
    Ισως ένα εσωτερικό ταλέντο μπορεί να μετράει περισσότερο, ίσως την προηγούμεενη σεζόν να απέδιδε περισσότερο σε άλλη θέση,
    ίσως οι συμπαίκτες.
    Πάντως δοκίμασε.

    Επίσης κάποιος στο φόρουμ) (δεν θυμάμαι, νομίζω ο volos) ανέφερε ότι ανάλογα με τη θέση κερδίζει περισσότερα αντίστοιχα skills.
    Δηλ. ο DC-DMC θα πάρει περισσότερα αμυντικά skills από έναν αγωνα ή από τον τίτλο του παίκτη του αγώνα ενώ ο DMC-DC θα πάρει περισσότερα skills μέσου.

    Δεν έχω μπει σε τόσο λεπτομέρεια γιαα να είμαι ειλικρινής.
    Doors FC likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #185
    Rookie
    Join Date
    May 2018
    Posts
    67
    ψαχνουμε για παικτη να τον βαλουμε στην ομοσπονδια μας ειμαστε στην πλατινουμε για 2 σερι χρονια θελουμε ν εχει ομαδα κοντα στο 100% να μπαινει στους αγωνες και να δινει τα μπονους

  6. #186
    Addicted
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    518
    καλησπερα,δεν ξερω αν εχει ρωτησει αλλος ή το εχετε επισημανει καπου.

    στην καρτελα μανατζερ κατω απο εκει που λεει πρωταθλημα,τσουλου ή σουπερ λιγκ,κυπελλο...γραφει επιπεδο ταδε.τι σημαινει;
    Διάφορες ερωτήσεις για το παιχνίδι-screenshot_1.jpg
    μηπως οτι τη συγκεκριμενη σεζον κληρωθηκα στο πρωτ με επ 63 στη σουπερλιγκ 65 κ κυπ 64;
    ευχαριστω..

  7. #187
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Σημαίνει ότι έπαιξες (και) με ομάδες ανωτέρου επιπέδου.
    Είχες κάποιες +1 στο κύπελλο και +2 στο τσουλου
    Doors FC likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  8. #188
    Rookie Ragnar7's Avatar
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    78
    καλησπερα ομαδα
    μια ερωτηση γιατι ειμαι νεος..
    επιτρεπετε να εχω και δευτερη ομαδα σε αλλο σερβερ χωρις να υπαρχει αλληλεπιδραση καμια
    περαν της κοινης ip ?

  9. #189
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    Επιτρέπεται να έχεις και 2η και 3η και όσες ομάδες θες.
    Και στον ίδιο σέρβερ και ίδιο πρωτάθλημα.
    Δύο πράγματα δεν πρέπει να κάνεις.
    - Να υποστηρίξεις την μια σου ομάδα με την άλλη (μπορείς να δεις μόνο αλλά μην πατήσεις υποστήριξη)
    - Να στήσεις αγώνα αν παίζεις στο ίδιο πρω, δηλ. να παίξεις με τρελό σύστημα ενάντια στην άλλη σου ομάδα και να χτυπάς τα παιχνίδια των ανταγωνιστών.

    Εκτός αν η 2η σου ομάδα έχει άλλα χαρακτηριστικά, διαφορετικό πρόσωπο στο facebook, άλλο όνομα ομάδας κλπ
    και δεν φαίνεται ότι είσαι εσύ από πίσω.

    Στην δεύτερη περίπτωση, με στημένο αγώνα στα παιχνίδια πρω, πάλι μπορεί να φας καταγγελία και ban.

  10. #190
    Apprentice
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    244
    Καλημέρα παίδες, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

    Έχω δυο βασικούς παίχτες τους οποίους σκοπεύω να διώξω στο τέλος της σεζόν.Για αυτούς ο βοηθός μου έβγαλε ότι λήγει το συμβόλαιό τους στο τέλος της σεζόν επίσης.
    Εάν δεν τους κάνω ανανέωση τους επηρεάζει κάπως (πχ σε ηθικό, απόδοση) ή αξίζει να τους αφήσω έτσι για να γλιτώσω λίγα χρήματα?

Page 19 of 24 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast