Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 24
Like Tree16Likes

Thread: Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus

  1. #1
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714

    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus

    Μου είχε κάνει εντύπωση από την αρχή για αυτό το έθεσα σαν ερώτηση εδώ
    https://forum.topeleven.com/top-elev...questions.html

    ότι όλοι οι παίκτες της αγοράς μοιάζουν με nordgen (παίκτες της nordeus από ψεύτικες ομάδες).
    Εδώ ένας φίλος αναπτύσει την θεωρία αυτή
    https://forum.topeleven.com/top-elev...layers-go.html

    η οποία επιβεβαιώνεται σήμερα
    https://forum.topeleven.com/top-elev...on-system.html

    Οι παίκτες που αγοράζουμε είναι φτιαχτοί, δεν είναι από άλλους παίκτες-μάνατζερ γιατί απλά τους παίκτες μας τους αγοράζει η nordeus με fake δημοπρασίες.
    Ενδιαφέρον αυτό.

    Μειώνεται το λεγόμενο συναίσθημα ή η αίσθηση προσομοίωσης .
    Εδώ ας πούμε πούλησα από την ομάδα που σταματάω αύριο, τον ΡΙΝΟΚΕΡΟ (αφιερωμένη σε Αργεντίνους σταρ), τον καλύτερο μου παίκτη τον Maradona, σε κάποιον άγνωστο που επίσης είναι φαν της Αργεντινής (πήρε άλλους 4 παίκτες μου).
    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-sell-maradona.jpg

    Από την άλλη βέβαια, με την ομάδα που έχω παρκαρισμένη στο επίπεδο 1, πήρα έναν παικταρά μόλις με 1 τοκεν (όσοι έχουν εμπειρία από LV1 ξέρουν τι χαμός γινεται εκεί)
    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-new-buy-ulaga.jpg


    και επίσης πούλησα έναν 32χρονο 2*..
    Πράγμα επίσης αδύνατο με το παλιό σύστημα.
    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-new-sell-athanasop.jpg
    Last edited by nikolgiorgos; 05-02-2017 at 05:46 PM.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  2. #2
    Apprentice Fcgrfr's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    277
    Μια χαρά τα χει προγραμματισει η Nordeus τους παίχτες που πουλάμε τους αγοράζει με εικονικές δημοπρασίες κοντά στην πραγματική τους αξία ενώ για αυτούς που προσφέρει πρέπει να πληρώσεις πάνω από την άξια τους ανάλογα με τα χτυπήματα των άλλων μάνατζερ που μπορεί να φτάσει κ σε αρκετά μεγάλο ποσό χωρια τα τοκενς. Γενικά έχει γυρίσει σελίδα η εταιρία καθαρά κ ξεσταρα προς το κέρδος καλώντας να ξηλωθούμε....
    imperium, milpol and PanosGR like this.

  3. #3
    VIP Nick Lizas's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Posts
    1,375
    θα τανκαρουμε και επα να παρω 2 παικτακια για να τους φτιαξω τον ενα τον κτυπαγαν 2 που ηταν λεβελ 55
    πηγαιναμε χτυπημα στο χτυπημα φθασαμε στα 11 τοκεν και ειχα βαλει σκοπο να δωσω μεχρι 30
    αρχιζω και χτυπαω 9 φορες συνεχομενα παμε στα 20 ο ενας ακολουθει χτυπαω αλλα 5 ακολουθει, απανωτα αλλα 5
    και ο αλλος εγκατελειψε τον πηραμε τον andrea sandro


    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-screenshot_350.jpgΤο νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-screenshot_349.jpg
    Ioannis Boulakas likes this.

  4. #4
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
    θα αναφέρω μερικά tips παρακάτω

    - Δεν αγχωνόμαστε για το αν ο παίκτης μας μόλις πάτησε το επόμενο αστέρι.
    Ως τώρα, τον κρατούσαμε (αν θέλαμε να τον δώσουμε εννοώ) στην ποιότητα _4 ή _9 γιατί μετά δεν πουλιόταν με τίποτα.
    Τώρα με 2-3 δημοπρασίες τον δώσαμε (και μάλιστα πούλησα παίκτες τέτοιους χωρίς έκπτωση).

    - Δεν αγχωνόμαστε για το αν ο παίκτης μας έχει κακά στατιστικά. Πριν, είχα ένα ζόρι αν πχ πουλούσα έναν φορ με 1 γκολ στα 10 παιχνίδια. Τώρα δεν υπάρχει θέμα, θα πουληθεί ούτως ή άλλως.

    - Στα μικρά lv υπάρχει ένα θέμα με τα χρήματα αλλά πάνω από ένα επίπεδο (περίπου 15-16 αν έχεις τελειώσει και το γήπεδο κομπλέ), σου περισσεύουν και δεν ξέρεις τι να τα κάνεις.

    - Επίσης σήμερα παρατήρησα, επειδή έχω και ομάδα στο Lv1, σε αυτό το επίπεδο είναι μόνο ομάδες lv1 & lv2 ενώ με την άλλη μου ομάδα, τον ΝΙΚ, στο Lv30 δεν είδα μάνατζερ απο χαμηλά επίπεδα.
    πρέπει να έχουν βάλει μια διαβάθμιση.
    Καλό αυτό, γιατί οι νέοι ποντάρουν σαν τρελοί.

    - Εχει μερικούς παίκτες με τριπλές (εξτρά) θέσεις, που δεν υπήρχαν παλιά.
    Πολύ χρήσιμοι.

    και φυσικά αυτοί που είναι στα πολύ ψηλά lv και στην αγορά δεν υπήρχε τίποτα, τώρα βλέπουν φως.
    Last edited by nikolgiorgos; 06-03-2017 at 05:19 PM.
    Nick Lizas likes this.
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  5. #5
    Greek Forum Moderator nikolgiorgos's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    17,714
    Tips – συνέχεια
    Κάποιες φορές έβαζα εξτρά ειδική ικανότητα σε νέους γρήγορους παίκτες, με την λογική ότι έστω και αν δεν μου έβγαινε χρήσιμη αυτή η ικανότητα, τουλάχιστον θα πουλούσα εύκολα τον παίκτη μου και σε καλή τιμή.
    Τώρα πλέον αφού αγοράζει τον παίκτη μου bot ομάδα, δεν υπάρχει λόγος για αυτό, εκτός αν το κυνηγήσω μέσω διαπραγμάτευσης.
    Οπότε να είστε προσεκτικοί με αυτό.
    Θα πρότεινα δηλ. να επενδύσετε πράσινα μόνο σε χρήσιμες ικανότητες όπως «κεφαλιές» ή «τείχος» που τα βλέπουμε να δουλεύουν συχνά, ή κανέναν ειδικό στα φάουλ ή στα κόρνερ.
    Αντί να βάζετε ικανότητες όπως σπεσιαλίστας στα πέναλτυ, ένας προς έναν, κρυφός κυνηγός, πλαίυ-μέηκερ ή ντριμπλέρ, επενδύστε τα σε ποιότητα.
    Μην ξεχνάτε ότι ανεβάζοντας την ποιότητα, ανεβαίνει και η αξία του παίκτη (τουλάχιστον στα μικρο-μεσαία επίπεδα).
    Και τα χρήματα πλέον είναι πολύτιμα.

    «Όλοι οι παίκτες είναι από bot ομάδες, άρα δεν έχουν στατιστικά, άρα δεν μπορούμε να διακρίνουμε αν είναι καλοί παίκτες.»
    Χμμ, αυτό κρύβει και έναν μύθο.
    Υπάρχουν άραγε «καλοί» παίκτες ?
    Δεν ξέρω.
    Πολλές φορές πούλησα παίκτες μου με καλά στατιστικά οι οποίοι δεν έπαιζαν καλά στις επόμενες ομάδες.
    Επίσης κάποιες φορές πήρα παίκτες με κακά στατιστικά αλλά έδεσαν και έπαιξαν καλά στις ομάδες μου.
    Επίσης κάποιες φορές, ξεκίνησα την σεζόν χτίζοντας την ομάδα από την αρχή με αρκετούς νέους γρήγορους παίκτες.
    Αφού έκανα δυναμικές προπονήσεις και τους ανέβασα ποιότητες, μετά μερικές ημέρες έστρωσε η ομάδα και πετούσε.
    Είναι περισσότερο θέμα χημείας, αύξησης ποιότητας της ομάδας και σωστό μανατζαρίσμα/κοουτσάρισμα.


    Αφού όλοι οι παίκτες στη αγορά είναι πια nordgen, τότε είναι πολύ πιθανόν οι νέοι και ακριβοί να είναι και γρήγοροι (αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο, αλλά δοκιμάστε ).
    Καλώς ήρθατε στο Ελληνικό φόρουμ
    http://forum.topeleven.com/%CE%93%CE...%B4%CE%B1.html

  6. #6
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Αυτο που εχω παρατηρησει μετα απο τοσες μερες στη διαδοχη κατασταση,ειναι πως για να χρυσωσει το χαπι η Nordeus και να κανει ελκυστικοτερο το νεο συστημα,περιπου το 50% των παικτων στην αγορα ειναι διπλοθεσιτες,σε μικρες ηλικιες και αρκετοι απο αυτους με special ability.Το θεμα ειναι με ποσα λιγοτερα τοκεν θα καταφερεις να αγορασεις.
    Υ.Γ. Στον δικο μου server εχει γεμισει ο τοπος απο Σερβους και Νοτιοκορεατες παικτες προς αγορα.Εχετε παρατηρησει κατι το αναλογο?

  7. #7
    Rookie pgatzas's Avatar
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    58
    Eγω αυτο που παρατήρησα ειναι οτι οι 5* εχουν εξαφανιστεί. 4-5 το πολύ ..

  8. #8
    Famous Ποσιδονας's Avatar
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,938
    υπάρχουν φουρνιές.
    Πέτυχα και 10 μαζεμένους 5* , με 4-5 18-20άρηδες
    Αν είσαι συνέχεια μέσα, βρίσκεις.

  9. #9
    Dreamer
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by nikolgiorgos View Post
    Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
    θα αναφέρω μερικά tips παρακάτω

    - Δεν αγχωνόμαστε για το αν ο παίκτης μας μόλις πάτησε το επόμενο αστέρι.
    Ως τώρα, τον κρατούσαμε (αν θέλαμε να τον δώσουμε εννοώ) στην ποιότητα _4 ή _9 γιατί μετά δεν πουλιόταν με τίποτα.
    Τώρα με 2-3 δημοπρασίες τον δώσαμε (και μάλιστα πούλησα παίκτες τέτοιους χωρίς έκπτωση).




    .
    Εγώ πάντως δεν μπορώ να πουλήσω με τίποτα. δεν ξέρω αν με έχουν βάλει στο μάτι ή είναι τυχαίο. Χαρακτηριστικά σήμερα προσπαθούσα να πουλήσω έναν επιθετικό για 2 ώρες παρακαλώ 20 χρονών. Στο τέλος είπα άει σ...... και τον πέταξα άμεση πώληση

  10. #10
    Dreamer
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    352
    Πλειάδες παικτών πλέον,αφού βγαίνουν ανά 4λεπτο.Και φυσικά υπάρχει και η αστεία πλευρά.
    Παρακάτω βλέπουμε έναν Ελληνοαλβανό ή Βορειοηπειρώτη και έναν τενεκέ
    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-screenshot_2017-06-03-17-33-32.jpg
    Το νέο σύστημα - Οι αγορές και πωλήσεις παικτών γίνονται πλέον από την nordeus-img_20170603_174255.jpg
    nikolgiorgos and milpol like this.

Page 1 of 3 123 LastLast